bronzarea la soare

by: bebemititika
am o intrebare,am fost ieri la strand si m-am bronzat in mare parte asa cum mi-am dorit,doar ca pe fata si umeri sunt ca o porodica si de obicei cand ma "prajesc"asa mi se va duce pielea.Intrebarea este ce pot sa fac sa nu mi se duca pielea si bronzul sa reziste mai mult timp?A...si daca m-am bronzat la soare si merg dupa la solar tot mi se va duce pielea?PLZ HELP ME!!!!!

wonderland

wonderland

bronz

29 Iun 2012, 13:54

eu stiu ca e bine sa te dai cu crema pentru ca bronzul sa reziste mai mult timp

merys

merys

un sfat

14 Aug 2007, 14:07

nu-ti recomand sa te dai cu crema autobronzanta si sa te expui la soare in primele zile(2-3 zile).

pisi

pisi

Ulei de masline

27 Iul 2007, 13:08

Se pare cu trucul cu uleiul de masline chiar functioneaza,l-a incercat o prietena de-a mea de curand,iar tipa e de felul ei blonduta cu ten alb,dar dupa cateva zile la plaja ungandu-se cu ulei de masline,a devenit direct aramie,nu rosie.
Deci functioneaza.

bebemititika

bebemititika

Ok

26 Iul 2007, 12:02

Mersi mult chiar aveam nevoie de niste sfaturi!!!!

oana-denisa

oana-denisa

pt bebemititika

24 Iul 2007, 10:10

incearca cu ulei de masline.da-te cu el inainte si dupa plaja.eu asa am facut si am obtinut un bronz frumos,aramiu,de durata...nici nu imi venea sa cred cum de obicei eram rosie tare si mi se ducea pielea.iar cand faci dus apa sa fie calduta si nu folosi un scrub sau exfoliator doar un gel de dus usor.incearca sa nu stai f mult la soare.mai bine in reprize:o ora,pauza,apoi iar mai stai 1-2 ore...e mai bine asa :)De solar nush ce sa zic...e mai bine sa mergi la un salon si sa ceri sfatul celor care lucreaza acolo pentru ca depinde de mai multe aspecte:intensitatea ultravioletelor,gradul de ventilatie,cat de bronzata esti....etc.Bafta!

yo_ur_an_ge_l

yo_ur_an_ge_l

da

24 Iul 2007, 10:00

mai deci indiferent daca te bronzezi la soare sau la solar,bronzul tot se va duce...ca sa fi bronzata mai mult timp singura solutie este sa te duci periodic la strand sau la solar,iar dupa bronzare foloseste crema dupa bronz(sunt f. bune si se vede bronzul mai intens).Poti folosi si creme autobronzante.A,daca stay la soare indicat ar fi sa te si protejezi...bininteles nu cu creme de 20 la suta ca pe urma nu te mai brnzezi,dar poti folosi creme de 6 sau de 10 sau ulei k sa te bronzezi si uniform si sa nu te cojesti.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!