brugmansia

by: byby_anka_w
nu am vazut sa se fi vorbit pe aici de aceasta minunatie.florile sunt superbe si pe deasupra mai sunt si parfumate.
eu personal am 7 modele(culori si forme diferite).le tin pe un balcon f mic dar nu as renunta la ele nici in ruptu' capului

byby_anka_w

byby_anka_w

brugmansia

30 Dec 2009, 19:05

florile au acelasi miros(cel putin asa mi se pare mie),mirosul e un pic mai puternic in momentul in care umiditatea aerului e mai ridicata.pe pastrat peste iarna,se pastreaza intr-o incapere racoroasa (8-14grade.toamna cand se tunde lastarii se pot inradacina in apa,perlit sau direct in pamant
P.S. scuze pentru intarziere

cristia

cristia

brugmansia

23 Iul 2009, 09:24

Din cate stiu eu Brugmansiei i se spune popular Trompeta ingerului. E o planta extrem de aspectuasa cu niste flori spectaculoase. Mi-ar placea sa stiu cum se inmultesc aceste plante. Ai zis ca ai mai multe soiuri, mi-ai putea spune daca parfumul florilor este acelasi sau e diferit la fiecare dintre ele? Care dintre soiuri crezi ca are parfumul cel mai placut? Si cum se pot pastra peste iarna? Merci frumos!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!