bucle stralucitoare

by: mirelamustata85
Imi puteti recomanda ce pot sa folosesc pentru parul meu care este foarte ondulat? Mi se incurca tot timpul si nu are stralucire

mihaelastam

mihaelastam

Bucle frumoase

07 Iun 2008, 10:12

Buna !! Ce frumos , par buclat ..... pot spune unii , insa noi stim cat de urat este sa il perii , sa il speli si dimineata sa te uiti la el ca si cum ar fi dusmanul principal al zilei . Problema principala a parului ondulat este gradul de hidratare , el este in general un par uscat si usor friabil . Eu folosesc produsele din gama Phyto - produsele se gasesc in farmacii ; PhytoBrush sampon ( special pentru un periaj usor al parului rebel ) , PhytoDefrisant este un balsam de par tot cu aceeasi destinatie iar PhytoLisse este un ser pentru par - cosmeticiana mea mi-a spus ca este un fel de make-up pentru par . Sunt putin mai fericita dupa ce am facut investitia asta .

adriana_cecilia

adriana_cecilia

satinique

28 Feb 2008, 14:38

personal, iti recomand sa speli parul cu un sampon special pentru tipul tau de par, apoi sa aplici balsam doar pe firele de par nu si pe scalp. O data pe saptamina foloseste o masca hidratanta. Si cam atit. Daca vrei sa fie mai stralucitor de atit, iti pot recomanda un gloss special creat pentru par. Produsele pe care tile pot recomanda si pentru care pot baga mina in foc sunt cele de la SATINIQUE. :) iti urez o primavara frumoasa si... stralucitoare!

melania_antony

melania_antony

sunsilk

25 Feb 2008, 17:41

Incearca Sunsilk pentru par ondulat.Sper sa aiba efect.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!