Avon vs. Oriflame

by: lavini20
Care produse va plac mai mult?
De ce preferati produsele Avon sau de ce preferati produsele Oriflame?
Credeti ca este vreo diferenta intre ele?

tiucis

tiucis

inscriere oriflame

17 Ian 2012, 21:22

buna, eu am ales sa ma inscriu la Oriflame pentru produsele Giordani folosite (in principal fon de ten si alte prod. makeup). Am ramas la Oriflame din cauza ca m-am inconjurat de produse care imi plac.Am folosit si ceva Avon insa diferente sunt si nu poti afla decat folosindu-le.
daca vrei sa incerci Oriflame te astept sa vorbim : www.inscriere-orif.ro

smecerucata

smecerucata

Oriflame the best

20 Dec 2011, 22:17

Produse clar de calitate mai buna, mai multe detalii gasiti pe siteul:
http://www.orif-reprezentant.ro/

ellyza23

ellyza23

Ambele

02 Mar 2011, 20:52

Ambele

vain

vain

cel putin sampoanele, hai cu avon

19 Dec 2010, 16:00

Sa incep cu inceputul. Ma leg strict de ce cunosc. Am parul lung si il vopsesc des asa ca singurul consens la care am putut ajunge in timp a fost sa imi schimb des samponul. Fiind si reprezentant, m-am oprit la advance tecniques- avon din comoditate.( nu are revevanta faptul ca sunt reprezentant, just in case ca se trezeste careva- nu pot vinde pe site oricum). Initial mi-a placut ca avea un miros foarte placut, dupa care am inceput sa realizez ca are un efect bun si asupra parului. Mi-a venit o data ideea nastrusnica sa comand de la oriflame...(natural cred ca se cheama gama, un soi de shampon tubular, pesemne cu ulei de masline). Nu am reusit sa ma pieptan niciodata si nu ramaneam cu niste suvite incalcite la spate de imi rupeam jumatate din par sa elimin tragedia. Am revenit la avon ”cu coada intre picioare” si mi-am recapatat intr-un final paurl drept, stralucitor si mai ales...usor de descalcit. Nu cred ca as mai comanda vreodata oriflame.

julia1983

julia1983

Eu merg pe Avon!

23 Nov 2010, 13:13

Sunt client, reprezentant si Lider Avon de cativa ani si nu pot spune ca am avut dezamagiri. La Avon e incurajata performanta, sunt foarte multe avantaje care se ofera celor ce doresc sa-si dezvolte o afacere. Cel mai important e ca Liderii nu sunt obligati sa achite facturile celor pe care ii aduc in echipa, in caz de neplata, asa cum se intampla la Oriflame (de aceea nici nu am vrut sa incep o colaborare cu ei). Nu am folosit Oriflame, asa ca nu pot face o comparatie. M-am uitat putin peste catalog si preturile m-au dat pe spate, sunt foarte mari. Pentru cele care doresc sa incerce afacerea Avon, adresa mea de mail e iulia.parvu@gmail.com. Veti primi toate informatiile de care aveti nevoie, inscrierea e gratuita (spre deosebire de Oriflame) si pe deasupra veti avea si un coordonator cu experienta care va va ajuta in tot ceea ce faceti:). Succes si Sarbatori Fericite!

lavniabyy

lavniabyy

avon continuare

20 Mai 2010, 20:19

Gama skin so soft nu m-a atras niciodata insa crema cu particule aurii este extraordinara.Nuanteaza perfect pielea.Gama advance teqniks este foarte buna.Folosesc sampoanele si serurile de foarte mutl timp si chiar au dat rezultate mai mult decat asteptate.Gama Avon Care nu o recomand.Este in opinia mea cea mai proasta gama avon.Incercati gama for kids.Gelurile de dus sunt extraordinare.Catifeleaza pielea foarte mult.De gama foot works am fst multumita.Chiar m-a ajutat sa diminuez problema cu transpiratia picioarelor.Gama avon naturals este printre preferatele mele datoritaspayurilor sji a lotiunilor de corp.Gama senses este practica.spumantele sunt in regula la fel si gama simply delicate.Despre gama avon sun nu am detalii.

lavniabyy

lavniabyy

avon

20 Mai 2010, 20:14

Buna.Produsele avon sunt bune daca stii sa le alegi pe cele potrivite pt tn.Am folosit multe pt a ajunge la o concluzie finala:produsele de machiaj sunt bunicele in special creioanele de ochi si rimelurile.Bijuteriile sunt de proasta calitate nu le recomand.Prfumurile m-au uimit.De exmpplu am un parfum PUr Blanca care a costat 30 de lei ceea ce pt un parfum este extrem de putin si parfmul persista toata ziua si are si un miros placut.Despre gama for men nu va pot ajuta cu detalii.Gama nail experts.Ojele sunt bune dar se usuca foarte foarte greu.Gama color trend este proasta din punct de vedere calitativ.Nu recomand decat rujurile adolscentelor deoarce au o textura cremoasa si culori tineresti.Din gama solutions recomnad cremele pt remodelare corporala.Foarte multe prietene inclusiv eu am fost multumite de crema anticelulita si de gelul pentru bust.Eu nu am avut niciodata probleme cu cosurile dar pe o prietena au ajutat-o foarte mult batoanele pt cosuri.Gama planet Spa este in opinia mea cea mai buna de la Avon.O recomand din toata inima.Incercati de la planet spa gama cu masline,cu fructe de padure sau cu namol.Din gama anew nu folosesc doarece nu am ajuns la creme antirid.

ancaid

ancaid

Avon vs. Oriflame

14 Apr 2010, 13:14

Produsele oriflame cele mai bune, dar si avon are produse bune;parfumuri today, rare pearls, gama anew;spa. Dc. sunteti cu adevarat interesate de afacere oriflame sau avon ma puteti contacta la ancasimanu@yahoo.com

iulya68

iulya68

Oriflame

15 Feb 2010, 12:37

Eu prefer produsele Oriflame pt ca mi se par mai bune chiar daca sunt mai scumpe. :)

danailie2004

danailie2004

eu prefer Oriflame

14 Feb 2010, 11:48

Cand am inceput sa folosesc cosmetice, cumparam de la Avon, pentru ca mi se pareau ieftine si bune. Ulterior am descoperit produsele Oriflame, care, desi mai scumpe, mi se par de o calitate mai buna. Din convingere am devenit si reprezentant. In plus, am mai pus pe picioare si un sistem inovativ de achizitionare/distributie convenabil atat pentru reprezentanti (ca si profit), cat si pentru clienti (ca si pret), la nivel de Craiova. Produse la preturi promotionale, aici: http://oriflamecraiova.blogspot.com/

boobllegum

boobllegum

raspuns

17 Dec 2009, 16:39

pei de fapt intre aceste doua branduri nu exista mai deloc diferente...desi sincera sa fieu prefer AVON datorita gamei lor de parfumuri si deodorante spray...acum numai tu poti decide....se cam copiaza unul pe altul..;)

melody87

melody87

ehh

23 Oct 2009, 19:57

parerea mea este ca depinde ce iti place si la ce anume te astepti de la acele produse...mie sincer imi place foarte mult gama planet spa de la Avon mai ales cea cu masline sunt la a 4 crema de corp cu masline...parfumurile nu ma incanta in afara de cele de la Today si alea bijuterii ieftine ca si calitate dar scumpe la pret,si sunt unele rimeluri care pentru mine sunt bune , ex:Daring Curves.Cat despre oriflame nu imi place faptul ca nu au pagina parfumata macar la von este mult mai bine gandit modul de prezentare al produselor.Important este sa gasesti produsul bun pentru tine nu conteaza ce marca sau ce pret atata timp cat este bun.O zi buna!

ina09

ina09

Oriflame

18 Mai 2009, 15:35

Produsele de la Oriflame sunt de o calitate mai buna! Parfumurile totusi, nu prea rezista!

lideravon

lideravon

nu cred

29 Ian 2009, 18:11

Mie, personal, imi plac produse de la ambele companii, dar folosesc mai mult avon :) Important este sa gasesti ce ti se potriveste! Si din cauza ca nu gasesti sau ti se recomanda gresit, ajungi sa crezi ca produsele sunt de proasta calitate si, intr-un final, compania e jalnica...Nu este deloc asa! Credeti-ma, pt ca stiu ce va spun :)

cora_magic

cora_magic

n-are sens...

22 Mai 2008, 17:00

sa facem astfel de comparatii.Aceste produse se copiaza fidel unul pe celalalt! Daca nu ma credeti ,puteti verifica! cel putin parfumurile sunt pe fatza rau de tot! Si calitatea este jalnica, mai ales in raport cu pretul.Cand au intrat pe piata erau foarte bune, ambele, intru-cat erau produse aduse de afara, dupa ce au cucerit piata, au inceput sa aduca produsele fabricate in Polonia pentru Europa de sud-est, care sunt execrabile. Pretul, desigur, este la nivel de produs de lux...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!