Aromoterapie

by: katy
Ce parere aveti despre aromoterapie? Mie, imi place la nebunie, dunt o mare "fana"! De fiecare data cand am o stare asa mai proasta de spirit recurg la aprinderea unui betisor parfumat, face minuni cu mine ;;), ma simt super bine si intr-adevar foarte relaxata. Acum vreau sa incerc si uleiurile parfumate! Voi c parere aveti?

teoctv78

teoctv78

mod de relaxare

23 Apr 2007, 19:06

daca vrei sa te relaxezi foloseste produsele de la refan ( sare de baie spumant si sapunuri pe baza de aromoterapie ).

pisi

pisi

Pt masaj

14 Iul 2006, 10:16

care uleiuri esentiale vi se par cele mai potrivite ? Cele pe baza de levantica,portocale, eucalipt,sunt intr-o dilema si nu stiu ce sa aleg ! :(
Poate ma ajutati cu un sfat. :)

raluk

raluk

Pentru relaxare ...

08 Mar 2006, 15:52

Cele mai bune arome pentru relaxare sunt cele de lavanda, iasomie, liliac ...

raluk

raluk

Arome afrodisiace

08 Mar 2006, 15:49

Ai un punct de vedere Kavajava, Ylang Ylang, Mosc sunt arome afrodisiace. Mai sunt si altele banuiesc dar sunt in pana de idei momentan.

Portocala, Lamaia si alte citrice sunt arome energizante...

kavajava

kavajava

mmmmmmmm

07 Mar 2006, 18:42

mmmmmmmmmolesita .... n-as zice ... depinde ce mirosi ... pe mine moscul ma innebuneste, de exemplu.

inutza

inutza

:)

07 Mar 2006, 17:48

da dupa ce fac toate astea ma bag in pat si ma uit la un film pana adorm....in nici un caz nu ies din casa si nici atat sa fac dragoste pt ca sunt prea molesita dar nu intr-un sens negativ...doar ca dupa toate astea simti nevoia sa dormi ca un bebelus,bineinteles ca poti si in bratele iubitului...a2a zi sunt fresh:)...

vranceanu30

vranceanu30

nici gand de culcare

07 Mar 2006, 16:50

dupa asa "tratamente", e numai buna o seara de dragoste nebuna.

raluk

raluk

Wow

07 Mar 2006, 09:04

Corinutza, cum de rezisti atata timp in baie, in cada? Wow. Chiar interesant de incercat, cred ca dupa te duci si te culci direct, nu?

alinna_a

alinna_a

relaxare...

06 Mar 2006, 20:42

cand vreau sa ma relaxez cu adevarat incerc sa fiu singura in casa...dau drumu la muzica relaxanta...trag draperiile...aprind betisoare si lumanari parfumate...si ma intind pe podea...

kavajava

kavajava

Uaaau

06 Mar 2006, 19:13

Asta da aromaterapie. Eu incerc sa keep it simple si ma limitez in general la O aroma. Baia calda poate avea aroma de miere daca mi-a frig, sau de verbina daca mi-a cald. Dupa baie intind pe corp o lingurita de ulei extra vergine de nuca de cocos, de obicei cu aroma de orhidee salbatica, imi place cel mai mult.

Uneori imi place atat de mult cum imi miroase corpul curat si parfumat cu acest ulei, incat nu mai folosesc parfum.

inutza

inutza

:)

04 Mar 2006, 19:42

:):):)...haideti sa va spun eu ce fac cand vreau sa ma relaxez si sa ma simt bine...dau drumul la apa in cada,aprind lumanari parfumate,betisoare sau folosesc uleiuri aromate(doar una din cele trei)...se gasesc in comert diferite spumante de baie,mie imi plac cele cu aroma de fructe:)...adaug in cada si sare marina parfumata si la sfarsit presar flori uscate:)...dau drumul la muzica(richard cleiderman)...si stau asha 2,3 ore:)

raluk

raluk

Betisoare chinezesti & uleiuri esentiale parfumate

03 Mar 2006, 14:20

Yup, si eu folosesc betisoare chinezesti si uleiuri esentiale fie pentru a ma ajuta sa ma relaxez, fie pentru a-mi imbunatati dispozitia.

Pentru uleiuri esentiale am un dispozitiv de aromaterapie in care pun intr-o tavita uleiul parfumat si sub el o lumanarica pe care o aprind. Mi se pare cea mai eficienta forma de aromoterapie. Mai ales daca in tavita pui jumatate apa si jumatate ulei esential. In felul acesta, este mult mai usor sa nu te sufoci de la miros. In cazul betisoarelor mirosul poate fi un pic prea greoi.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!