Babele

by: pisi
Voi mai tineti , nici nu stiu cum sa-i spun, traditie cred ca-i cuvantul potrivit , aceasta traditie ?
Eu , spre exemplu, mi-am ales anul acesta baba pe 2 !

tashulina

tashulina

nascuta pe 24?

02 Mar 2009, 11:44

Daca esti nascuta pe 24, aduni cifrele datei de nastere, deci teoretic baba ta este pe 6 Martie...

miki_ella

miki_ella

buna Simina,

28 Feb 2008, 10:09

poti sa-ti alegi baba indiferent daca esti nascuta in martie sau nu. data limita e 9 martie, deci din 1-9 . succes

miki_ella

miki_ella

buna,

28 Feb 2008, 10:08

si eu mi-am ales baba tot pe 6...sper sa fi evreme faină... :)

syminapop

syminapop

si pe 24?

27 Feb 2008, 14:11

daca e pe 24 tot baba e?:)) nu ma pricep...sau numai cine e nascut in zilele 1-9 martie?

melania_antony

melania_antony

dupa data nasterii

14 Feb 2008, 16:38

Stiam ca babele nu se aleg ci depinde de ziua de nastere.Dar unii nu respecta acest lucru si isi aleg singuri.

raluk

raluk

Eu stiam dupa data nasterii

03 Mar 2006, 12:19

Din cate stiu eu exista ambele variante. Eu m-am nascut pe 8, asa ca stiam ca baba mea este pe 8. Sunt si multi care o aleg. Oricum.. eu nu renunt la varianta mea.

Daca ploua o sa ai un an nashpa.

pinky

pinky

pai

03 Mar 2006, 12:09

si daca ploua ce inseamna? daca e pe alese atunci o sa-mi schimb d p 2 pe 6 :D

katy

katy

:)

02 Mar 2006, 21:03

pai daca ninge asta inseamna ca vei avea multi bani :), deci poti sta linistita. Important e sa nu ploua sau sa fie inorat. La tine ninge. iar la mine e cald si frumos, inseamna ca vei avea teoretic un an superb :)... sa speram k asa e:D!

Eu astept ziua de 7 ;;), baba mea din totdeauna! POate ninge si la mine ;)!

pisi

pisi

Eu stiam ca se aleg, Andra

02 Mar 2006, 12:15

Ti le poti alege , daca nu ma insel de pe 1 pana pe 8 sau 9 , uite ca nu mai stiu exact, si cum va fi vremea de baba aleasa , asa o sa-ti mearga tot anul ! :)
Eu mi-am ales-o azi pe 2 , si ninge de n-ai treaba, sper sa nu-mi mearga rau din cauza asta :))!

pinky

pinky

:)

01 Mar 2006, 10:17

pai se aleg? eu stiam ca se iau dupa ziua de nastere... niciodata n-am inteles care-i faza cu babele astea :D

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!