Cand e ok sa-ti faci implanturi?

by: moderator
Ma batea gandul sa imi pun implanturi cu silicon si tot citind si rascitind am auzit ca nu este ok sa iti faci implanturi in perioada calda. De ce? este mai ok iarna? Din ce cauza?

irina2014

irina2014

operatie

27 Feb 2015, 12:18

Buna! Eu mi-am facut implanturile primavara trecuta si m-am simtit foarte bine. Într-adevar, vara trebuie sa acorzi mai multa atentie sanilor, sa nu stai la soare, sa nu intri in piscina pentru ca clorul din apa iti poate afecta cicatrizarea si pentru a nu avea surprize, ma refer in special la dureri. Mai intai ar trebui sa mergi la o consultatie, eu ti-l recomand pe dr Calin Dobos. Cunosc multe fete care au fost multumite de tot ce si-au facut la el, si experienta mea a fost una pozitiva. :)

irina2014

irina2014

operatie

27 Feb 2015, 12:15

Eu mi-am făcut implanturile primăvara trecută și m-am simțit foarte bine. Într-adevăr, vara trebuie să acorzi mai multă atenție sânilor, să nu stai la soare, să nu intri în piscină pentru că clorul din apă îți poate afecta cicatrizarea și pentru a nu avea surprize, mă refer în special la dureri. Mai întâi ar trebui să mergi la o consultație, eu am mers la dr Calin Dobos și n-am avut nicio problema, parerea mea este ca-i unul dintre cei mai buni. Bafta :)

vevemic

vevemic

hmm

03 Feb 2015, 15:07

Cam multa reclama la dr Dobos nu credeti? aproape la toate topic-urile apare numele lui. Nu zic ca nu e un medic bun, dar...nu strica putina discretie... Pe un medic ar trebui sa il recomande terapiile/interventiile efectuate si nu cuvinte aruncate pe forumuri in scop publicitar.

andree_a

andree_a

marire sani

06 Dec 2013, 15:09

Intr-adevar, exista si cazuri nefericite, din pacate. Multumesc lui Dumnezeu ca am gasit site-ul clinicii www.drdoboscalin.ro, mi-am facut marire de sani si acum sunt foarte mandra ca am un bust generos si sanatos :D. Recuperarea a fost rapida, iar sanii mei au un aspect natural. Daca sunteti si voi in cautare de doctor, eu va recomand cu incredere sa mergeti la un consult la Dr. Dobos.

mirela

mirela

nu conteaza ft mult

24 Iul 2012, 13:12

depinde cum suporta si organismul tau, de obicei nu e indicat sa faci in perioada calda pentru ca faci fata mai greu cu respiratia,pe deasupra,trebuie sa stai cu bandajele si fiind ft cald simti ca te sufoci. nu cred ca mai ai probleme daca ai aer conditionat acasa etc,acum daca tu vrei sa faci vara operatia nu vad care ar fi problema!mergi la consultatii si informeaza-te,cand am fost pt prima consultatie la dna dr.Silvia Stanculescu mi-a raspuns la toate nelamuririle,ba chiar mi-a dat informatii in plus.de-aia am prins incredere in ea si m-am decis sa merg mai departe cu operatia.poti sa te interesezi de info de genu pe clinica-metamorphosis(.)ro. eu asa mi-am stabilit consultatia :).spoor :P,iti tin pumnii!!

lilly_buterfly

lilly_buterfly

implanturi

18 Iul 2012, 10:09

de perioada nu am auzit nimic pana acum, probabil este putin riscant oricand ti-ai face, pentru ca dupa operatie trebuie sa ai foarte mare grija sa nu te lovesti la sani, sa nu porti ceva care sa-i stranga prea tare...acum nu stiu, discuta cu un medic si afla mai multe

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!