"viata" o lupta continua cu ceea ce nu vezi

by: baciu
cum sa incep...sunt nou printre voi...de 4 ani sunt in tema cu ceea ce inseamna tarot...pt cei ce nu cred in magie, ea nu tine cont de asta, cand ti se intampla ti se intampla fie ca vrei fie ca nu...va voi da un exemplu si pe aceasta cale as vrea sa cer ajutorul celor care stiu tarot sa incerce sa-mi dea un raspuns...de 3 ani de ziua Sf. Mihail si Gavril am acelasi vis atat de real incat ma trezesc cu vanatai pe corp...visez k alaturi de cei doi arhangheli ucid antihristul...pt unii poate ca e prea absurd dar va spun un singur lucru...nu v-ati dori sa fiti in pielea mea in noptile acelea...am apelat la preoti, etc...nici un raspuns concret...mereu aceleasi batai pe camp deschis...stiu ca una dintre bunicile mele a apelat la un preot sa-mi faca ceva ca sa nu am succes deloc si nici tihna deoarece am ales sa plec de acasa la bucuresti...lucru ce oarecum il regret acum...am ajuns ca atunci cand am o zi frumoasa sa-mi fie frica de ce va veni maine...si de fiecare data e rau...am pierdut multe si voi pierde dar un raspuns m-ar ajuta enorm sa lupt cu ceea ce m-i s-a dat...nu mi-e frica...sunt nelinistit...

panterootza

panterootza

...

23 Mai 2008, 13:49

Am fugit,departe de acea casa,spunand continuu rugaciunea,si auzeam doar vocea femeii care imi spunea acelasi lucru...M-am trezit speriata,spunand Tatal nostru!Atunci mi-am dat seama de ce am avut acest vis:in ulimul timp am uitat sa ma mai rog,sa spun Tatal nostru macar seara,inainte de culcare,am uitat sa mai fac semnul Sfinte Cruci inainte si dupa masa,am uitat sa mai intru intr-o biserica sa aprind o lumanare...in schimb,imi aduceam mereu aminte sa citesc fel de fel de cartzi despre spirite si spiritism,despre magie,astrologie,parapsihologie,in loc sa citesc cateva randuri din Biblie...din acea dimineatza,cand m-am trezit din cosmar,incerc,pe cat posibil,sa ma rog zilnic,chiar si doua minute,in gand,si sa mai raresc lectura care ma pasiona inainte;ieri am inceput iar sa citesc ceva despre reincarnare,si imediat,am lasat deoparte revista si am inceput sa citesc din Biblie!

panterootza

panterootza

...

23 Mai 2008, 13:42

Se facea k ma aflam in casa unei ghicitoare;era o camera destul de spatzioasa,cu multe ferestre,nici urma de peretzi(asa-zisii peretzi erau de fapt,sticla).incepuse sa imi prezinte una cate una cartzile,spunandu-mi continuu lucruri de bine pt mine,ceea ce ma bucura in adancul sufletului...apoi,la un moment dat imi spune:´´acum stii ce iti rezerva viitorul,dar numai partea buna;sa iti spun si de rau,sa stii de ce trebuie sa te feresti´´...si a inceput iar sa intoarca cartzile,dar toate aratau o pisica sau mai multe pisici negre(asemenea cartilor de joc,As-ul avea o pisica neagra,treiarul-trei pisici negre,optarul-opt pisici,etc....atunci am inceput sa ma sperii,si cautam cu ochii o iesire din incapere..peste tot numai sticla,si deodata am inceput sa vad prin ea,pisici negre,reale,din ce in ce mai multe!de frica am inceput sa spun Tatal nostru,intai in gand,apoi cu voce tare,din ce in ce mai repede!dar pisicile,in loc sa dispara,se inmulteau...m-am ridicat si am inceput sa alerg,cautand o posibila usa,si spunand continuu rugaciunea...femeia s-a ridicat si ea,si imi striga¨potzi sa fugi unde vrei,ce e in cartzi,e pt tine,nu potzi sa te ascunzi!´´

panterootza

panterootza

buna!

23 Mai 2008, 13:31

nu sunt medium,nici vrajitoare,si in general ma tem de aceste practici...dar nu neg k am citit multe in legatura cu ele,poate din curiozitate,sau poate dintr-o dorintza a mea de a intelege unele aspecte:vise pe care le am in timpul noptii,ce se afla dincolo de aceasta lume, ce se intampla cu spiritul omului dupa moarte,etc...poate Biblia nu m-a convins in totalitate,sau poate asa e omul facut,sa caute mereu raspunsuri...desi e impotriva Religiei,si toti o stim,cred k majoritatea dintre noi a calcat cel putin o data,pragul unei tarotiste sau ghicitori in cafea,etc...daca tu practici aceasta ´´meserie´´´,e posibil k visul tau sa reprezinte o dorintza a ta interioara de a te intoarce spre Dumnezeu,lasand in urma toate aceste taine...incearca sa te rogi,fa-ti un obicei k seara,inainte de culcare sa dai 5 minute din timpul tau;nu trebuie sa stii rugaciuni ad literam,roaga-te cu propriile tale cuvinte,si concentreaza-ti mintea strict la ceea ce faci si spui in acel moment.daca ai posibilitatea,cheama un preot sa iti citeasca si sa iti sfintzeasca casa!in continuare iti voi povesti un vis avut de mine cu cateva zile in urma...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!