AJUTOR !!! - prietenie sau .....?!?!?!?

by: mclara
Ma aflu intr-o mare dilema: un coleg, cu care pana acum ceva timp nu ma intelegeam f bine ba chiar din contra, a inceput dintr-o data sa imi acorde prea multa atentie. Discutii lungi, mail-uri, telefoane - ba chiar si cadouri atunci cand se intorcea din deplasari.Totusi, niciodata nu mi-a dat de inteles ca ar simti pentru mine altceva decat prietenie.Eu sunt casatorita, imi iubesc sotul -iar el stie asta.Ba chiar, atunci cand discutam despre diverse lucruri, el pomeneste intamplator de iubita lui.Imi place prietenia lui -avem multe hobby-uri in comun- dar nu as vrea sa aflu mai tarziu ca de fapt el este interesat de mine.Eu nu vreau sa imi insel sotul ,cu toate ca atunci cand am primit cadourile de la el am simtit ca
asta fac. Sunt foarte confuza.Nu stiu cum sa reactionez. Sunt oare eu exagerata? - cauta el oare doar prietenia mea? Dar cadourile ? - un barbat face cadouri unei femei degeaba, fara un scop anume?

koste

koste

Mclara,

06 Mar 2008, 16:53

Eu cred ca cel mai bine pentru tine este sa te indepartezi de colegul acesta cat mai curand si sa stai asa, departe! Va fi bine si pentru tine si pentru mariajul tau. Chiar daca te place cu adevarat gandeste-te la nestatornicia lui: are o iubita, te place pe tine, o va place si pe alta colega, apoi pe alta si tot asa! Nu as avea incredere in astfel de om! Oricum, tu decizi.

shawo

shawo

,,,,

31 Aug 2007, 02:18

test

leo

leo

pisi

18 Aug 2007, 15:52

pai sigur ca se dau, pentru ca o persoana angajata in relatie este o persoana serioasa (sau cel putin asa se vede din afara), e stabila financiar, poate fericita etc. dar nu stiu...nu as face asa ceva pentru nimic in lume...

acum si solutia karinnei e interesanta. sa vezi ce paruiala ar iesi la intalnirea persoanelor consemnate de ea... pariem pe care ar iesi nebatut?

karinna

karinna

scuze clara:)

18 Aug 2007, 00:59

am scris fara a citi comentariile! ma bucur ca s-a rezolvat!

karinna

karinna

nu ar fi mai bine...

18 Aug 2007, 00:57

...sa discuti cu el?daca sunteti atat de apropiati nu va permiteti sa aveti o discutie?poate ar fi mai bine sa clarificati niste lucruri,poate ar intelege! nu vad nimic rau in asta chiar daca el iti va spune ca nu are nici o intentie macar sa stie unde ii e locul! sau de ce nu provoci o intalnire intre toti4 9tu sotul,el ,iubita) poate o sa vezi lucrurile altfel,sa vezi cum se comporta!

pisi

pisi

mda

15 Aug 2007, 11:20

si cati nu se dau la persoane deja angajate intr-o relatie...

leo

leo

....

14 Aug 2007, 22:07

ce nenorocit, sa faca propuneri unei femei casatorite...

mclara

mclara

mersic !

14 Aug 2007, 17:18

ok, daca asa trebuie o sa fiu cea mai ferma din lume- poate asa o sa inteleaga. Acum, colac peste pupaza, cand ne intalnim imi zambeste intr-un fel ca si cand am fi complici la ceva nemaiintalnit - am avut doar o discutie in care am spus totul pe sleau fara a ne mai ascunde dupa deget, nimic iesit din comun!!! Cert este ca situatia asta ma enerveaza si trebuie sa se termine si o sa termine asa cum vreau eu :), nu?

silvi8

silvi8

ha!!

14 Aug 2007, 16:39

CRED SI EU CA ZICE CA NU ARE UN PLAN, DOAR NU CREZI CA VA INCETA SA-TI FACA AVANSURI.... FII MAI FERMA CU EL , SI EVITA SA RAMII SINGURA CU EL ASA INCIT SA NU MAI PUTETI "VORBI" CA PINA ACUM. ESTE UN MOD DE A EVITA SITUATII NEPLACUTE SI POATE ASA VA INTELEGE SI EL CA NU ITI PLACE SA FACI "CONVERSATIE " .

qloty

qloty

hmmmm

14 Aug 2007, 13:58

cred ca nu se vor opri aici lucrurile. Nustiu daca ai facut bine dar oricum nu ai facut rau. ciudat individul

mclara

mclara

Rasturnare de situatie

14 Aug 2007, 11:41

Ghiciti ce s-a intamplat... Daca pana acum nu ma lasa sa inteleg nimic din intentiile sale, ei bine.. a facut-o ...Ieri a venit din nou la mine in birou dupa program -asa cum venea de obicei- si discutand despre diverse lucruri a batut si cateva apropouri referitoare la "relatia" noastra. Cum eu eram si asa debusolata, am lasat jocul la o parte si am dat oarecum cartile pe fata provocand o discutie serioasa despre ce se intampla de fapt cu noi. Desi initial se eschiva, pana la urma a recunoscut ca se simte atras de mine dar stiind ca sunt casatorita nu vroia neaparat sa obtina ceva de la mine ci doar sa se "joace" cu mine lasand timpul sa hotareasca daca va fi sau nu ceva. Asa ca am lamurit cat de cat lucrurile in sensul ca eu i-am spus ca nu poate fi nimic iar el a zis ca nu are nici un plan despre cum o sa se poarte de acum inainte. Deci...?Ce parere aveti despre asta ? Am procedat bine sau nu ?

pisi

pisi

Comportament

14 Aug 2007, 10:45

Comporta-te cu el la fel cum te-ai comportat si pana acum,asta daca tii la prietenia dintre voi si nu vrei ceva mai mult de la el.
Nu incerca sa faci o mare tevatura din cauza ca-ti daruieste cadouri,accepta-le sau refuza-le,dar comporta-te asa cum te comporti de obicei ca si cand nu ti-ar fi daruit nimic.
Mult succes!

qloty

qloty

mclara

14 Aug 2007, 09:40

penibilul vine abia atunci cind incepi tu sa iti schimbi comportamentul. De ce iti faci atitea probleme? Indiferent care ar fi intentiile colegului tau tu controlezi situatia. Cu cit te porti mai altfel decit de obicei cu atit iti complici singura situatia. Vezi-ti de treaba ta

mclara

mclara

si atunci ?

13 Aug 2007, 22:27

Tocmai asta e - nu-i prea sta in fire sa faca cadouri. Oricum, daca aveti dreptate si el vrea o aventura, cum credeti ca ar trebui sa reactionez? Eu nu interesata de o relatie cu el. Va trebui sa-i dau de inteles in vreun fel dar cum sa o fac pentru ca trebuie sa tin cont si de faptul ca dupa aceea o sa ne vedem zilnic -totusi suntem colegi- si nu vreau sa fiu pusa intr- situatie penibila.l

leo

leo

silvi8

13 Aug 2007, 15:25

exista anumite persoane care imi fac servicii. dar le fac bine de tot. pe langa faptul ca platesc, poate mai las si bacsis, mai fac si cate un cadou.
consideri ca ma intereseaza persoana respectiva si nu ca o afacere?

mona.monada

mona.monada

e un obicei?

13 Aug 2007, 13:01

Esti singura careia ii aduce suveniruri din delegatii, sau asa se comporta de obicei?

silvi8

silvi8

atentie

12 Aug 2007, 20:19

garantat interesul lui este spre o aventura cu tine. cadourile nu se fac asa doar de dragul collegelor, mai ales ca nu ii statea in obicei. fii atenta , baiatul te vrea si nu ca o colega!!!!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!