AJUTOR!!!!!!!

by: carmensugar
ajutati-ma!dati-mi un sfat!nu stiu ce sa fac cred ca m-a inselat de fapt nu cred sunt sigura am gasit in pc o discutie intre el si o tipa in care ea ii spunea ca tine prea mult la cea ce au si deasta e discreta si ca isi doreste mai mult de o aventura el in schimb nu ii dadea in buna dar ii multumrea pt discretie.in discutie el ii spunea ca a avut discutii cu mine despre firele blonde la momentul respectiv,cand le-am gasit normal ca l-am intreba dar mi-a spus ca a venit un prieten de-al nostru cu o gagica asa ca nu am dat atentie.nu stiu ce sa fac sa ii spun sa vorbesc cu el despre asta sau sa incerc sa il recuceresc,de fapt nu e vb de asta caci comportamentul lui nu s-a schimbat el este la fel de dragastos cu mine.nu vreau sa il pierd.dar sper ca a fost doar o aventura caci discutia a avut loc prin decembrie si de atunci nu s-a mai intamplat nimic(nici un telefon nimic).nu mai pot ma gandesc la asta tot timpul!

gaspy

gaspy

nu ar strica sa aveti si o discutie pe tema asta

22 Ian 2009, 12:13

dar calma, fara acuze, fara sa-l faci sa intre in defensiva, pentru a putea fi sincer cu tine. daca simte ca poate gasi intelegere in tine si ca poate fi sincer iti va spune adevarul. si veti putea trece peste momentul asta

carmensugar

carmensugar

multumesc leo!

19 Ian 2009, 18:02

chiar imi esti de mare ajutor si eu cred acelasi lucru ca discutiile si certurile nu rezolva nimic .daca nu gaseste intelegere si afectiune acasa eu singura il arunc in bratele celeilalte.asta am si facut i-am dat de inteles ca "banuiesc ceva" si cred ca si-a dat seama ca a facut o mare greseala.

leo

leo

carmen

18 Ian 2009, 21:30

eu zic ca adevarul nu te va ajuta prea mult. eu daca as fi in locul tau i-as da de inteles ca m-am prins si as lasa treaba in stand-by. poate ca as apela la un sistem fin de control pe care stiu cum sa il pun in aplicare. insa nu as face certuri in familie pentru asta. personal urasc certurile.
daca insa vrei sa afli abordeaza discret problema si spune-i ca vrei sa stii adevarul oricare ar fi el si ca nu poti rezista nestiind nimic. ai putea sa te ghidezi si dupa alte incidente din trecut, daca au fost. in primul rand intr-o relatie trebuie sa stii "profilul" partenerului, adica sa dezvolti cu el un sistem de comunicare din care sa aflii orice fara sa intrebi. daca exista acest sistem te ajuta mult, insa majoritatea oamenilor nu il creaza.

Carmen,

16 Ian 2009, 18:16

intr-un final, trebuie sa discuti cu el, ca prea te macina problema. Ce vrei sa spui ca are destula libertate, s-a plans el ca e ingradit, asa a capatat mai multa libertate de actiune? Ai grija cum aduci in discutie faptul ca ai gasit un mesaj in computer, sigur nu o sa ii placa ca l-ai controlat … haha … asa de caraghiosi sunt unii, au impresia ca ne pot minti la infinit. Ce ai de gand sa faci? Ii mai dai o sansa, sau renunti la el?

carmensugar

carmensugar

;((

16 Ian 2009, 15:31

draga leo mi-as fi dorit sa fie doar o gluma.mi-as fi dorit sa adune blode pe strada dar nu la noi in casa,crede-ma ca nu sunt absurda,libertate are din plin si atunci spune-mi si mi-e de ce?intradevar ma gandesc sa aman discutia dar daca el continua si eu nu mai primesc nici un semn si nu stiu ce se intampla ce fac?

leo

leo

:))

16 Ian 2009, 15:10

pai si pe hainele mele apar fire blode intr-o veselie. insa prietena mea ma ia doar in gluma intrebandu-ma cand adun toata blonda. :))
cat despre discutie, nu stiu ce sa zic. vezi daca se repeta.

Diete pentru adolescenti
Diete pentru adolescenti
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!