As avea si eu o intrebare...

by: 
Buna!
In ziua de Anul Nou eram pe ciclu si am facut sex cu prietenul meu...dar fara prezervativ si nu iau contraceptive + k eram la al doilea contact sexual din viata mea. E posibil sa raman insarcinata daca am facut sex in perioada aia ? va rog frumos sa-mi raspundeti pt. k nu stiu pe cine sa intreb....pe mama mi-e frica sa o intreb ca sa nu ma intrebe daca mai sunt sau nu virgina. Va pup...

...

19 Feb 2007, 09:39

Sa-i pui numele Vasilica (fata sau baiat) si sanatos sa fie, nu? ;)
Suntem in februarie, a doua luna din an... tu in ce luna esti?

pysoiash

pysoiash

badx...

09 Feb 2007, 00:36

chiar tu ai spus ca nu te poti juca cu lucrurile acestea, eu cred ca cel mai bine este sa intrebi un medic, cel putin eu asa as face...
nu sunt bine informata pe tema aceasta, dar cred ca depinde si de tipul de anticonceptionale, cum spuneam consulta un medic si el iti va spune sigur...
andreea ma bucur ca totul s'a rezolvat si nu au fost consecinte...:)
multa bafta in continuare!

badx

badx

as avea si eu o intrebare..

09 Feb 2007, 00:04

as avea si eu o intrebare..
dupa cat timp de la prima administrare isi fac efectul anticonceptionalele?..am citit in mai multe locuri..si undeva scria dupa prima administrate ..altundeva zicea k dupa 7 zile! dar vreau sa aud asta de la cineva care stie sigur,ptr k nu te poti juca cu asa ceva!

Mersi mult...

26 Ian 2007, 18:54

Si eu am mai patit acelasi lucru k prietena ta knd am facut-o prima data, eram virgina si am facut neprotejata si a doua zi am mers la medic si mi-a dat si mie pilula...aia, doar k mi-a venit cam greu ciclul si am fost tare ingrijorata.Dupa faza de la Anul Nou...mi-a venit ieri ciclul si m-am linistit.Mersi mutl pt.sfat.Pupici.

pysoiash

pysoiash

Consulta un medic...repede!

07 Ian 2007, 16:40

O prietena apropiata a facut acelasi lucru, doar ca era virgina si a ramas insarcinata...Norocul ei a fost ca s'a dus a 2-a zi la medic si i'a dat o pilula. Sfatul meu e sa consulti un medic imediat, mai tarziu poate fi prea tarziu.
Oricum ai riscat foarte mult prin faptul ca nu te'ai protejat...Un copil nu e o joaca, e o responsabilitate f mare, te rog incearca sa te gandesti la asta inaintea actului, altfel iti poti distruge adolescenta, iar toate visurile si planurile de viitor iti vor fi date peste cap...eu iti urez mult bafta!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!