Am nevoie de un sfat

by: visanclaudia
Am o relatie de 1 an si un pic cu Catalin,insa am ceva probleme cu el,in sensul ca ajung cateodata sa nu il inteleg deloc.adica,de exemplu,anul trecut imi spunea k nu putem face sarbatorile impreuna deoarece trebuie sa stea cu ai lui.ma rog,am inteles.pe de-o parte,anul trecut ,de sarbatori aveam doar 2 luni.insa el mi-a promis mie k anul acesta vom face toate sarbatorile impreuna.a venit si anul acesta,insa atunci cand l-am intrebat c vom face de sarbatori mi-a raspuns " eu fac sarbatorile cu familia mea".eu ce puteam sa ii mai raspund ? ar fi putut sa ma invite si pe mn cu ai lui,nu credeti? oricum eu din partea alor lui nu simt prea multa afectiune,in schimb,el din partea alor mei,destul de multa.intrebarea mea este daca exagerez cu chestia cu sarbatorile,cu faptul k imi doresc f mult s facem sarbatorile impreuna,pentru k el asa mi-a spus,k exagerez,si sunt trista pentru ca nu vad cu ce am exagerat.astept un sfat,sa imi spuneti ce a-ti face in locul meu.multumesc!

visanclaudia

visanclaudia

Am nevoie de un sfat

07 Mar 2012, 12:44

Asa este... dar acum,la un an de la despartire,tot nu pot sa il uit..a fost si ziua mea si nu mi-a dat nici un semn..iar de Craciun i-am dat eu un mesaj cu "Craciun fericit!" si mi-a raspuns la fel,insa cand am avzut ca mi-a raspuns eram atat de emotionata incat nici nu stiu cand i-am tastat "ce faci?mi-e dor de tine!"..si apoi,nimic..poate am avut nevoie de chestiile astea ca sa merg mai departe,pentru ca sincer,astea sunt clar dovezi ca nu ii pasa..imi este greu oricum,incerc sa ma tin ocupata cu diverse lucruri dar tot ma mai gandesc la el

imi pare rau

24 Aug 2011, 20:02

chiar daca acum suferi, e mai bine asa, puteau sa mai treaca cativa ani pana cand sa iti dai seama ca nu te iubeste ... data viitoare invata sa citeste semnele pe care ti le transmite un baiat, daca nu te iubeste, paraseste-l brusc ... e interesul tau ...

visanclaudia

visanclaudia

nu mai suntem impreuna

10 Aug 2011, 09:22

Imi cer scuze ca nu am mai intrat ,am avut niste probleme.. Relatia mea cu Catalin nu mai este.. s-a despartit de mine acum 5 luni.printr-un MESAJ... mi-a zis ca nu am gresit cu absolut nimic,doar ca s-a plafonat pentru ca au trecut 2 ani de relatie (erau de fapt 2 ani si 4 luni la momentul respectiv). Dupa cum spuneam,eu trecut 5 luni de-atunci. eu i-am respectat dorinta,nu am fost breloc,sa m leg de el,el m-a mai cautat de cateva ori la inceput atunci,insa nu cu gand de impacare,ci doar pt ca ii era dor de mine,si imi povestea ce a facut el.. acum nu mai zic ca iese in cluburi,fete,chetsii d'astea...se comporta ca si cum ar fi in jungla,desi eu i-am acordat mereu libertate..stiti,de fapt si povestea cu sarbatorile..adica mie imi place sa vina lucrurile de la sine,pentru ca altfel un om nu le-ar mai face cu placere.asta e,daca nu a fost sa fie.. oricum imi lipseste enorm..am decis sa nu mai vorbim deloc deloc.. si sunt 2 luni si jumatate de cand nu mai stiu nimic de el.. in primele 3 luni d el adespartire mai vorbeam o data la 2-3 saptamani..dar este mai bine asa,cred eu..pentru amandoi.va multumesc mult ca mi-ati raspuns si imi cer mii de scuze pt intarziere!!

eva31

eva31

Inseamna ca tu nu esti ``familia lui``.

01 Apr 2011, 02:39

Si inseamna ca el poate are pe alta pe care sa o duca la familia lui si sa o integreze in familia lui.

...

16 Nov 2010, 16:56

Emineasco, bati campii.
Claudia, propunere! O propozitie scurta pentru Catalin al tau. "Daca nu vezi nici un viitor in relatia asta inteleg de ce nu vrei sa petrecem sarbatorile impreuna. Am dreptate? De ce nu?"
Trust me!

emineasca9

emineasca9

Claudia...

16 Nov 2010, 13:22

.am trecut si eu c-am prin aceleasi lucruri acum 3 ani de zile.Eram cu un baiat langa care am stat 1 an si vreo 7 luni.DAR CU TIMPUL INCEPEAM SA FIU MAI TRISTA LANGA EL,NU MA SIMTEAM IMPLINITA,NE CERTAM DIN CE IN CE MAI DES,ERA FOARTE EGOIST! APOI MI-AM ZIS!IN CIUDA FAPTULUI CA MA OBISNUISEM CU EL,MI-AM ZIS GATA!!!!VREAU ALT OM LANGA MINE,UNUL MAI BLAND,AFECTUOS CU MINE,ATENT CU MINE,CARE SA MA PUNA PE PRIMUL LOC IN VIATA LUI! M-AM DESPARTIT DE EL,AM SUFERIT UN PIC DAR MI-A TRECUT.mI-AM GASIT F REPEDE PE ALTCINEVA,CARE MA IUBESTE SI CU CARE M-AM CASATORIT DOAR DUPA 4 LUNI DE PRIETENIE!ACUM MA SIMT FERICITA SI AM SI O FETITA DE 1 AN.

emineasca9

emineasca9

tu nu ai .....

16 Nov 2010, 13:14

.....niste asteptari de la barbatul de langa tine?Nu ai niste principii,pretentii de la barbatul de langa tine.TREBUIE SA ai!FII FEMEIE HOTARATA!PLANIFICA CE VREI SA FACI CU VIATA TA

emineasca9

emineasca9

draga mea claudia....

16 Nov 2010, 12:50

.....cantareste bine lucrurile...gandeste-te mult daca te simti fericita langa el,daca e barbatul pe care il mai iubesti?...el te iubeste?...Merita sa mai astepti dupa el.OARE nu-ti doresti un barbat care sa te alinte,sa te rasfete,sa se afiseze oriunde cu tine?Sa mergeti pe la ai lui,cu prietenii lui la discoteca,cofetarie etc.

cold_as_ice

cold_as_ice

prin

09 Nov 2010, 10:44

ce te facea sa te simti importanta in viata lui?

Da-ne cateva exemple sa le analizam si noi. Vezi ca e posbil ca tu sa te fi obisnuit cu mult prea putin din ce e normal intr-o relatie sanataosa...

visanclaudia

visanclaudia

ce fac daca a intervenit obisnuinta intre noi

03 Nov 2010, 12:15

Nu ma mai simt la fel de fericita cu el,i-am spus-o,o stie.momentan nu a facut nimic.cred ca ar fi mai bine pentru amandoi sa ne despartim,insa m-am obisnuit cu el,asa cum este. cum as putea trece peste,sau cum as putea face sa fie ca inainte? ca la inceput stiu ca nu este posibil,atunci totul era lapte si miere,insa macar ca inainte cand ma simteam importanta in viata lui.

emineasca9

emineasca9

claudia...

10 Iun 2010, 11:06

tu asa te simti iubita?Un barbat cand te iubeste iti arata prinfapte ca te iubeste,nu doar prin cuvinte,fac 3 lei cuvintele fara fapte.Daca te iubea faceati sarbatorile impreuna,chiar de aveati si 5 zile de cand ereati impreuna.Ti-a demonstrat ca nu te vrea langa el in momentele frumoase de sarbatori.Draga mea analizeaza-l bine,testeaza--l,......deja primul test la picat.Eu nu as mai sta 3 zile cu un baiat care nu vrea sa petreaca sarbatorile cu mine.

emineasca9

emineasca9

PT. VISAN CLAUDIA

22 Apr 2010, 13:34

EU ZIC SA NU ITI MAI PIERZI TIMPUL CU EL,CHIAR DACA IL IUBESTI,EL NU TE IUBESTE.

emineasca9

emineasca9

pentru visan Claudia

22 Apr 2010, 13:32

draga mea analizeaza-l bine,daca nu il simti afectiv cu tine de ce mai stai cu el.eu cred ca nu te iubeste,el nu iti arata fapte.Sarbatorile le petreci cu cei dragi,TU din ce categorie faci parte?gandeste-te bine ce faci,EU CRED CA NU TE MERITA.DAI UN ULTIMATUM SA SE COMPORTE ALTFEL CU TINE,ALTFEL IL PARASESTI.SPUNE-I CE ASTEPTI DE LA EL ALTFEL TE PIERDE.SUNT MULTI BARBATI IN LUMEA ASTA.CREDE-MA SI EU AM TRECUT PRIN ASTA!....DAR L-AM PARASIT.....SI AM GASIT PE CINEVA CARE MA IUBESTE.

visanclaudia

visanclaudia

..

17 Nov 2009, 17:16

Ok,voi vorbi cu el . dar daca nici atunci el nu va face nici un pas? plus ,ca sa ma autoinvit mi se pare ceva de neam prost.as fi vrut sa vina si din partea lui,macar o data.. sau daca va deschide ochii dupa c voi vorbi cu el,si va spune'ok,vino',as simti pbb ca o face din obligatie ,si atunci iar nu e bine. este clar ca nici anul asta nu vom face sarbatorile impreuna,insa voiam sa stiu si parerea altor persoane,sa vad ce parere au despre ac subiect,din exterior.sincer,cred ca m-am implicat prea mult in relatia asta.

tequila_cu_varza

tequila_cu_varza

Ar trebui sa te invite

17 Nov 2009, 11:33

Dupa 1 an de relatie, parerea mea e ca ar fi trebuit sa te invite si pe tine. Mai ales ca va stiti familiile, ma rog, parintii.
Nu exagerezi.
Poate ii e teama ca nu se va simti confortabil cu tine de fata , la o sarbatoare pe care o petrece numai cu ai lui.
Ar trebui sa vorbiti pe tema asa, iar tu, calma, sa ii explici cat de frumoase ar putea fi aceste sarbatori petrecute impreuna. Calm.

http://verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic!

visanclaudia

visanclaudia

..

16 Nov 2009, 19:22

am comunicat d mai multe ori cu el pe tema asta,insa d fiekre data evita sa vorbeasca deskis despre asta.el spune ca vom avea tot timpul d acum inainte s facem sarbatorile,ca inca nu are el 25 d ani si gata tre sa facem sarbatorile impreuna,adik eu uan am inteles din asta k el nu considera relatia noastra una serioasa.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!