Buna Cristi!

by: eddya
Am ai eu nevoie de un sfat sau o parere din partea ta sau al altora,orice e bine venit! inca de la varsta de 14 ani imi place tare mult un barbat,pana la 18 ni cand am inceput sa ma imprietenes cu el etc,apoi relatia' noastra de amicitie s-a transformat in altceva,adica suntem amandoi singuri,si ne intalnim,ne simtim bine,mancam impeuna la el,facem curat,ne uitam la filme,ne sunam zilnic etc! i-am spus ca il iubesc si stie asta,insa mi-a zis ca inca nu vrea nici o relatie,nu-i trebuie momentan deloc! este mai mare decat mine cu 15 ani,,sincer mi-=l doresc alaturi,de 8 luni de zile suntem asa,si el mi-a spus ca tne mult la mine si se vede,ins eu vreau mai mult,vreau ceva stabil,de pasti m-a luat cu el la gratar cu prietenii lui,ma plimba cu masina si etc,deci nu i e rusine sau etc,dar de ce nu vrea mai mult?adica nu mi dau eu seama?eu trebuie sa fiu cea cu initiativa?de multe ori imni da impresia cum ca e ceva oficial intre noi,dar apoi.....! Multumesc!

lolitalove

lolitalove

iubita pune punct acum

28 Iul 2011, 04:50

nu il mai lasa sa se joace cu creeri tai .....e prea periculoasa aceasta joaca nu o sa castigi tu niciodata acest joc .......daca era unu de 50 il castigai ca ala chear nu avea nicio speranta la o frageda ca tine dar asta are 34 ....asta inca mai poate cu tactici fara sa bage banii la bataie ....te asigur eu ca se va insura si va face copii cand va ajunge sa trebuiasca sa bage banii la bataie sa mai cucereasca prospaturi ca tine ....
nu sunt rea ....si el nu e bun ...TU TREBUIE SA INTELEGI CA BARBATUL ACESTA ESTE UN OM RAU CARE SE JOACA CU CREERII TAI CONSTIENT pentru sex ....o face pe prostul dar nu e ...ca daca era nu avea idei dastea prin cap .
si revenind ...cu ce vei ramane bun din povestea asta ... ca daca vei pune punct ...vei creste , o sa devi o femeie ,capabila sa ia decizii , capabila sa se faca respectata si pretuita , care a invatat ca nu toata lumea este buna , si nu se lasa ghidata de nimeni in viata , vei avea un mare avantaj sa inveti de la 19 ani lectia aceasta .

lolitalove

lolitalove

offff

28 Iul 2011, 04:40

iubita ma umplu de nervi pe barbatii astia care intra in mintea fetelor fragile de 19 ani si se joaca cu ele ..
CE ITI SPUN EU ACUM SUNT SECRETE SCOASE DIN GURITA SI COMPURTAMINTUL UNUI AMIC AL MEU DE 34 DE ANI .
e o spalare de creer pe care o face , ptr ca vrea 1 SEX FARA OBLIGATII IAR TU FRAERA ACCEPTI SA ITI PUI SUFLETUL PE TAVA SI VAGINUL FARA SA CERI NIMIC IN SCHIMB
ai 19 ani sunt sigura ca esti superba iar faza 2 cand creerul tau e bine spalat SA-I FI PROASTA SI SA TE IA DE NEVASA SA II FACI NISTE PLOZI SI EL SA SI-O FRECE CU CINE VREA CA TU VEI INCHIDE OCHII DE IMBECILA (asta cauta el ...una care sa il iubeasca cu adevarat ca saracutu pana la 34 de ani nu a gasit )ADICA AI TIMP SA CREZI , TU AI ZIS CA ARE SUCCES LA FEMEI.
DA nu a gasit IMBECILA
nu te mintii frumos nu vrea una de varsta lui ca aia il juaca ea .......vrea un suflet fraged ...care inca nu a cunoscut nenorocitul ...UNA care inca crede ca baietii nu ar fi niciodata in stare sa-i faca rau ...
... celelalte fete pe care le cunosti , si alea sunt imbecilizate (pariez ca sti ca toate tipele respective sunt inselate )
sti cu ce te vei alege la sfarsitul acestei povesti daca esti desteapta si pui punct acum

eddya

eddya

deci

24 Mai 2011, 13:32

nu e ca ma iau dupa ce zice lumea.adica vaii uita-te la aia,doar ca intrebarea mea de baza ramane oare acest tip vrea ceva cu adevarat de la mine sau nU?adica de 9 luni ne tot intalnim,vorbim si etc,de pasti m a luat cu el la gratar,si vorbim si isi face griji pt mine dar el ce vrea?>doar sa fie relatia asa fata compromisuri si atat?pana cand isi gaseste alta sau ce?sunt doar o rezerva?

eddya

eddya

crezi Radu?

12 Mai 2011, 16:22

in oras la mine mai sunt perechi cu astfel de diferente..deci nu as fi prima care as visa' la asa ceva si care as incerca,adica nu se observa la el...are un fizic de invidiat si etc,deci nu s-ar vedea asa tare,,si mie sincer putin imi pasa de ce ar zice lumea,,atata timp cat ai mei ar fi de acord,de altii nu-mi pasa,poate e asa cum spui tu,dar nu mi-o strica deloc,adica....eu una nu privesc problema asa,,,chiar deloc,important e sa fii fericit in compania cuiva,sa te intelegi si etc,nu neaparat varsta si plus ca nu's 20 de ani:P sau 30!

eddya

eddya

hello!

09 Mai 2011, 22:12

se pare ca in seara asta nu am avut norocul' sa-l pot vedea,a zis dar degeaba,si-a gasit o scuza,nici el nu stie ce vrea,odata imi spune lucruri cum ca va fi ceva si etc,,,ca eu sunt aleasa si etc,,iar uneori se poarta sa si cum nu ar vrea sa ma vada,sa mi vorbeasca! offf....se pare ca m-am entuziasmat degeaba!totul e in zadar,ai dreptate varsta isi spune cuvantul,gandirea lui difera,iar din pacate eu pierd,totul a fost in zadar,am clipe cand regret,cand nu mi-as fi dorit sa ne fi imprietenit,sa -l cunosc sa....! imi poti spune cum sa-l uit?sau dati-mi un sfat!

eddya

eddya

asa este!

09 Mai 2011, 15:56

nu e ca vaii imi doresc un iubit ca altfel nu mi-e bine,,chiar deloc,daca era sa nu fie el,,nu-mi trebuie,,si nu mi trebuie,am timp,nu doar asta conteaza in viata,da trebuie sa ma gandesc mai bine,si sa incerc sa nu mai pun la suflet,sa incerc sa fiu cat de realista pot,chiar daca doare,asta e cel mai bine! si asa am sa si fac,totul e spre binele meu,am sa continui cu el cat se poate,ca o amicitie speciala sa -i zic asa',iar dupa ce va fi va fi,asta e viata,din experiente si greseli invatam! multumesc frumos de tot! esti o femeie minunata! si iti doresc din suflet sa-ti gasesti barbatul care te merita! ce sa zic....o sa mai conversam pe aici,am sa mai revin sigur,cand voi avea indoieli,cand iarasi ma voi simti prost,,si ranita! sper....sa treca totul cu bine,sper!mi-e cel mai greu cand imi aduc aminte de clipele minunate,si mi le doresc din nou,si mi-l doresc pe el,,sa ma stranga in brate,etc!in seara asta a ramas sa ne vedem,acum sa vedem daca va fi asa! iit voi povesti cum a decurs totul! pupici! si app nu sunt asa copila'chiar daca am 19 ani,nu inseamna ca nu stiu ce vreau,singura ? este cum sa fac sa il uit'?!

eddya

eddya

multi inainte!

09 Mai 2011, 15:22

asa este,stiu si sunt constienta ca totul trece,si asta a fost asa o iubire' de anii astia si atat,insa e greu si dureros sa pierzi' ca sa zic asa o persoana draga,.cu care eram obisnuita.sa ma intalnesc,sa radem,sa ne uitam la filme,,sa facem dragoste,sa mancam impreuna,sa facem lucrui impreuna,,ma intristeaza faptul ca aici e vorba de ceva nedrept,ce conteaza daca am doar 19 ani?asta inseamna ca nu pot iubi cu adevarat?ca nu sunt capabila de ceva serios?asta ma enerveaza,ca in ziua de azi nu ti se mai da sansa de a demonstra,sau etc,nimeni nu isi mai pierde timpul' ca sa zic asa,desi nu e nici o pierdere poate cu mine va fi cel mai fericit,va trai momente memorabile,si cu cea de varsta lui nu,,! nu stiu cum sa ma abtin sa nu-i trimit un msg,sau sa nu l sun,inainte numai el ma suna,apoi ma certat ca eu dc nu l sun?acum il mai sun si eu,dar vreau sa pun capat,sa termin,nu vreau sa sufar....dar nu stiu cum! incerc sa fiu distanta cu el,insa cand ma suna si imi incepe cu ce faci bebelusa'?sau copilul meu'?sau etc,.nu mai pot''

eddya

eddya

....

09 Mai 2011, 15:09

scuza-ma daca indraznesc prea mult inca daca doresti desigur,cati ani ai? mi-ar place sa stiu cam cum privesc aceasta situatie persoanele mai mari decat mine,pentru ca posibil sa ganditi din aceiasi perspectiva ca el,cum are 35 de ani,insa sunt multi barbati cam de 30,32 care incearca sa ma cucereasca,ei dc cred ca va fi ceva stabil?ei de ce ma cred in stare si etc?si el nu?

eddya

eddya

.....

09 Mai 2011, 14:58

mi-a spus ca mna place mult,ca il atrag,ca sunt foarte frumoasa,ca multi barbati,din grupul lui ma doresc mult si ar da multe pt mine,si etc,insa nu vrea o relatie,si sti uca nu vrea,pentru ca dupa cum am spus e un barbat frumos multe si-l doresc pana acum putea avea o relatie cu una mai in varsta si gata,insa nu are,nu cauta,dar,,,,dar...tot timpul exista acest dar..

eddya

eddya

....

09 Mai 2011, 14:57

i-am povestit mamei cum ca imi place de acest tip,si ca eu imi doresc ceva cu el,ca incerc sa l cuceresc,si ea nu a spups nimic,a spus sa fac cum simt,e viata mea si eu stiu ce vreeau,eu sunt responsabila!stiu ca nu e singurul din lume,ca mai sunt barbati poate altii care chiar ma fac mai fericita,cu care pot avea relatie stabila cum imi doresc eu,ceva de cuplu,frumos etc,insa acum sincer iti spun e asa greu si rau,cand vad ca sunt neputincioasa,ca nu pot,ca nu am cum,.am sperat atatia ani sunt 5 ani,de cand nu mi a trecut pasiunea asta de el,sunt 5 ani in care am speratm,am avut rabdare,sincer si acum,acum nu stiu cum sa-l cuceresc sa-l tin pentru mine,sa nu se uite la diferenta,pentru ca eu gandesc destul de matur,ma port marut,desi uneori mai gresesc,dar e in firea omului,sunt sigura ca imi va trece,toate sunt trecatoare,nu e cine stie ce mare problema ca sa zic asa,nu e o mare dilema,insa ma va durea tare mult sa stiu ca m-a lasat pt alta,cand eu i le faceam pe toate,cand a vazut ca stiu sa fac si prin casa,sa ma comport,sa il fac fericit etc,mi-e frica de pierdere,de momentul in care totul va lua sfarsit pentru ca nu vreau,! si nici el nu vrea,

eddya

eddya

.....

09 Mai 2011, 14:35

iti spun sincer ca mi-e frica ca osa sufar,,ca o sa-si gaseasca alta...i-am tot spus ca cea de 30 ani si eu nu e diferenta...poate eu il iubesc mai mult ca una de varsta lui,poate cu mine e mai fericit,poate ca acea femeie il paraseste cand nu se asteapta,sa nu ma acuze ca vaii am doar 19 ani si gata nu stiu eu ce vreau,dar nu vroiam si nu simteam nimic pt el,,nu imi era greu sa mi gasesc unul mai tanar si gata,nu-mi pasa,,insa nu e asa! chiar aseara m-a sunat si imi tot spunea ca lasa ca o sa mi caut altul mai tanar,ca atunci cand voi trai cu el zi de zi o sa ma plictisesc de el si o sa l parasesc,ca sunt o copilita si chestii de genul,i-am spus ca nu e asa,ca sa-mi dea sansa sa i demonstrez a n oara cat de mult il iubesc!tu ce spui
?

eddya

eddya

buna!

09 Mai 2011, 14:31

ma bucur ca vorbesti cu mine,si ca ma intrebi,sa stii ca imi face bine! nu este primul,am avut primul iubit de un an,acum 2 ani la 17,insa l-am avut m i mult sa l pot uita pe acest barbat,pentru ca stiam ca niciodata nu se va uita la mine,asa imi spune si el ca sa ma bucur de el acum,si de ce am alaturi de el,ca pe viitor sa nu ma mai gandesc,ce o fi o fi,insa am trait cu el clipe minunate,imi place cum zambeste,cum ma strange in brate,cum imi vorbeste tot!intradevar e posibil doar sa fie asa, din partea lui poate ii e usor,ma are pana cand isi gaseste alta,,offf ce greu este,atat de mult mi-as dori sa nu ma mai gandesc la el,sa il scot din viata mea! partea rea'e ca e si aici apropae de mine,si odata i-am spus sa ar fi mai bine sa o terminam i-am zis eu,si el da bine,era suprat tare,,socat ca i am spus asta,insa ii zisesem pentru ca ma gandeam ca e mai bne acu....scap si gata! mi-a zis sa nu ne mai cautam niciodata si etc,insa a 2a zi mi a trimis msg si m-a intrebat ca cum e fara el?deci nu a putut,,se vede ca totusi ii pasa,!

eddya

eddya

.......

09 Mai 2011, 14:08

oare ma tine doar ca pe o rezerva??pana cand isi va gasi una de varsta lui?insa ii pasa de mine,ma suna zilnic,ma ajutat in multe,etc! daca nu i pasa deloc de mine sau etc,o termina inca din prima noapte sau a2a,sau a3a,insa au trecut 8 luni de zile,si el tot timpul imi tot spune lasa ca iti vei gasi altul,ma parasesti tu....desi i am zis ca nu va fi asa,ca poate el va fi acela care va face asa! de multe ori cand ne certam'' ne impacam,ma cauta,si ma alinta,si...offf! sunt intr-o dilema,,,fix eu trebuia sa patesc asta,care nu am umblat cu baieti,care nu vroiam sa ma complic si acum as vrea sa-l uit;ca sa zic asa dar nu pot!

eddya

eddya

...

09 Mai 2011, 14:04

multumesc frumos de pareri,ca m-ati bagat in seama! pai rusine ma gandeam cum ca am varsta si de asta sa nu se simta prost fata de cei de varsta lui,iar ca o prietena ce sa zic,imi spune ca tine mult la mine si ca sa nu imi mai fac probleme cum ca poate isi gaseste una de varsta lui,ca totul vine de la sine,ca vom vedea ce va fi! sincer il iubesc si mi-e frica uneori ca isi va lua una de varsta lui si gata! am atatea clipe petrecute cu el minunate,si discutii si ne intelegem,el a zis ca nu ii trebuie nici o relatie momentan deloc,ca nu vrea,si ca daca ar avea eu as fi aleasa,ca atunci cand va vrea eu sunt aleasa! sincer el a avut multe femei,multe il doresc,si de cand e cu mine' ca sa zic asa,s a cumintit,e la locul lui si etc!

tashulina

tashulina

poate

09 Mai 2011, 10:54

avea nevoie doar de o prietena, pt ca doar asa te vede el pe tine.

Sfatul meu este sa il intrebi acest lucru, daca te vede ca pe o prietena si atat sau ca pe o femeie cu care si-ar dori o relatie.

japonialove

japonialove

poate e nehotarat

09 Mai 2011, 09:35

sau unde este si diferenta de varsta destul de mare, se gandeste sa nu-ti strice tie tineretea, chiar daca tu il iubesti si spui ca vrei sa ai ceva serios cu el

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!