ajutor

by: mona2007
Am multe flori si ma mandresc cu ele.Din pacate insa la 2 dintre ele nu le merge bine.Am primit acum o luna o cala si a murit dupa aprox 10 zile.I se inmuiau tulpinile de la nivelul pamantului.Am citit undeva ca daca pastrez bulbul in pamant undeva la racoare am sanse sa dea la anul-este adevarat?A doua problema este cu o orhidee-am cumparat-o in septembrie,a fost ok,chiar a mai inflorit, dar de cand am adus-o din balcon i-au cazut 2 flori.Ce ii pot face?Ce ii lipseste? Raman recunoscatoare daca ma ajutati cu un sfat.

crisuu

crisuu

florile mele

29 Feb 2008, 11:43

as vrea sa postez pozele cu florile mele, dar nu stiu cum..hmm

crisuu

crisuu

floricele

29 Feb 2008, 11:42

Orhideea este foarte usor de ingrijit. Nu-i place sa-i tot schimbi locul. Daca ai vazut ca-i merge undeva nu o mai muta. Nu-i place in balcon, in camera de zi, unde este lumina mai filtrata ii este mai bine. Boboceii, care i-au cazut...nu este nici o problema, diferenta de temperatura o deranjeaza, dar asta nu o va mai afecta pe viitor. Urmatorii bobocei nu vor mai fi atacati, daca nu o mai muti.
Spor la treaba si flori frumoase.

Recomandari

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!