buna anjeline

by: bernad_edith
buna anjeline.
sunt din bucuresti si adevarul e ca sunt tare derutata pentru ca nu stiu pe unde sa umblu.
verighetele le-am vrea simple fara nimic pe ele din aur galben de vreo 6-8mm.cat despre rochii eu as vrea sa fie cu maneca din dantela si fusta sa fie bogata in mult voal pt ca sunt slabuta(54kg la 1,70-ca sa ai o idee).
anjeline daca mi-ai putea recomanda cateva locuri in care sa caut mi-ai fi de un real ajutor.cat despre preturi nu stiu nimic si daca mi-a zice cam care sunt la verighetele si rochiile simple ar fi grozav.
multumesc mult de tot.edith

anjeline_angelcry

anjeline_angelcry

RE: buna anjeline

06 Feb 2005, 09:20

salut...in bucuresti am stat vreo 3 4 luni...si sincer nu am umblat dupa rochii de mireasa:) sorry nu stiu pe unde ai putea gasi ...dar sincer acum daca vrei una mai ieftinuta mergi cu toata increderea in europa ...am vazut in decembrie 2 rochitze superba...una simpla cu fir albastru deschis pe la manecute si usor pe la baza gatului si jos de tot la rochita...
acum la verighete te as putea ajuta ...numa ca eu stau in vaslui...la bucuresti vin mai tot timpul...dar nu stiu masura la degetele voaste si.(ai zis ca vrei simple)...la noi aurul ajunge la 350000-430000/gramul .
acum o alta idee la care apeleaza f multi este ....sa mergi la o casa de amanet si trebuie sa gasesti acolo verighete ..daca este o casa de amanet care prelucreaza aurul ramas ..si face obiecte noi...pe lipscani ..langa un bar cu terasa..intri pe straduta aia de langa seriff`s cred daca nu ma insel...nu stiu cu cat vand ei gramul acum...dar au obicte f frumoase...sau alta idee poti cumpara aur degradat tot de la case de amanet si mergi la un bijutier si ti faci la comanda...la noi aurul degradat este la 260000/gramul nu stiu cat este la bucuresti
si cu rochita pe bune in dragon gasesti lucruri superbe...doar stii ca 90%din magazinele romanesti de acolo iau marfa ...restul de la fabrici sau case de moda ..dar te rup la pret....si gasesti si costum pt viitorul tau sot...cauta ...incercare moarte nu are
bafta...sper ca ti am fost cat de cat de folos

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!