ajutati-ma

by: theea_
buna.mereu am crezut ca visele transmit ceva, dar nu prea le-am dat importanta(adica am incercat sa le ignor).pana acum cateva luni cand am visat ca a murit mama mea si ca pe unde mergeam, locul in care ma aflam imi aducea aminte de ea. nu stiu cum sa va spun dar m-a speriat ingrozitor visul si de atunci am o neliniste destul de mare in suflet.nush ca un gol ceva care ma face sa stau cu sufletul la gura mereu. si acum 2 zile iar am visat ceva extrem de ciudat.mai multe pisici negre, mari si mici, care aratau destul de rau(adica nu aveau blana lucioasa, chiar cred ca li se vedea si pielea, erau murdare) mergeau prin fata mea.de fapt treceam printre ele.la unele le taiam calea, la altele nu.am uitat sa va spun ca eu sunt extrem de superstitioasa si mai ales atunci cand vine vorba de pisici negre.adica fac tot posibilul sa le tai calea eu lor (ca sa nu am ghinion). va rog ajutati-ma si pe mine si spuneti-mi ce pot simboliza aceste vise.va multumesc anticipat pt raspunsuri

theea_

theea_

Merci

31 Ian 2009, 19:18

Merci mult anutza.chiar ma bucur ca mi-ai raspuns si referitor la superstitii cred ca ai dreptate de fapt chiar luna asta pe 13 am avut un examen extrem de greu si nu s-a sfarsit rau deloc.din contra.Multumesc inca o data si bineinteles vise placute si tie :*

anutza21

anutza21

:)

31 Ian 2009, 09:55

si eu am avut foarte multe vise ciudate, am visat ca am murit eu, ca mureau prieteni sau membri ai familiei, ca ma urmareau persoane moarte si nu cred ca as uita vreodata visele astea. la vise de astea obisnuiesc sa-i cer parerea bunicii(batranii stiu!! :D) si ea ce-ar fi spus daca ii povesteai asta: ca ai visat moartea cuiva drag e bine, inseamna ca i-a murit moartea sau a trecut cu bine peste un obstacol, o greutate. ca ai visat pisici nu e bine, pisicile inseamna ceva rau, vraji, persoane viclene, prefacute. probabil ai in grupul tau de prieteni, persoane care nu te plac prea mult si ti-ar dori raul. fii precauta si ai incredere ca nu vei pati nimic. nu trebuie sa fii asa de surpestioasa pentru ca unele din ele te vor impiedica sa-ti traiesti viata normal. pisicutele negre sunt chiar dragute si poti transforma surpestitia ta in ceva mai bun, o pisica neagra in casa aduce noroc, ziua de 13 poate fi cea mai noroacoasa din viata ta, cand dai un examen foarte bine,cand iei o nota buna etc.sper ca ti-am fost de ajutor. VISE PLACUTE :*

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!