Caine prea jucaus

by: dubluveve
Am un pui de caine lup in varsta de patru luni extrem de jucaus. A prins obiceiul de a roade tot de intalneste in cale, in special pantofi:)
Nu m-ar deraja daca ar rontai numai pantofii insa imi roade si pisica :( (nu o pisica de plus cu una cat se poate de vie) Se joaca cu ea intr-o maniera extrem de prietenoasa insa i-a rontait urechile, o prinde cu coltii de blanita si o taraste prin curte. Nu stiu cum sa-l fac sa se dezvete de obiceiul asta inainte de a-mi omori pisica. Help!

qloty

qloty

hannna

10 Iun 2007, 21:41

asa e. Cita vreme sint mici sint foarte neastimparati si exploreaza totul in felul in care stiu ei: rontzaind.
Totusi, daca nu se obisnuieste cu pisica de acum, de mic, s-ar putea sa o alerge si ca adult.

hannna

hannna

Cainii lup

10 Iun 2007, 09:41

Sa stii ca si eu am caine lup,care cand era mic era foarte jucaus,si imprastia toate lucrurile care ii picau in cale.Dar cu timpul a devenit mai cuminte.Ar trebui ca sa o indepartezi pe pisica pentru un timp,poate asa el uita.

qloty

qloty

..

07 Iun 2007, 16:59

In genaral, pisicile au metode imbatabile de a educa un catel cind le deranjeaza ceva. Daca pisica ta e puiutz, poate ar fi mai bine sa o separi de catel pina mai creste

qloty

qloty

catel

07 Iun 2007, 16:58

ca roade pantofii.... asta face orice pui de ciine pina pe la un an.
Dar treaba cu pisica e foarte serioasa.
Pisica e tot puiutz?
Altfel nu imi dau seama cum de suporta un semenea tratament fara sa il puna la punct pe neastimparat

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!