Nou-nascutul

Ingrijirea nou-nascutului, bebelusului, colici, scutece, somnul, baia, masajul, iritatia, dintii de lapte, igiena, laptele matern, alaptarea bebelusului.

CUMPAR TASIGNA. 0747462606.

CUMPAR TASIGNA. 0747462606.

1 mesaje danmarinnultimul mesaj: 10 Dec 2016
by: danmarinn
CUMPAR TASIGNA. 074746...

Ce produse folositi pentru stimularea lactatiei?

Buna,As dori sa stiu ce produse naturale folositi pentru a stimula lactatia. De ceva timp (1 luna) fetita mea mananca mai mult si am constatat ca nu a...

3 mesaje ultimul mesaj: 21 Sep 2012
by:
hidratare

Sapun bebelusi

Fetelor, voi ce produse folositi pentru cei mici? Eu imi spal fetita cu sapunul cu galbenele de la Weleda, si vreau sa spun ca imi catifeleaza pana si...

2 mesaje alexandradana20ultimul mesaj: 21 Mar 2015
by: alexandradana20
recomand

Baita bebelus

Buna,A incercat cineva Bephantol gel la baita? Crema de la ei o folosesc si chiar da rezultate in cazul iritatiilor. Acum mi-a recomandat pediatrul si...

2 mesaje semikaultimul mesaj: 02 Aug 2011
by: semika
Bephantol

Varsta maxima alaptare?

Buna,Poate cineva sa-mi spuna care este varsta maxima, la care chiar daca mai ai lapte ar fi totusi sanatos sa intrerupi alaptarea. Am auzit cazuri de...

3 mesaje marina_accesultimul mesaj: 24 Sep 2012
by: marina_acces
Alapteaza cu incredere...

nasa de botez

buna,o prietena tocmai m-a rugat sa ii botez(impreuna cu prietenul meu) baietelul si am mari dileme:-daca noi nu suntem casatoriti(cinunati) cum trebu...

2 mesaje tashulinaultimul mesaj: 27 Mai 2011
by: tashulina
in privinta

Cat de fragil este un nou-nascut?

Stim cu totii ca un nou-nascut este fragil, mai ales zona capului si a gatului si ca nu isi poate tine singur capsorul pana la 2 luni. Insa la ce vars...

1 mesaje lilly_buterflyultimul mesaj: 26 Mar 2012
by: lilly_buterfly
stiu ca abia pe la 1 a...

Ce cadou poti duce unei mamici si bebelusului care tocmai a venit pe lume?

Aveti vreo sugestie de cadouri pentru proaspete mamici si pentru bebelusi? Treaba face ca in weekend sunt invitata la o colega care a nascut recent si...

10 mesaje florinuntaultimul mesaj: 11 Ian 2016
by: florinunta
Un cadou cu semnificat...

raul de dimineata

buna,sunt in a6a sapt de sarcina si imi este foarte rau dimineata cand ma trezesc pana la pranz.as dori daca stie cineva ce as putea lua ca sa nu imi ...

5 mesaje scorpion_girlultimul mesaj: 05 Oct 2010
by: scorpion_girl
Si eu

pentru focus

Bună mămicilor din Bucureşti, cine vrea să participe la o discuţie de grup (focus), unde participă mai multe mămicii, sunt nişte discuţii int...

2 mesaje florydogaruultimul mesaj: 16 Feb 2010
by: florydogaru
ma intereseaza subiect...

Ofer Gratis!

Salutare tuturor!Sub sloganul "de la lume adunate si inapoi la lume date" vreau sa ofer tuturor mamicilor cateva carticele in varianta on-line despre ...

1 mesaje angygrultimul mesaj: 23 Ian 2010
by: angygr
Felicitari

un mic ajutor

suntem un cuplu tanar cu o situatie materiala modesta,locuim cu chirie si doar sotul meu lucreaza.Avem un ingeras ce ne lumineaza viata,de 3 lunite fe...

1 mesaje tashulinaultimul mesaj: 20 Ian 2010
by: tashulina
Nu ai precizat

colici la nou-nascuti

pentru tratarea cu succes a colicilor la nou-nascuti va recomand Infacol,pentru mai multe relatii nu ezitati sa ma contactati.

www.infacol.go.ro

1 mesaje cimuca_lumiultimul mesaj: 07 Mar 2010
by: cimuca_lumi
am un ingeras de 2 sap...

Scor apgar!

Stie cineva pe ce criteriu se dau notele apgar? E vorba doar de cat de tare tipa..kg sau lungime...??

1 mesaje georgescu_elenasorinultimul mesaj: 27 Mai 2009
by: georgescu_elenasorin
scorul Apgar

PETITIE ON LINE - LEGEA MAMELOR

Mamicile de azi si cele de maine au conceput petitia de mai jos: http://www.petitieonline.ro/petitie-p62062041.html Semnati si dati mai departe!Maine ...

2 mesaje oanafaraultimul mesaj: 30 Nov 2010
by: oanafara
pro

Fe si Ca la bebelusi

Imi puteti spune cum ati administrat voi cele doua si de la cate luni?

2 mesaje eva31ultimul mesaj: 10 Apr 2011
by: eva31
Nu mai intrebati tampe...

Se amana aplicarea legii cu indemnizatie 85%

Dragele mele. Sunt o mamica de trei baieti. Cel mic are 4 luni. Ministrul muncii a declarat ca nu vor aplica de la 1 ianuarie legea cu indemnizatie 85...

1 mesaje mitzi76ultimul mesaj: 23 Dec 2008
by: mitzi76
Petitie pentru aplicar...

cine poate sa ma ajutecu sugestii?

sora-mea e aproape sa nasca si e foarte confuza...ce nume sa ii puna baietelului ei? cauta un nume mai ciudat..nu fparte intalnit..ne puteti ajuta?

10 mesaje alina91ultimul mesaj: 14 Dec 2011
by: alina91
nume bebe

Care este varsta cea mai potrivita pentru a avea un copil?

sunt prea tanara la 21 de ani pentru a avea un copil? stiu ca unii spun ca s-ar putea sa-mi pierd tineretea, insa imi doresc mult unul..o fetita mai e...

pai depinde ce vrei sa...

Cum se vindeca nou nascutul de colici?

sau de dureri de burtica? ce ceaiuri se folosesc?

stiu ca sunt

pimul copil - multe temeri

Imi amintesc cand am venit acasa cu bebe din maternitate. Nu stiam absolut nimic despre cum se ingrijeste un copil. Citisem mult inainte, carti, artic...

5 mesaje ioanadicuultimul mesaj: 25 Ian 2012
by: ioanadicu
carii la bebe

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!