Ajutor! Sani aproape inexistenti, ce sa fac?

by: larisaionela
Buna tuturor, numele meu este Larisa si am 18 ani. As vrea sa spun ca ma confrunt cu o problema extrem de dificila inca de foarte mult timp si anume ca desi, nu de mult am implinit 18 ani, sanii mei sunt identici cu ai unei fetite de 10-12, adica sunt minusculi daca nu chiar imperceptibili. Am primit tot felul de "povete" in legatura cu increderea in sine, cum ca ar trebui sa ma simt bine in corpul meu, dar, va rog, credeti-ma ca acest lucru nu prea este posibil atunci cand te afli in situatia mea. Deja ma indrept spre maturitatea completa si sunt atat de confuza si trista pentru ca nu reusesc sa fac cumva sa-i stimulez sa mai creasca. In curand va trebui sa plec impreuna cu niste prietene la mare si imi este o frica teribila, nu ma simt absolut deloc feminina, nici nu prea vad cum as putea cand sunt plata precum o scandura.
Am citit mai mult raspunsuri pe site cu privire la acest capitol si ma gandesc sa incerc niste pilule, eventual o crema, desi sunt cam inaccesibile pentru buzunarul meu, insa sunt dispusa sa fac orice compromis. Va cer ajutorul deoarece vreau sa fiu sigura daca fac un pas corect,o rice sfat este intotdeauna binevenit,va multumesc din suflet si va pup. Larisa

rb_aria

rb_aria

sa nu crezi

19 Aug 2011, 20:41

Ciao, Larisa, eu am 48 de ani, am luat anticonceptionale de la 20 de ani pana acum 4 luni si nu mi-a crescut nimic. Eram si eu plata ca scandura. Am incercat creme si tot ce vrei, am fost la sala sa fac pectorali, dar nu m-am ales CU ABSOLUT NIMIC. Sa nu crezi in toate tampeniile sau publicitatile la prostii.
Acum 2 saptamani mi-am facut operatia de marire de sani si mi-au introdus proteze de 345 cc. Acum AM SANI CA LUMEA!!! arat a femeie. Nu am sa-ti povestesc despre sacrificiile banesti pe care trebuie sa le faci si nici despre durerile post operatorii; am sa-ti spun doar ca nu exista miracole in creme sau sala si daca doresti cu adevarat o infatisare deosebita, va trebui sa evaluezi o operatie. Nu te grabi, totusi, barbatii si parerea lor nu e importanta, traieste-ti tineretea linistita si doar daca tu esti motivata, FA-O
Rodica

pitty371

pitty371

Buna

06 Iul 2011, 14:04

Daca vrei, poti sa participi la un concurs de pe Mayra.ro . Poate ai sansa sa castigi :). Toata lumea are complexe ( sau aproape toata lumea )
: ba ca e nasul prea mare sau stramb, ba ca sanii sunt prea mici, fundul prea mare, prea grasa, prea slaba, picioarele nu sunt drepte etc. Important este sa incerci sa te simti confortabil in pielea ta :). Si eu aveam sanii mici si acum, sincer, dupa ce a trecut ceva timp, ma gandesc ca nu as vrea sa ii am mai mari. Sunt ok :). Oricum ai sa te mai dezvolti ;)

poalenbrau

poalenbrau

Nu cred in anticonceptionale

05 Iul 2011, 14:55

Imi pare rau sa va dezamagesc dar mie nu mi-au crescut sanii si am luat mai mult de 3 ani astfel de pastile. Stiu ca poti lua in greutate daca iei pastle dar cam atat, si eu cum nu ma ingras peste tot n-am observat nimic la sani, asta depinde de constitutia fiecareia. Asa ca cel mai bine ar fi sa faci niste exercitii speciale pt.sani, stand pe spate si cu greutati de 1 kg in fiecare mana sa aduci spre piept mainile sau sa mergi la sala si sa faci exercitii pt.pectorali (ai vazut unii baieti ce "umflati" sunt dar poate si de la prostiile pe care le iau nu numai de la exercitii). Nu e greu sa dai sfaturi dar daca mama natura ne-a lasat asa trebuie sa ne acceptam. La mare poti folosi un sutien cu burete sau intarit care arata tare bine, eu am folosit. Succes si nu mai dispera, fericirea nu sta in sanii tai.

ynna000

ynna000

ai incercat

05 Iul 2011, 14:20

anticonceptionalele? sau ti-ai inceput viata sexuala? chiar ajuta :P creste concentratia de estrogeni deci te dezzvolti :P

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!