avocado

by: lil-miss-sunshine
de cand ma stiu am tot avut probleme cu dintii si gingiile si intr-o vreme eram pacientul permanent de la cabinetul stomatologic din cartier. as vrea sa incerc si ceva natural si am citit pe net ca avocado ajuta foarte mult in afectiunile stomatologice. as vrea sa stiu daca cunoasteti astfel de tratamente si care sunt acestea. Deja consum avocado in stare naturala dar as vrea sa incerc si o altfel de abordare.

fabs

fabs

medicament cu avocado

07 Mar 2011, 10:45

o singura recomandare am pentru tine: piascledine 300! este tratament adjunvant pentru parodontoze si functioneaza foarte bine!

scorpion_girl

scorpion_girl

io

02 Mar 2011, 11:50

m-am confruntata anul trecut cu o paradontoza urata si o doctorita naturista mi-a recomandat masajul gingiilor cu ulei de avocado Vivasan, un ulei vegetal 100% natural, de calitate superioara, folosit ca ulei portant pentru uleiurile eterice.

lil-miss-sunshine

lil-miss-sunshine

avocado

01 Mar 2011, 01:43

Adica as vrea si cateva recomandari de tratamente care sa contina avocado, ca m-am cam saturat sa-l consum asa, dar parca e prea benefic ca sa renunt definiv la el :D

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!