"Jucarii" sexuale in cuplu

by: daiana
De o vreme ma gandesc tot mai mult la "jucariile" sexuale din sex shopuri. Nu stiu cum sa fac sa-i propun asta sotului meu ... si cu ce sa incepem?
Ar fi mai bine sa-i fac o surpriza si sa cumpar eu ceva (asta, dupa ce am vorbit cu el inainte despre asa ceva), sau sa "merg pe mana lui" si sa-l las sa cumpere el ceva (ce va crede de cuviinta, ce va prefera, nu stiu ...)

seagull

seagull

probabil

03 Oct 2008, 17:38

ca strategia buna este sa le alegeti impreuna. spune-i in joaca - uite ce site am gasit. si cheama-l sa va uitati impreuna. vezi si reactia lui fata de jucarii si puteti face alegerea impreuna

ladybug

ladybug

de acord...

25 Sep 2008, 11:23

oricum, nu este prea bine sa il lasi numai pe el sa aleaga, pana la urma oricat de bine te-ar cunoaste, tot tu stii cel mai bine ce iti place. si ca un sfat - nu stiu cat de sensibila esti, dar ar fi bine sa le eviti pe cele din latex sau silicon intrucat provoaca iritatii (daca e vorba de vibratoare pentru penetrare) alege ceva gen plastic sau metal care aluneca mai usor. si un lubrifiant bun :) succes

lonah

lonah

daca ati discutat in prealabil...

25 Sep 2008, 10:44

de ce nu mergeti impreuna s-o cumparati? sau, si mai bine, intrati pe internet ca sunt atatea sex shop-uri online si alegeti amandoi ce anume sa comandati.
enjoy ;)

pisi

pisi

parerea mea

24 Sep 2008, 11:31

este sa va sfatuiti amandoi ce jucarii sexuale sa va achizitonati. nu cred ca ai vrea sa te trezesti, daca mergi doar pe mana lui, cu cine stie ce ciudatenie pe care tu n-ai vrea s-o probezi sau tu sa-i propui lui lucruri care i-ar produce repulsie!

deci comunicati si consultati-va, dati-va fiecare cu parerea si incercati sa ajungeti la un numitor comun!

succes!

andreea_mandra

andreea_mandra

.......

23 Sep 2008, 09:13

Daca ati avut o discutie in prealabil....si daca el a fost de acord...eu zic sa te lasi pe mana lui...s-ar putea sa ai o foarte mare surpriza si sa-ti placa ceea ce-ti propune.Dupa eventuala "intamplare" poti si tu sa-i faci o surpriza,si sa aduci in pat ceea ce-ti place si ceea ce-ti doreai de mult.Mi-e greu sa cred k exista barbat caruia sa nu-i placa lucrurile noi si stimulante din acest punct de vedere. Vei vedea k se va obisnui si cu gandul. Trebuie insa sa-i explici ca aceste "jucarii" nu ii vor lua locul lui.Atunci chiar s-ar simti incoltit.

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!