Aromoterapie

by: pisi
Uleiuri,betisoare si lumanarele parfumate,toate acestea ne ajuta sa ne relaxam,dar ne si incanta simtul olfactiv.
Folositi aromoterapia doar pentru relaxare sau si pentru a asigura un cadru intim si placut cu diferite ocazii?
Daca da,la ce fel de ocazii folositi aromoterapia si ce arome va relaxeaza sau binedispun in mod deosebit?

melania_antony

melania_antony

Lumanarile parfumate cu aroma de ciocolata

24 Ian 2008, 15:48

Seara imi place sa citesc o carte, dar nu inainte de a aprinde o lumanare parfumata cu aroma de ciocolata care imi da o stare placuta de relaxare.

monita

monita

...

12 Dec 2007, 14:47

aromoterapia... o metoda de relaxare care-mi place foarte mult. Betisoarele, lumanarele parfumate sau plantele uscate, uleiurile si alte astfel de produse... sunt super

amalia_07

amalia_07

un mod placut de a incheia ziua

10 Dec 2007, 20:56

Seara,cand ajung acasa imi place sa aprind un betisor parfumat in camera pentru a avea un somn linistit.

emilia_me

emilia_me

relaxare

26 Nov 2007, 12:39

imi plac lumanarile parfumate atunci cand fac baie cu multa spuma. Prefer mirosul de lavanda si portocala.

pisi

pisi

Adita,

19 Oct 2007, 11:59

si mie imi place faza cu cada si lumanarelele,nu pot decat sa recomand mai departe aceasta metoda.

Mie imi plac foarte mult spumantele pe baza de fructe de padure sau pin,iar lumanarelele sa fie cu aceeasi aroma.

iulia07

iulia07

relaxare si energizare

21 Iun 2007, 18:05

cand ma simt obosita si deprima pun in apa de baie ulei de portocale. e super! te binedispune imediat. poate fi folosit si in lampitele de aromoterapie, dar daca il pui in apa de baie, atunci cand iesi vei fi tu insati o mica portocala ;))

arrinarhuna

arrinarhuna

arome pentru feng shui

13 Iun 2007, 12:45

folosesc aromoterapia pentru imbunatatirea fluxului de Qi din casa...poate trebuia postat la categoria casa si gradina.

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!