am nevoie urgent de un raspuns.

by: andreea29
sunt impreuna cu prietenul meu de 3 luni de zile si acum doua saptamani ne-am decis sa ne facem putin de cap, in sensul ca ne-am"jucat" putin, insa el nu m-a penetrat decat f putin, cam jumatate de centimetru, eu fiind virgina, mai mult ne-am prostit. Insa acum mie mi-a intarziat menstruatia. Sunt disperata, nu stiu daca se poate sa raman insarcinata doar din lichidul de lubrifiere si fara o penetrare desavarsita. Au trecut cam 2 saptmani de atunci, iar mie mi-a intarziat menstruatia cu 10 zile. Ce sfaturi puteti sa-mi dati? Va multumesc anticipat.

doe

doe

@nc@...

23 Aug 2006, 13:07

El iti da indici, sfaturi.
Iar daca tu vei tine cont vei scapa iar daca nu atunci...

Doe

11 Aug 2006, 16:10

Iti dai seama ca numai o persoana inconstienta s`ar risca de 2 ori in aceiasi situatie :))
Eu am fost un caz fericit,asa cum ai spus si tu.. :)
Medicul ...hmm ...pai ...el nu prea are nici o treaba cum ai facut tu...iti spune daca ai ramas sau nu ..si mai departe nu te mai poate ajuta decat cu o supraveghere pe parcusul sarcinii sau cu un avort.

doe

doe

@nc@...

11 Aug 2006, 14:36

Este un risc foarte mare si ai riscat .
Viata asa e frumoasa daca risti, dar daca ai patit-o atunci nu mai face aceeasi gresala.
Intreabati medicul de familie sau un psihatru,psiholog, ect si vei cedea ca iti vor raspunde cu acelasi raspuns pe care lam dat eu.
Tu te poti considera, norocoasa sau spunei cum vrei, esti un caz fericit.
Dar tin sa te anunt ca sau intamplat, sti ce au spus ei atunci?
Dc:ati ramas insarcinata.
Pacientul: Dar ne-am jucat, el nici na penetrat, nu i-a iesit sperma, a intrat doar jumatate, nu a avut cum....
Dc: Riscul meseriei.
Si le mai spune cum sa putut intampla.
Asa ca nu te risca.
Ai scapat dar data viitoare nu se stie.

Doe

09 Aug 2006, 13:20

Hai sa fim seriosi.O femeie nu ramane insarcinata dintr`un petting.
Spermatozoizii aia...nu gasesc asa usor calea... :))
Eu de ex ...am facut`o in a 14`a zi dupa ciclu...fara protectie...dar si fara ejaculare..si nu am ramas.Era una dintre zilele cu risc.
"Picatura placerii" in rare cazuri lasa o femeie insarcinata.O penetrare adanca poate face o femeie sa ramana insarcinata..nu o joaca la intrarea in vagin.Tu ce zici ??? :P

doe

doe

@nc@...

09 Aug 2006, 13:07

Tin sa te anunt ca cpoiii se pot face chira foarte usor.
Depinde cum va-ti jucat...
Lichidul de lubrifiere nu contine spermatozoizii asa ca ia-ti gandul.
Dar posibil sa ramai insarcinata daca el a ejaculat poate sa fii ejaculat si o picatura.
Dar daca nu a ejaculat in vagin atunci nu ai ramas insarcinata, dar tot timpul exista un daca...
Ai auzit de lichidul seminal?Acela il au si baietii si fetele atunci cand sunt exciati.
La baiat atunci cand falusul e in erectie el e excitat e pregatit pentru sex/dragoste, e pregatit si pentru o ejaculare, dar iainte de a ejacula apare pe varful falusului, pe cap un lichid trasparent lipicios, e putin dar destul, acela se numeste lichid seminal, el este compus si din putina sperma.
Asa ca daca acel lichid a patruns in vagin posibil sa iti trimita un doi sau... spermatozoizii si gata pentru as gasi ovulul, dar acest lucru se intampla faorte des, poate de aceea multi nu ii da asa multa importanta, si cum am spus se intampla rar dar nu te poti baza pe acest cuvant rar, foarte multe au patit-o.
Si nu uita si o virgina poate sa ramana insarcinata.
Sper ca nu te-am speriat?
Dute la o farmacie si cumparati un test de sarcina si vei vedea rezultatul.
Iti doresc bafta...
Tine-ma la curent

...

31 Iul 2006, 23:49

Un medic ginecolog nu iti poate spune sigur daca esti sau nu inainte de 3 saptamani.Poti face un test de sarcina dupa 10 zile in care ti`a intarziat menstruatia.Iti recomand ClearBlue!Costa mai mult,dar sunt cele mai bune.
Daca ai mai avut asemenea probleme pana acum..intarzieri..eu zic sa nu te panichezi.Daca nu e f regulat ciclul(adik nu iti vine la fix) nu te agita...ai grija..iti poate intarzia din cauza stresului.Fa intai un test..si in functie de test,fa`ti o programare la un ginecolog..pt o ecografie.

unknownembrace

unknownembrace

Du-te

31 Iul 2006, 23:44

la un ginecolog pt siguranta si cultura ta.

Andreea...

31 Iul 2006, 13:06

Nimic nu e imposibil.Depinde f mult de perioada in care te aflai tu..Intr`una fertila sau nu ...
Perioada fertila nu o poti stii sigur,decat daca ai un ciclu regulat.
A 14`a -15`a -16`a zi dupa menstruatie...ff riscante.
Insa,eu ma indoiesc ca ai ramas insarcinata din atat!
Copii nu se fac asa usor.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!