Barbatii si prezervativul

by: pisi
Citeam de curand ca foarte multi dintre barbati prefera sa se riste si faca sex fara prezervativ, chiar si cu o necunoscuta.

Ce parere aveti de acest lucru?

punctulpei

punctulpei

"Stiu cine sunt"

28 Mai 2008, 20:06

ARAHNIA, initial ARAHNE, atiu ca stii cine esti.

arahnia

arahnia

punctulpeI

28 Mai 2008, 18:01

Numele original este ARAHNE din legendele olimpului.
Nu pot sa spun ca imi pare rau, dar te-ai inselat complet in caracterizarea pe care mi-ai facut-o. Normal ca trecutul exista, nu am negat acest lucru ci am spus doar ca am invatat sa nu ma mai las afectata. Nu am datorii (decat eventual din cand in cand la intretinere sau lumina). Nu depind de nimeni si tot ce am realizat a fost prin propriile forte, putin cate putin. Nu ma gandesc la viitor si sa uit sa trezesc prezentul. Stiu cine sunt, stiu ce vreau, stiu ce pot. Si nu bravez prin nimic. Acele multe lucruri urate prin care am trecut m-au facut mai puternica, m-au facut ca in orice lucru rau sa vad si partea buna si sa rad sau sa zambesc cat mai mult... Voi continua in alta zi

pajura

pajura

L-emo

27 Mai 2008, 23:40

Stii ce faci tu? Asezi oamenilor oglinda in fata si-i fortezi sa se vada. Gestul este aproape nepoliticos cat o indiscretie. Se trezesc "dezbracati" si in functie de cat sunt de "goi" reactioneaza: unii-curiosi- se apropie, altii intorc brutal spatele, cei mai multi (cred) arunca piatra sa sparga oglinda (te mai si nimeresc, nu?). Este o forma de terapie-soc, care merita s-o practici chiar daca ar fi sa salvezi doar un suflet (cate pietre vei fi incasat, oare?. Oglinda mea s-a limpezit si imi vad in ea familia si multe alte lucruri frumoase si adevarate si multa iubire. Dar am nevoie de suport pentru oglinda, macar din cand in cand.

punctulpei

punctulpei

scuze

27 Mai 2008, 20:51

am realizat abia dupa aceea semnificatia cuvantului ARAHNIA. asa este ok

punctulpei

punctulpei

arahnia

27 Mai 2008, 20:00

imi pare rau sa citesc astfel de cuvinte. esti genul de persoana care este inglodata in datorii sau este predispusa la aceasta si nu realizeaza pericolul pentru ea si pentru cei din jur. esti genul de persoana care a fost educata sa nu lase nimic in urma ei, sa traiasca clipa, dar sa nu se gandeasca nicio clipa la ceilalti si la cat rau le poate face. nu iti pasa daca mori maine. nu este ceva iesit din comun. ok, dar este pentru ca nu iubesti pe nimeni, nici macar pe tine. Iar trecutul tau va exista mereu si te va urmari. si nu are sens sa bravezi cu zambetele si prezicerile de mai rau. imagineaza-ti ca pe lume exista si iubire.

arahnia

arahnia

teoria...

15 Apr 2008, 17:18

ca teoria, dar practica te omoara. Lasand la o parte intuitia de care vorbeam mai devreme si faptul ca nici partenerului meu nu-i place prezervativul, sunt in aceasta relatie de un an si am suficienta incredere in el incat sa nu consider necesara folosirea lui. Stiu ca niciodata nu poti fi sigur 100% pe cel de langa tine, dar il cunosc destul cat sa stiu daca ar avea vreo aventura. Plus ca periodic imi fac analizele pentru a fi mai sigura. Cat despre "ruleta ruseasca"... am vazut prea multe, am trait prea multe incat, fara intentia de a epata, nu mi-ar pasa nici daca as muri maine. Am invatat sa pretuiesc prezentul, sa nu las trecutul sa ma afecteze si la viitor sa ma gandesc doar cat pentru asigurarea traiului... Si viata oricum e ca o ruleta ruseasca... Zambeste, maine poate fi mai rau

leo

leo

arahnia

11 Apr 2008, 16:02

de ce nu incerci niste durex extrafine. senzatia e mai placuta decat fara.

pisi

pisi

arahnia,

11 Apr 2008, 11:16

risti mult prea mult. nu-ti poti juca la ruleta ruseasca propria-ti viata.

arahnia

arahnia

...

08 Apr 2008, 02:02

Normal ca e o idiotenie in zilele noastre sa faci sex fara prezervativ dar... daca am asculta toate sfaturile bune... probabil am trai intr-o lume mai buna. Personal detest sa folosesc prezervativele si nici nu folosesc, dar in curajul meu idiot (sau idiotenia mea curajoasa) am avut marele noroc ca in 18 ani sa nu iau nici o boala. Multi vor rade dar eu ma bazez foarte mult pe intuitia mea care din fericire (uneori si din pacate) pana acum nu m-a inselat. Dar recunosc ca voi avea grija copiilor mei sa le implementez bine in cap sa nu cumva sa faca sex fara prezervative. Daca va fi nevoie, le voi cumpara chiar eu ca deh, asa-i cu popa

pisi

pisi

pt punctulpei

25 Mar 2008, 03:32

in niciun caz prezervative. lol lol

punctulpei

punctulpei

pentru PISY

24 Mar 2008, 09:39

Ce sunt alea "balarii"?

Glumeam.

pisi

pisi

gata, ajunge!

20 Mar 2008, 16:07

haideti sa n-o dam in balarii, va rog!

sa revenim la tema!

bogdanangheluta

bogdanangheluta

/

18 Mar 2008, 12:24

nu prea esti tu pe treaba ta :))

punctulpei

punctulpei

pajura

11 Mar 2008, 22:41

demonstratia anterioara ar putea conduce la concluzia ca ma identific cu o musca? este o transpunere suficient de onorabila pentru mine identificarea cu personalitatea unei muste?

punctulpei

punctulpei

pajura

11 Mar 2008, 22:39

si totusi:
stricirea in sine este interesanta. ultima oara m-am strivit complet. nu pot sa uit

punctulpei

punctulpei

pajura

11 Mar 2008, 22:36

O ultima curiozitate: doza de unicitate rezervata rezida din starea de strivire in sine sau din constientizarea conditiei de musca strivita??
Cu toate ca sunt partial,voi mentioan umil ca sunt doar un om simplu. Adica mai clar, nu inteleg vrajelile si nu inteleg cum poate fi continuata o partida dupa mat. De obicei incepe o noua partida. Capisci?

pajura

pajura

Knouck-out

09 Mar 2008, 13:14

Exact cand nu aveam nevoie!
Bravo, croitoras cel viteaz, 6 dintr-o lovitura!
O ultima curiozitate: doza de unicitate rezervata rezida din starea de strivire in sine sau din constientizarea conditiei de musca strivita??

punctulpei

punctulpei

...

03 Mar 2008, 21:45

sah mat

punctulpei

punctulpei

pajura

28 Feb 2008, 11:06

Este o consecinta a studierii Bibliei. Arhetipul intra si in Templu, vorbind "invatatilor", dar coboara si in praful strazii la cersetori, prostituate si talhari. Si intradevar mai curand au sansa sa se curete in suflet ultimii decat primii. Iar eu, fiind un om simplu, urmez exemplul altora mai destepti ca mine.

leo

leo

...

28 Feb 2008, 07:35

barbatul care nu poarta prezervativ sau care nu se abtine in lipsa acestuia este inconstient. e mai usor sa previi un avort decat sa faci o crima. asa ca de la un asemenea barbat atunci cand ati ramas insarcinate trebuie sa va asteptati sa isi schimbe telefonul dupa auzirea vestii.

pajura

pajura

pe puncte (fara i)

28 Feb 2008, 00:28

1.Femeile ar trebui sa fie prevazatoare, sa nu se bazeze pe barbati (decat daca acestia cred in ceva care se va dovedi mai tarziu ca nu este fals) si sa poarte dracului prezervative la ele.
2. Seductia don juanesca este cea mai primara forma a seductiei.
3. De ce te irosesti?? Locul tau este in alta parte, unde daca intrebi cati de F sunt nu se gandesc la prezervativ mai intai???

kitty_danutza

kitty_danutza

diferit

24 Feb 2008, 22:16

in primul rand barbatii vad sexul mult mai diferit decat femeile.bineinteles ca exista si exceptii..femei care isi vand trupul si acelea nu mai au nici un pic de valorae....isi pierd notiunea de femeie,feminitatea..ele folosesc sexul pt bani...dar femeile decente...vad sexul diferit..unele"fac sex"..sau mai bine zis dragoste si cu sufletul..asat e lucrul cel mai minunat...sa faci dragoste...
dar dragoste nu poti face cu oricine pe cand sex da...si nu poate oricine..barbatii sunt putin egoisiti cand folosesc scuza..de a fi barbat si au nevoi...asta e doar o scuza...nu prea plauzibila...se pot abtine sa faca sex daca isi doresc...mi se pare injositor sa faca sex cu oricine doar pt as potoli instinctele.sunt niste barbati slabi si nedemni aceia care fac asta..trebuie sa stii cu cine sa faci sex si cum..in ;legatura cu prezervativul..care ar trebui folosit at cand nu cunost o persoana...desi mai bine ar fii sa nu faci cu.,persoane care nu le cunosti..e dezgustator,,..tipic animalelor

leo

leo

...

18 Feb 2008, 01:33

adevarul este ca barbatii sunt in general slabi in seductie. femeile au o putere covarsitoare atunci cand e vorba de sex. cea mai urata femeie poate gasi un partener pentru sex cu mai putina dificultate decat un barbat care arata decent.

punctulpei

punctulpei

pt Leo

17 Feb 2008, 12:23

buna Leo!
Seductia este arta de a manipula instictele. Nu a inventat-o omul si nici macar nu este cel mai bun in aceasta arta. Puterea seductiei nu are sens sa fie contestata. Cate femei nu au fost seduse si folosite? Cati barbati nu au fost sedusi si folositi? Omul poate uneori sa isi tina sub control instinctele, daca traieste dupa niste reguli in care crede mai mult. Dar si aici poate gresi, daca crede in ceva ce se dovedeste mai tarziu a fi fals.

leo

leo

punctulpeI

15 Feb 2008, 23:23

teoria mea se rezuma ls faptul ca barbatii isi pierd atunci controlul cu multe procente. nu are nimic de a face cu seducerea si incredere ci cu natura sexuala a speciei.
dar cam acelasi lucru se intampla si cu femeile, iar eu nu am incredere in capacitatea de seductie si incredere a barbatilor comform a ce spui tu.

punctulpei

punctulpei

vrajeala

15 Feb 2008, 14:06

buna Pisi! pai daca barbatii ar crede femeile ar trebui sa nu foloseasca. deci, femeile sunt mai seducatoare si inspira mai multa incredere.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!