am nevoie de un sfat

by: morticia
M-am despartit de prietenul meu acum o saptamana...dupa o relatie de 2 ani de zile.Ruptura s-a produs dintr-o prostie,as putea spune..insa ma invinovatesc pt ca nu am fost prea intelegatoare..l-am cam cicalit cu telefoanele..de ce nu ma suna?si asa mai departe....Ca sa fiu mai precisa...saptamana trecuta,am vb cu el dimineata si tb sa ne vedem seara..iar seara cand am vb cu el la tel mi-a zis ca nu mai iese din casa..m-a deranjat acest lucru deoarece ma pregatisem si era deja a treia zi cand tb sa ne vedem si el se razgandise..asa ca l-am sunat si i-am zis ca ma duc eu la el...eu m-am incapatanat si in ciuda faptului ca nu a fost de acord ca sa ma duc la el...eu m-am dus.Cand am ajuns la el..nu a vrut sa ma vada.Odata ajunsa acasa m-am conectat pe mess si l'am intrebat daca vb cu mine si mi-a zis ca nu..aveam regrete pt ca deja simteam ca se intamplase ceva aiurea.A doua zi i-am lasat un mesaj pe mess si i-am zis ca imi pare rau ca am exagerat,ca sunt stresata din cauza anumitor probleme.Mi-a trimis mesaj si mi-a zis sa nu il mai sun,sa nu ii mai trimit mesaje si sa nu il caut..am incercat sa imi stapanesc impulsul de al cauta...dar e greu...

eva31

eva31

Pai nu il mai suna.

09 Apr 2011, 02:38

Daca vrea sa terminati relatia, inseamna ca ar trebui sa ii respecti dorinta si sa ai demnitatea de a accepta acest lucru.

morticia

morticia

..

23 Iul 2009, 17:51

ne-am impacat anul trecut..si am fost 8 luni impreuna ...
chestia e ca in ultimul timp era foarte atent cu mine..se purta extraordinar...chiar nu aveam ce sa ii reprosez..imi zicea ca ma iubeste si tot tacamul..
eu am zis ca eram cicalitoare,pt ca nu l-am inteles..poate ca intr-o relatie mai tb sa lasam de la noi..nu sa batem din picioare si sa fie cum vrem noi...+ ca tb sa il inteleg ca fusese plecat din oras si poate era obosit...chiar daca uneori asta nu era o problema cand era vb sa ne vedem ...

ciudatica

ciudatica

traieste-ti viata

23 Iul 2009, 17:34

Renunta la el.Iti v-a greu dar trece ,daca te-ar iubi nu s-ar purta asa .Din proprie experienta iti spun ca peste ani iti v-a parea rau si vei trai cu senzatia ca ai pierdut ani langa cine nu te merita chiar daca ramaneti impreuna . Vei gasi pe cineva sa te doresca in preajma lui si sa te caute el.

alexandras

alexandras

..

23 Iul 2009, 16:34

eu cred ca tie ti se pare ca esti cicalitoare pentru ca tu il iubesti si astepti sa te iubeasca si el la fel. dar surpriza el nu o face. ca de exemplu si comportamentul lui. este perfect normal sa vrei sa iesi si sa stai cu cel iubit. ce face el se numeste: durere in cur. nu pasa de tine si de ceea ce simti tu.

cred ca ar trebui sa admiti ca nu mai vrea sa fie cu tine si cam asa vad eu situatia.

morticia

morticia

am nevoie de un sfat

23 Iul 2009, 10:58

Mi-e tare dor de el si vreau sa repar intr-un fel lucrurile,insa nu stiu ce sa fac..tin sa precizez ca el e foarte orgolios ..poate din cauza asta a reactionat asa.Toata lumea mi-a spus ca ar fi mai bine sa renunt..sa imi vad de viata mea,dar oricine iubeste stie ca nu e atat de usor..cand iubesti pe cineva nu poti renunta atat de usor..as vrea sa pot vb cu el cumva,dar am incercat sa il las un timp sa nu il mai bat la cap..
Noi am mai fost despartiti anul trecut..cam din acelasi motiv..("l-am cam batut la cap")..si m-a cautat dupa 3 luni..
Va rog,daca puteti sa'mi dati un sfat il primesc cu mare drag...criticile mai putin ...zilele astea am avut timp sa meditez suficient..incat sa realizez unde am gresit eu..Va multumesc si astept parerile voastre.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!