Aparatori ai manelelor pe aici?

by: raluk
Ma tot intreb cui exact ii mai plac manelele, pentru ca de curand toata lumea se pronunta impotriva. nu am mai auzit de mult pe cineva sa spuna "Eu ascult manele". oare le e doar rusine sa recunoasca? Ca nu de alta, dar atunci cine mai sunt publicul celor care canta manele? Ca ar da si ei faliment daca nu ar mai asculta nimeni, nu?

lovely_vio

lovely_vio

nu ascult manele

02 Mar 2007, 13:53

eu ascult rock dar nu am nimik cu cei care asculta manele...fiecare asculta ce vrea...gusturile nu se discuta...:)

inofensive_girl

inofensive_girl

Eu recunosc...

26 Feb 2006, 22:37

Imi plac manelele dar nu le poti asculta oricand..nu refuz niciodata sa ascult o manea daca mi-a recomanda cineva, nu neg ca ascult manele, dar nici nu pot afirma ca sunt manelista, asa cum nu sunt nici rockerita:P Eu cred ca depinde de starea care o ai..

shane_54

shane_54

e o mare diferenta intre manele si...

20 Ian 2006, 08:33

muzica lautareasca!
Primi dintre romani care au ajuns pe celebrul Budhha bar au fost tiganii de la clejani cu taraful lor!si in nici un caz pepe sau mai stiu eu ce corcitura!

Pe de alta parte ii respect pe cei care asculta manele pentru ca isi aleg un stil...dar nu ii suport pe cei care se dau mari ca ei nu sunt manelisti si de fapt sunt!la orice petrecere daca mergi dupa 2-3 pahare intra in hora si muzica lautareasca...parca pica mai bine decat house sau hip-hop!te distrezi cu un alt feeling!:)

kavajava

kavajava

mie mi-a placut

19 Ian 2006, 18:45

Acum de Craciun am fost acasa la parinti. Ma tem ca i-am ingrozit cu manelele. M-am dus in Obor cu tata sa cumparam brad, si m-am trezit discutand cu o tigancutza simpatica detalii tehnice ale dansului (ea studia Shakira). Am crezut ca ma omoara tata. Pana la urma n-am luat manele ca s-ar fi suparat foc. O sa iau data viitoare cand vin, pe furis. Cele rapide se potrivesc perfect la dansul meu egiptean.

La texte nu bag mana in foc, eu am ascultat cu precadere percutia si alte detalii tehnice ca sa vad daca se poate dansa pe ele sau nu.

Iar cine se supara, sa stie ca in strainatate toata lumea a auzit de Fanfara Ciocarlia, de Taraf de Haiduci si de Fulgerica. De cantaretii nostri de muzica usoara care imita hip-hopul sau latino nu se intereseaza nimeni ca astia sunt peste tot cu sutele si n-au pic de originalitate. Manelele sunt autentice. Piata dicteaza ...

scumpik

scumpik

eu cred..

19 Ian 2006, 16:35

Eu cred ca le este rusine sa recunoasca lucrul acesta..pur si simplu majoritatea nu vor sa admita caci unii sunt impotriva , insa parerea mea este ca nu ar trebuie sa se simta jenati, fiecare asculta ce ii place si nimeni nu ar trebuie sa critice lucrul acesta ,si cred ca ar trebuie sa ne amintim zicala ,,gusturile nu se discuta".In fond maneaua este muzica pentru petrecere si nu cred ca nu exista nici o persoana care sa nu asculte la vreo petrecere astfel de gen.

shane_54

shane_54

Poate in orase nu mai gasesti adepti!

19 Ian 2006, 09:41

Dar in zona comunelor si satelor sunt foarte multi...pe bune sunt uimit cati adepti au in aceste zone...si nu pentru ca sunt "tarani" doar pentru ca acelor oameni le place mult mai mult muzica de petrecere...Eu pe langa job mai lucrez si in domeniul forestier si se intampla sa merg mai pe seara sa imi iau baieti de la padure cu masina si sa ii duc la bere in cel mai apropiat sat...toti nu asculta decat manele!dar nu e regula scrisa...mai gasesti si oameni care asculta muzica sa ii zic buna!
Pe cand in orase, spre exemplu in Timisoara, cunosc club de manele care a dat faliment!!!Eu zic ca e de bine!:)

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!