am reusit

by: haidy
Salut,
sunt noua pe forum ,si imi place aici . Am rasfoit un pic paginile acestui roman si mi/au placut.
M/am hotarat sa scriu despte FUMAT
De fapt asi vrea sa fie un jurnal al celor care s/au lasat de fuamt sau vor sa se lase
Eu am reusit
Din 2 ianuarie la ora 16.
Eram in masina ma intorceam acasa de la parintii mei ,era tarziu , nu mai aveam tagari , nu m/am oprit sa/mi cumpar...si uite asa...
Sa stiti ca psihic ajuta sa discutati cu cineva...
Va astept la povesti pentru a invinge razboiul cu tigara
haidy

alina_alinus

alina_alinus

fumatul

29 Oct 2010, 21:39

ce bine imi pare ca nu [url=http://www.lucrari-de-licenta.com]fumez[/url].dar stiu ca este foarte greu sa te lasi.prietenul meu se chinuie sa se lase demult

scorpion_girl

scorpion_girl

Eu

18 Aug 2010, 09:19

din pacate am reinceput sa fumez dupa o perioada lunga de nefumat. Din cauza stresului. Tigara vad ca ma calmeaza, desi constientizez ca e o tampenie si-mi va face rau...

lilly_buterfly

lilly_buterfly

Ai avut

12 Iul 2010, 09:43

stari de voma in prima saptamana de cand ai luat pastilele? ca se pare ca asta a efectul, de nu mai poti fuma...

haidy

haidy

ceaiuri

14 Mai 2010, 09:28

am uitat sa va spun ca beau si o cisterna de ceaiuri
de toate tipurile , care cred eu ca ajuta la mai multe lucruri. Acum beau ceai de trei frati patati , de urzica si de fructe de padure

haidy

haidy

se poate

11 Mai 2010, 20:18

eu cred ca fara pastile , plasturi si alte chestii adiacente se poate
si nu o zic doar asa de flori de mar.
sunt o persoana care fuma de placere. Practic imi placea gestul de a duce tigara la gura , adoram diminetile sa beau cafeaua si sa fumez doua trei tigari . Daca fuma cineva le TV imi aprindeam si eu tigara . Practic imi era pofta...Si totusi am putut , nu din cauza banilor sau a sanatatii ci practic am vrut sa-mi schimb modul de viata
Si am reusit , cu sport, ma amagesc cu diete..si sunt mandra de mine

iulya68

iulya68

pt ella8789

03 Mai 2010, 23:47

pastilele se numesc Zyban, dar nu stiu sa iti spun un pret, prietenul meu a fost la un cabinet de consiliere pentru renuntarea la fumat si dupa ce a facut niste teste a primit medicamentele gratis.

ella8789

ella8789

spuneti-mi secretul!

03 Mai 2010, 10:16

buna1 vreau si eu numele acelor pastile va rog. de mult tp incerc sa il fac pe prietenul meu sa se lase, dar spune ca vrea si nu poate. cum se nujmesc si la ce pret ar fi? multumesc!

tashulina

tashulina

Un mare

03 Mai 2010, 08:29

bravo pentru tine Haidy!

Cand nu e instalata dependenta fizica de nicotina un efort de vointa este de ajuns. Cand insa organismul cere cu disperare nicotina si intervine sevrajul, este o adevarata lupta...

iulya68

iulya68

Buna Haidy

02 Mai 2010, 12:26

felicitari pentru reusita ta. Eu din fericire nu fumez, dar stiu ca e foarte greu sa te lasi pentru ca si prietenul meu a fumat pana in urma cu 2 luni si i-a fost foarte greu sa le lase, mai ales ca nu a avut atat vointa ca tine, dar a reusit cu niste pastile.
Ma bucur ca le-ai inlocuit cu ceva mai sanatos.:)

haidy

haidy

tot eu

02 Mai 2010, 11:32

offffffff,
nu e chiar nimeni pe forum ????

oricum acum trebuie sa plec ca ma duc la alergat .
si cu asta ( adica cu sportul ) am inlocuit fumatul

pe mai tarziu

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!