Aveti incredere in reflexoterapie?

by: xelarent
Reflexoterapia se bazeaza pe ideea de functionare ca un tot unitar a organismului care prezinta mai multe puncte reflexogene.Prin stimularea acestora prin diferite tehnici de masare si analiza, se pot obtine anumite rezultate cu privire la starea de santate a individului, personalitate, precum si vindecarea de anumite boli.
Reflexoterapie se foloseste pentru favorizarea relaxarii si vindecarea trupului, a mintii si sufletului.Vi se pare SF?

ya_ya

ya_ya

...

29 Sep 2007, 11:07

intreg organismul e o minune....e bine gandit si se poate ca cine l-a creat a lasat si cateva "butoane" sa-l reglam:)
ti se pare SF faptul ca in organismul tau se petrec atat de multe reactii intr-o secunda?...suntem proiectati la un nivel foarte inalt:))

de azi fac reflexoterapie

08 Sep 2006, 22:28

Azi am inceput sa fac primul masaj reflexogen.Vine cineva la mine acasa zilnic vreo 10 sedinte.
A fost atat de bine,de relaxant...eu cum am prb cu bila,rinichii si gastrita sigur ma va ajuta.Am incredere in reflexoterapie !
Cel mai bine imi face la sistemul nervos si la insomnie(sufar de asa ceva)..

pisi

pisi

Scuzati-ma,

04 Apr 2006, 11:34

am vrut sa scriu :" va regleaza nivelul energetic , elimina surplusul si readuce la normal deficitul de energie !"
Scuze inca odata !

pisi

pisi

Sunt de acord cu Puiu

04 Apr 2006, 11:32

Pe mine reflexoterapia m-a ajutat f mult cand am avut dureri menstruale sau de rinichi !
Si aceasta stiinta nu mi se pare deloc SF, chiar functioneaza de minune , deoarece iti elimina , dupa caz, surplusul energetic sau deficitul de energie !
De asemeni, am auzit numai cuvinte de lauda,si la adresa acupuncturii !

puiu

puiu

:)

02 Apr 2006, 12:37

nu e deloc sf, chiar ajuta. pacat ca nu ne facem timp sa o aplicam mai des.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!