am ajuns la disperare

by: miky-dy
De multa vreme sunt tare trista si nefericita si ma intreb daca este vina mea sau nu.Sunt la cea de-a doua casatorie,am un sot care ma iubea,muncesc mult,sunt extenuata,si,am descoperit ca sotul meu ma inseala,sau,mai precis,are telefonul plind de nume de femei,suna,vorbeste pe mesenger si totusi,spune ca numai pentru mine este aici si ca tot ceea ce face,lucru negat pina nu demult,face din amuzament,de plictiseala,din cauza fa[tului ca nu reuseste sa se adapteze aici,(nu este de nationalitate roman).Insa,afacerea noastra merge din ce in ce mai bine,investim impreuna si totusi,pe mine,ma evita,spune ca se simte urmarit(asta pentru ca l-am prins de nenumarate ori dins mesaje),deci,i-ar place sa-l las in pace,sa tac,dar sa accept comportmentul lui ,comportament pe care eu consider ca este pueril chiar iresponsabil.Ce pot sa fac,cum sa reactionea?Nu vreau sa ma imbolnavesc,deja sunt sensibila,pling mereu,sunt trista,sunt disperata!
multumesc

moniquea

moniquea

in prag de sarbatori

19 Dec 2008, 11:33

Suntem in pragul sarbatorilor de iarna si mi-ar placea sa stiu cum le astepti: esti tot trista si disperata, plangi in continuare si suferi sau ai reusit sa-ti rezolvi problemele si-ti este mai bine? Am vazut ce ti-au mai scris si alte fete aici si se pare ca totte suntem de aceeasi parere: nici tu si nicio femeie nu trebuie sa suporte umilinta de a fi inselata de sotul ei; chiar daca ierti si incerci sa mergi mai departe intr-o astfel de casnicie, ceva s-a rupt intre voi si nu se mai reface niciodata, stii cum se spune: ierti dar nu uiti si vei trai toata viata cu neliniste,teama si semne de intrebare...poate ca acum in prag de craciun si de an nou este momentul sa hotarasti ce vrei sa faci cu viata ta si eu iti doresc sa ramai calma si senina, sa te gandesti in primul rand la tine si sa nu uiti ca IUBIREA, RESPECTUL SI FIDELITATEA NU SE CER SI MAI ALES NU SE IMPUN IN NICIUN FEL , ELE ITI SUNT OFERITE DE CEL CARE TE VREA CU ADEVARAT IN VIATA LUI...

egodog

egodog

e o scuza ieftina

12 Dec 2008, 18:16

in clipa in care un barbat incepe sa se comporte asa e clar ca e o problema in relatie. inainte de a dispera ar trebui sa vezi ce s-a schimbat. daca el chiar nu se simte bine aici mai bine lasa-l sa plece... dar eu chiar cred ca asta e doar o scuza

lecka

lecka

nu are rost,capul sus!

12 Dec 2008, 11:36

lasa'l nu are rost sa continuati,nu trebuie sa sta cu el,nu'i singurul barbat,pt k asa cum e el trebuie sa'ti dea de inteles k nu te iubeste.Un barbat kre isi inseala nevasta,inseamna k nu o iubeste,nu are rost sa plangi si sa fi trista,capul sus si gandestete k mai ai o viata inainte si el nu'i singurul de pe pamant,sunt altii mult mai buni.un barbat asa cum e el nu merita nimik de la o femeie,nici lacrimi nici tristete.Niciodata intr'o relatie nu este de vina doar unu ci si celalalt,pt k sunt doi.aici nu esti u de vina,doar k nu ai gasit barbatul potrivit,mai asteapta si il vei gasi.bafta si lasa tristetea deoparte k viata ii prea scurta k sa plangem dupa barbati nepotriviti.

monirebe

monirebe

a

19 Nov 2008, 09:56

ai sa-ti dai seama cat ai pierdut...multa bafta..curaj si intelepciune...ca de asta ai nevoie pt ca dragostea iti sterge creierul si nu mai poti gandii rational.

monirebe

monirebe

trebuie sa se termine

19 Nov 2008, 09:54

iti spun asta pt ca am trait pe pielea mea tot ce traiesti tu acum.am fost cu un tip 7 ani...cetatean turc....de la 15 ani.pur si simplu imi spalase creierul...eu credeam ca e marea mea iubire,faceam multe lucruri impreuna dar de fapt el isi batea joc de mine.avea zeci de asa zise prietene cu care chipurile nu avea nici o treaba dar el ma insela cu cine ii pica.l-am prins de o suta de ori cu femei si de fiecare data spunea ca sunt nebuna si mi se pare...eram mica si manipulabila si il credeam dar in sufletul meu sufeream ingrozitor...nu merita .am incercat sa se schimbe dar nu a fost posibil.si s-a terminat.ne-am mai intalnit dupa ceva timp si am vb...stii ce mi-a spus?ca pe mine m-a iubit,ca am fost femeia lui dar nu se putea oprii.si chiar daca stateam cu el toata viata tot asa era.eu eram ceva special pt el iar celelalte aventurile lui....si cu oricine ar fi tot asa ar proceda.parerea mea e ca trebuie sa se termine totul inainte sa-ti treaca viata si sa constati ca nu ai facut nimic...eu regret si acum ca nu mi-am trait tineretea cum trebuia....e alegerea ta....dar sa stii ca sunt barbati fideli care te pot iubii....ai sa suferi putin dar cand ai sa intalnesti persoana potrivita

gaspy

gaspy

pentru tine este aici?

09 Nov 2008, 23:46

ce sa zic, dragoste cu forta nu se poate.. nu mai vrea aici? lasa-l sa se duca. ar trebui sa-i propui o despartire... exact atunci poti sa vezi cam cat te iubeste, daca te mai iubeste.
dar nu-nteleg, unde ar vrea sa locuiasca? de ce nu te duci tu cu el? ti-a propus asta? daca nu, probabil problema e alta iar asta e doar un pretext... e greu sa ne dam noi cu parerea aici pentru ca nu stim prea multe despre relatia voastra...
la prima vedere nu merita sa plangi atat si ar trebui sa-l parasesti. dar numai tu stii toate fetele problemei.

anamaria2008

anamaria2008

singuratatea in doi

09 Nov 2008, 21:05

MYKY, te-ai gandit ca poate singurul motiv pentru care mai sta cu tine este afacerea voastra? Eu cred ca sotul tau este prins intr-o alta relatie( fii atenta am spus relatie nu aventura)si asta explica faptul ca nu te mai simti iubita si mai ales ca te evita ; si tu ce faci? plangi, suferi si ii cersesti iubirea? Cred ca moniqueA are dreptate: ii ceri ce nu-ti mai poate da! Stiu ca astfel de situatii sunt foarte grele si dor dar crede-ma mai bine singura si linistita decat nefericita si trista in aceasta casnicie unde se pare ca nu traiesti altceva decat cea mai grea forma de singuratate: singuratatea in doi! Chiar nu-ti doresti altceva de la viata?

len4ik

len4ik

am ajuns la disperare

02 Nov 2008, 21:48

nu te merita
paraseste-l

moniquea

moniquea

continuare

30 Oct 2008, 20:59

o sa continui pentru ca nu am mai avut spatiu ... deci in final matusa mea mi-a zis:" daca il iubesti lasa-l sa plece si sa fie fericit cu cine isi doreste si ofera-ti si tu sansa de a intalni un alt barbat care sa te iubeasca si sa te faca fericita" ... Nu mi-a fost usor dar m-am rupt de el si de casnicia noastra care dura de 18 ani dar care nu mai insemna fericire pentru niciunul dintre noi; a trecut un timp si astazi am langa mine un alt barbat, un om minunat, am parte de iubire si de o relatie frumoasa si adevarata si ma bucur ca am avut puterea sa iau acea hotarare; acum inteleg cu adevarat ca unde dragoste nu e nimic nu e ! ...

moniquea

moniquea

unde dragoste nu e nimic nu e ...

30 Oct 2008, 20:46

nu o sa-ti dau un sfat ci doar o sa-ti spun ca am trait si eu o poveste asemanatoare cu a ta, am avut si eu zile si nopti in care am suferit,am plans si m-am intrebat "de ce?"; pana intr-o zi cand am aflat ca sotul meu avea pe altcineva, de fapt iubea pe altcineva; atunci a fost si mai rau pentru mine: i-am facut scene, l-am rugatsa termine relatia cu cealalta, am incercat sa ma apropii de el din nou, mai mult chiar l-am amenintat si chiar am avut o tentativa de a-mi pune capat zilelor(lucru pe care il regret enorm acum)...dar totul a fost in zadar, pe el nu l-am "intors" la mine, adica traiam in aceeasi casa dar el era prezent in casnicia noastra doar fizic, din mila si obligatie,,,in gandurile si in inima lui nu mai eram eu, nu ma mai iubea, nu ma mai dorea, era nefericit asa cum eram si eu de altfel;dar intr-o zi, o matusa mai invarsta mi-a spus simplu:"daca te respecti pe tine insati si ai putina demnitate renunta la el...ce femeie esti daca iti doresti sa traiesti alaturi de un barbat care nu o mai iubeste, ba mai mult iubeste pe alta si o vrea pe aceea? de ce il obligi sa te minta si sa te insele in fiecare zi?

lisa1313

lisa1313

finalizeaza ceea ce ai inceput

29 Oct 2008, 09:54

daca tu crezi ca baiatul n-o face din rautate sau din egoism ceea ce face incearca sa-l il intelegi sa-l cunosti,foloseste-ti toata inteligenta pt a fi pe aceleasi lungimi de unde cu el si incearca sa afli care-i baiul.daca ai timp,pt ca am inteles ca muncesti destul,incearca sa ii te arati ca o prietena,si incearca sa afli cum gandeste,ce doreste de la o relatie,ce iubeste din tine,nu de la tine;din cate inteleg el este un tip care-i place sa fie stimulat intelectual si afectiv,si normal ar fi ca tu sa-i oferi,daca nu se va simti un pic pierdut,neafirmat in relatia cu tine ,si asa pierdut pleaca dintre voi,pt a se regasi pe sine...printre altele.Oricum ,sunt multe posibilitati,ti-am zis foloseste-ti inteligenta si inplicate nu gandindute la tine ci la el,gandeste-te cat iti e de drag..

unadonna

unadonna

miky..

22 Oct 2008, 10:43

lasa-l in sensul de "da-i papucii"...nu in sensul de "lasa-l sa-si faca de cap". genul acesta de barbat va avea asemenea preocupari toata viata

unadonna

unadonna

am ajuns la disperare..

22 Oct 2008, 10:40

lasa-l.genul asta de barbat nu are leac

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!