caderea parului

by: kikee
am 17 ani.pana acum aproximativ 6 luni nu am avut niciodata probleme cu caderea parului.rar vedeam cate un fir cazut.insa din toamna nu stiu ce se intampla intrucat imi cade parul ingrozitor de tare.am incercat tot felul de produse( sampon favisan, fiole cu ginseng, am luat vitamine).in prezent folosesc lotiune regeneranta de la gerovital,sampon de la aceeasi firma si iau perfectil,dar nu vad nicio schimbare,dimpotriva. oare e un proces normal din moment ce nu imi cadea aproape deloc inainte?

anais81

anais81

solutie

21 Oct 2011, 23:17

Dupa ce amnascut si eu m-am confruntat cu aceata problema. Imi cadea foarte mult par mai ales ca alaptam. M-am ingrijorat destul de tare deoarece nu vream sa renunt nici la alaptat si nici la par. :)
Cum sunt adepta tratamentelor naturiste am inceput sa imi fac decocturi din plante...urzica, brusture, mesteacan. Apoi am citit undeva ca, uleiul de ricin amestecat cu cel de masline e foarte sanatos. Am incercat si asta si am fost multumita.
Ulterior am descoperit acest produs care m-a scatat de multe griji si cel mai important este ca, am ramas cu parul in cap si acum imi cad doar cateva fire. Incercati si voi

http://www.breslo.ro/Product/Ulei-tratament-pentru-par_352768

zsuzsanna28

zsuzsanna28

caderea parului - TRATAMENT

23 Ian 2011, 15:16

exista tratament complex pentru caderea parului, te pot ajuta cu toate informatiile daca imi dai un email unde sa pot trimite prospectul sistemului de protectia parului

monkey79

monkey79

caderea parului

20 Oct 2009, 14:10

am avut si eu mari probleme privind caderea parului. am avut alopecie dar imi si cadea parul in general. am fost f. speriata. am incercat diverse, insa rezultatul s-a lasat asteptat.pana l,a urma i-am dat de cap in felul urmator: tinctura de ardei iute combinata cu apa 1:1 inainte de a te spala pe cap - max 1/2 ora, apoi spalat pe cap cu Sapun Moale de la Hofigal si apoi, dupa uscare solutia chelstop (hofigal)care vei fi surprinsa, dar poate tine loc si de fixativ. toate le poti gasi si comanda pe site: www.bioterapia.ro Eu de la ei mi-am luat si sunt superok. Cu tratamentele naturiste trebuie sa ai rabdare. La mine au avut efect dupa 4-6 luni de folosire. Succes!

cnicol

cnicol

nu-i normal

08 Oct 2009, 14:06

e normal sa cada cateva fire si sa se regenereze,insa nici asa...E o perioada mai stresanta?

nonette

nonette

..

01 Iul 2009, 11:34

te sfatuiesc sa mergi sa-ti faci niste analize, chiar si de sange. si nu mai lua de capul tau chestii pe care probabil dai si multi bani.

vara imi cade si mie f mult par... se mai regenereaza.eu cred ca e normal..acum depinde si cat iti cade tie.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!