Barbatii sunt mai atrasi de femeile mai indiferente?

by: arahnia
am observat in decursul anilor ca multi barbati sunt mai atrasi de o femeie care ii trateaza mai cu indiferenta si majoritatea pune asta pe seama asa-zisului "instinct de vanator"
sunt curioasa ce gandeste un barbat despre asta

eva31

eva31

Eu as spune ``instinct de nebun``

01 Apr 2011, 03:56

Dar fiecare cu ideile lui. Nu cred ca cei mai multi barbati au instinctul asta, unii mai si inteleg sensul cuvantului ``nu``. Dar daca vrei sa cuceresti un barbat, rolul de ``hard to get`` nu e unul prea bun. De ce nu te comporti natural si vei vedea ca va fi mai interesat de tine decat daca faci fitze de pipitza de Dorobanti. Dar cand nu vrei un barbat ``nu`` sa fie ``nu`` si nu ``poate``.

asdrian82

asdrian82

tu

26 Mar 2010, 20:27

eu chiar ma simt atras de cele mai indiferente...sau daca ma chinui sa le "deslusesc"...
Este evident ca nu o sa ma atraga niciodata cele care cad din prima...Nu mai am ce descoperi...ma irosesc degeaba...:)

razvan87

razvan87

Depinde ce fel barbat vrei

08 Ian 2010, 10:52

Un tip care are ce oferi,si mai si stie asta,nu o sa-si iroseasca energia alergand dupa o "indiferenta".Sunt de acord cu ce a scris Ava mai sus.Traim intr-o societate moderna si evoluata unde este de apreciat sinceritatea,directitudinea,claritatea si lipsa de interpretare a comunicarii.Acei cuceritori,majoritar in asta si exceleaza...cucerit.In schimb in relatia propriuzisa nu este la fel de pragmatic.(la fel cum unii sunt facuti sa fie fruntasi in timpul scolii iar altii dupa.)

indiferenta

19 Sep 2008, 19:06

fetelor la mine indiferenta vine natural..foarte greu imi arat sufletul unui barbat..poate din 10 tipi spre exemplu ajung sa imi placa sincer unul..doar acela ma va cunoate cat de cat ..cat despre restul..si daca ne vedem timp de o luna ..sa zicem cu o frecventa egala cu 10 ..sau ceva de genu`..ei bine e egal cu zero..daca respectivul nu imi capteaza cat de cat interesul se va lovi in continuare de indiferenta..eventual pana se satura..pt ca stim cu toatele ca exista destui papagali care zic "lasa-ma sa incerc..nu astept nimic in schimb , doar da-mi sansa sa te cuceresc "..si desi eu le spun ca nu au sansa ca nu ii plac ei insista ..si ii las sa se convinga singuri..si sa vezi ce revoltati sunt in final ca nu le-a iesit pasenta sa ma dea pe spate..eu nu-i suport p-astia care nu iau cuvantul "nu" in serios..ca pana la urma mie imi convine sa fiu plimbata..cu mentiunea ca imi platesc singura consumatia..asa ca la final chiar nu au cu ce sa-mi scoata ochiii..pt un suc nenorocit nu am nevoie sa strige dupa mine pe strada ...intelegeti voi fetelor ;)

unadonna

unadonna

femeile nu trebuie sa fie neaparat indiferente

16 Sep 2008, 16:38

ci sa aiba incredere in ele. asta inseamna ca nu depind emotional de ei, nu urla ca turbatele cand raman fara barbat...

cate femei ramase fara barbat care urla ca turbatele ai intalnit?sau te referi mai degraba la faptul ca femeile ramase singure si aflate in suferinta sufleteasca nu se sfiesc sa-si manifeste la vedere durerea?e un defect sau o rusine sa-ti arati slabiciunile?

lidia-fetesti

lidia-fetesti

femeile nu trebuie sa fie neaparat indiferente

16 Sep 2008, 14:46

ci sa aiba incredere in ele. asta inseamna ca nu depind emotional de ei, nu urla ca turbatele cand raman fara barbat...asta ii atrage!

arahnia

arahnia

...

16 Sep 2008, 06:46

da, asa e,"cucerirea" de la inceput are farmecul ei pana la urma si pentru unu si pentru altul, dar cand relatia avanseaza, nu mai vad rostul acestei aparente indiferente. E o slabiciune sa-ti arati sentimentele, ca barbat? E mai putin puternic daca ii arata sau ii spune partenerei sale ca o iubeste? Eu personal, daca simt din partea lui iubire, parca il iubesc si mai mult. Daca incearca sa ascunda asta, incet incet ma indepartez de el si daca ajung la indiferenta... asa ramane

unadonna

15 Sep 2008, 21:18

subscriu

unadonna

unadonna

Barbatii sunt mai atrasi de femeile indiferente?

15 Sep 2008, 20:53

vor o femeie care se simte sigura pe ea si nu are nevoie de un barbat s-o intregeasca

eu cred ca barbatii isi doresc femei cat mai nesigure pe ele si dornice de asa zisa jumatate,sufletul pereche bla bla (eventual sa si mimeze ca ar fi asa) ca de alea sigure fug precum potarnichiile.niste batuti in cap

lonah

lonah

mda

15 Sep 2008, 13:44

nu este vorba neaparat de a fi o prada dificila. inssa, da, vor sa se chinuie putin, vor sa-ti simta lipsa, nu vor sa fie sufocati. tine mai mult de faptul ca vor o femeie care se simte sigura pe ea si nu are nevoie de un barbat s-o intregeasca. pe de alta parte, daca el nu e atras de tine poti tu sa faci si pe victima si pe femeia de piatra ca tot nu va fi mai interesat. si sincer acum, voi nu vreti un barbat puternic langa voi sau vreti unul cu care sa puteti "sterge pe jos"?

unadonna

unadonna

Barbatii sunt mai atrasi de femeile indiferente?

13 Sep 2008, 11:49

acesti barbati sunt irecuperabili.cine prefera raceala indiferenta si jocul prefacatoriei in locul caldurii si sinceritatii,cu siguranta are probleme.instinctul de vanator e mai degraba o scuza.neplauzibila.Creatorul i-a facut defecti

unracusor

unracusor

probabil

12 Sep 2008, 23:10

e o chestie inconstienta la ei.cu cat ea cedeaza mai greu,cu atat e mai interesanta prada.dar eu sunt de parere ca trebuie sa fii TU, nu sa iti pui o masca de femeie inaccesibila,doar ca sa ii captezi interesul.Daca nu te intereseaza el cu adevarat,iar el insista, dar cu bun simt, si pana la urma se ajungi sa vrei si tu mai mult...e foarte bine.El si-a manifestat comportamentul de vanator,iar tu ai fost vanatul,fara sa iti doresti asta.

ava774

ava774

...

09 Iun 2008, 12:18

Sunt de acord cu voi, si asta am observat si eu.

Exact la fel sunt si multe dintre femei: cu cat un barbat le trateaza cu indiferenta cu atat ele se ambitioneaza mai tare.

Insa, dupa gustul si parerea mea personala: daca un barbat ma trateaza cu indiferenta pentru ca sa ma faca mai interesata de el inseamna ca este "jucator", ii place sa joace jocuri..... iar eu nu suport relatiile bazate pe jocuri si incercari. Acel barbat, va avea ZERO sanse sa ma cucereasca vreodata.

Lafel se intampla si cu femeile: Eu apreciez barbatii care nu se asteapta sa-i tratez cu indiferenta doar ca sa ii incit pe ei mai tare. Mie daca-mi place o persoana imi place, daca nu la revedere. Nu stau sa-mi consum energia jucandu-ma de-a soarecele si pisica cum se facea acum 1000 de ani. Eu traiesc in prezent si vreau un barbat tot din prezent.

:) Mai sus nu am scris la modul general, ci strict din punctul meu de vedere.

arahnia

arahnia

...

29 Ian 2008, 23:48

sunt de acord sa zicem cu asa zisa cucerire de la inceput, desi... ma enerveaza la culme ca trebuie sa pozezi in ceva ce poate nu esti, ca nu poti fi tu insuti, dar... exemplu concret
am o relatie de aproape un an, am fost indragostita de el de la inceput dar abia dupa cateva luni i-am aratat asta, cand am fost cat de cat sigura pe ceea ce simte el; fara sa vreau am devenit posesiva, am avut de fapt mai multe pretentii de la el, pe de o parte ii placea posesivitatea mea pe de alta incepuse sa se simta sufocat si dupa o luna destul de incordata, am reinceput sa fiu cea indiferenta de la inceput si brusc s-au schimbat lucrurile; a inceput sa ma caute, sa ma sune, sa faca pe gelosul desi n-ar fi recunoscut asta in ruptul capului etc. (noi fiind de fapt vecini cu apartamentele) Intr-un fel mi se pare energie cheltuita sa trebuiasca sa intuiesti cand sa fii indiferenta si cand posesiva... si se mai spune ca noi femeile suntem de neinteles...

raluca79

raluca79

binenteles..

29 Ian 2008, 13:42

Cu siguranta ca barbatii nu sunt impresionati de femeile gen-prada usoara.Cele care se lasa ''prinse'' mult prea rpd nu sunt pe placul lor ei preferand sa curteze putin,sa munceasca,sa duca putina munca de lamurire iar la sfarsit sa se bucure de''victoria'' lor.Cele care sunt prea usor de abordat sunt la fel de rapid uitate..

mi se potriveste mie

26 Ian 2008, 17:40

cu cat sunt mai indiferenta si pe alocuri un pic rautacioasa cu atat barbatii care ma inconjoara se comporta mai asemanator unei lipitori , si m-am plictisit de ei rau de tot. Eu cand spun nu , apai asa ramane si daca se pune tipul in genunchi in fata mea..multi nu stiu sa accepte un refuz si tot eu sunt aia "rea".Sunt plictisita de tipii atrasi de inaccesbil , si pana la urma e vorba si de educatia primita dar prea sunt majoritari "lipitorile"

pisi

pisi

...

25 Ian 2008, 16:38

da, barbatii sunt mai atrasi de femeile indiferente, dar trebuie sa stii cand sa treci de starea de indiferenta, pentru ca si ce-i prea mult strica.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!