atractie intre femei

by: roxana75
Stateam de vorba cu o prietena despre acest subiect, incercand sa nu reducem totul la fi bi sau nu. Ca daca ar fi sa ne luam strict dupa anumite curente din psihologie cam asa stau lucrurile(femeile au "tendita" de a fi bi mai mare decat barbatii). Asi vrea sa stiu si parerea voasrta despre treaba aceasta.

codmiru

codmiru

hormonii nu se mostenesc!!

24 Iun 2009, 17:07

Draga mea, nu hormonii ii mostenim la nastere..ci cromozomii! Daca tot va apucati sa scrieti, macar informati-va corect inainte. Homosexualitatea este doar in parte motivata de cauze genetice (mai multe amanunte poti vedea aici http://www.besterotic.ro/dictionar-erotic.php#pg_32). E ok ca ai o atitudine toleranta, fii mai atenta cand faci anumite afirmatii!

codmiru

codmiru

excitatie maxima!

24 Iun 2009, 16:59

Am incercat sexul cu o tipa, din intamplare. Asta a fost la inceput. Arata foarte bine si intr-o seara dupa un chef, am ramas eu cu prietenul meu, ea si inca un amic al nostru. Sampanie..discutii, fara perdea..atmosfera s-a incins cand am inceput sa dansam amandoua. Ne-am atins, ne-am sarutat aproape fara sa ne dam seama. In fine, s-a ajuns la sex in patru in final, dar ideea e ca senzatia pe care am avut-o cu ea este total diferita de ce simt cu un barbat. si mai e ceva, barbatii au un rol catalizator la chestia asta. faptul ca pe ei ii excita sa ne vada pe noi, ne-a starnit si mai rau.Altfel nu cred ca aveam initiativa aia pur si simplu. Deci e super tare! ne intalnim toti 4 destul de des, e o chestie tacita. folosim jucarii sexuale si multe altele si e super. Dar despre asta poate nu vreti sa stiti! Sau nu acum!

gaspy

gaspy

lol

18 Sep 2008, 02:02

giulia, draga, daca Dumnezeu a creat totul, cum se face ca exista homosexualitatea/lesbianismul? sau nu stiai - homosexualitatea nu este o alegere. este genetica. este vorba de numarul de hormoni de un anumit gen primiti inainte de nastere. a, si homosexualitatea este veche de cand lumea. si a fost acceptata in antichitate, blamata in evul mediu si accptata din nou, din ce in ce mai mult in ziua de azi. nu, draga mea, oamenii cu alte tendinte sexuale decat cele general acceptate nu sunt bolnavi psihic. si nu este vina lor ca natura a decis ca ei sa fie diferiti. mai gandeste-te putin la asta...

ava774

ava774

...

24 Iun 2008, 14:47

Nici mie nu mi-a trecut vreodata prin minte sex cu o femeie.

Femeile care sunt bi sau lesbi pur si simplu sunt. (insa ele sunt rare, si NU sunt mai multe decat barbatii gay).

Femeile in schimb, au o toleranta mai mare una fata de cealalta si au un psihic mult mai lejer, dezinhibat si relaxat.

Sa nu uitam ca Eva a muscat din mar dintr-o curiozitate excesiva si din lipsa de frica. Des intalnim 2 prietene prin cluburi care se saurta pasional din diverse motive (curiozitate, amuzament, pariuri, 2 beri in plus, show, etc), insa ele nu simt nici cea mai mica excitatie sau atractie fizica.

Femeile sunt curioase, degajate in gandire, nu sunt speriate de bombe si sunt FOARTE SIGURE PE ELE: SUNT FERM CONVINSE CA DACA SARUTA O FEMEIE CU ZAMBETUL PE BUZE NU RISCA SA DEVINA LESBI.

Barbatii de aia refuza ideea de a se apropia prea mult de alt barbat: din FRICA de a nu se dezice de femei (adica nu sunt foarte siguri pe ei si pe sexualitatea lor).

gulia

gulia

Nu,storm

31 Mai 2008, 14:54

niciodata nici macar fugitiv {cum spui tu}nu mi-a trecut prin minte vre-o fantezie sexuala cu o femeie sau sa ma uit la o femeie gandindu-ma la sex cu ea.Eu ma consider un om foarte normal si niciodata nu m-a atras o femeie din punct de vedere sexual.Prietene am si foarte bune,cand suntem suparate ne mangaiem,ne incurajam ,cand ne vedem ne pupam ,dar sunt gesturi foarte normale intre doi oameni ,intre doua bune prietene.Aceste lucruri firesti nu au nimic erotic in ele si niciodata nu mi-a trecut macar prin gand vre-o fantezie sexuala cu prietena mea ,sau cu prietenele mele sau cu alte femei.Nu am nimica cu femeile care sunt atrase de alte femei,dar dupa mine asta este ceva ce tine de patologie psihologica.Cand esti sanatosi fizic si mai ales psihic nu poti sa ai asemenea inclinatii.Dumnezeu sau natura a creat barbatul si femeia ,ca sa fie impreuna,Nu barbat cu barbat sau femeie cu femeie.Asa ceva este impotriva legilor divine sau a legilor naturii si se incadreaza in patologii psihologice .Sa nu uitam Sodoma si Gomora,care au fost distruse{cu oameni cu tot} de Dumnezeu tocmai din aceasta cauza,a acestor inclinatii patologice:barbat-barbat, femeie-femeie.

storm

storm

BI?

05 Mai 2008, 14:10

Intradevar femeile au tendinte mai mairi spre a fi bi dar...foarte putine recunosc acest lucru. Cred ca oricarei femei i-a trecut macar odata...asa fugitiv prin minte cum ar fi daca ar face sex cu o alta femeie.

panterootza

panterootza

k o concluzie...

29 Apr 2008, 13:26

nu este vorba de atractie fizica,sexuala...sunt gesturi de tandretze cu care ne-am obisnuit de atata timp,poate deplasate pt altzii,dar importante si chiar indispensabile pt noi...

panterootza

panterootza

parerea mea...

29 Apr 2008, 13:21

femeile isi exprima sentimentele altfel decat barbatzii,si ma refer aici la relatzia intre doua prietene si relatia intre doi prieteni(barbatzi)...depinde mult de firea fiecaruia in manifestarea sentimentelor fatza de cineva;spre exemplu,eu am prietene din copilarie,cu care obisnuiam sa dorm noaptea in acelasi pat(desi adesea era un altul disponibil in casa),ne imbratzisam si ne pupam regulat,avem gesturi de tandretze una fatza de alta(in cazuri de tristetze de ex.,ne mangaiem parul,spatele,mainile,in semn de afectziune,sustzinere in momentele dificile,chiar iubire).ceea ce nu am vazut la doi barbatzi prieteni(cea mai frecventa atingere este strangerea mainii in semn de ´´salut´´atunci cand se intalnesc...si poate,un sarut fugitiv pe obraz in cazul unei revederi dupa mai mult timp,zi de nastere,etc.).la femei e altfel(cel putin in cazul meu):intotdeauna mi-am admirat prietena cu voce tare pt noua rochie,coafura,sau costum de baie care ii venea extraordinar de bine;apoi imbratisarile,sarutarile pe obraz,pe care i le dau indiferent de loc,parte a zilei,sau existentza unui moment special(si nu ma sfiesc in public).

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!