Scolarii

Discuta despre problemele scolarilor cu ceilalti forumisti. Cum crezi ca ar trebui sa reactionezi in anumite situatii?

Tabara de vara si AfterSchool

A trecut vara si incepe din nou scoala, dar macara sunt multumita ca l-am inscris pe Stefan in august la o tabara de sah organizata de Lumea Copilarie...

0 mesaje

vreau sa faca mai mult sport

Buna, Am o fetita de 9 ani, vreau sa faca mai mult sport, dar nu e asa usor ca la baieti, cand ii dai la fotbal si gata, ai rezolvat. Ce poate face in...

2 mesaje thenoseultimul mesaj: 27 Sep 2016
by: thenose
actorie?

Cum sa-si faca mai multi prieteni?

Buna seara!Am un baietel de 11 ani si nu prea are prieteni. Eu il indem si cand mergem pe afara sa se joace cu alti copii, dar in afara de 2-3 colegi ...

5 mesaje alina_dobultimul mesaj: 30 Iun 2012
by: alina_dob
va multumesc pentru ra...

Tablete pentru scolari

Salut, Nepotica mea insista ca vrea si ea o tableta, a vazut la noi si acum ne cere incontinuu, ce pot sa fac sa o conving sa uite de asa ceva? Nu sun...

1 mesaje wonderlandultimul mesaj: 27 Mar 2012
by: wonderland
incearca

Povestile in format audio-book

Am fost acum cateva zile in vizita la o prietena, care are o pustoaica de clasa a doua. Dupa vreo jumate de ora de stat cu noi la cafea, maica-sa a tr...

1 mesaje tashulinaultimul mesaj: 15 Sep 2010
by: tashulina
Mie

Educatia artistica a copilului meu

Ma gandesc serios la tipul de educatie pe care o primeste copilul meu...ma refer la scoala, mass-media,...etc...si sincer nu doresc sa sa fac din copi...

2 mesaje emma_ketyultimul mesaj: 01 Sep 2010
by: emma_kety
Recomandare

Desenele si filmele dublate

Ati observat ca acum atat desenele animate cat si filmele pentru copii nu mai sunt subtitrate, ci dublate in limba romana? Mie asta mi se pare o mare ...

1 mesaje sunshine84ultimul mesaj: 27 Mar 2012
by: sunshine84
Desenele si filmele du...

Caut partener dans sportiv

Caut partener dans sportiv , nascut in 2000 sau 2001, din Galati, pentru practicarea caestui sport la clubul Acanta. Fetita mea e nascuta in 2001, est...

1 mesaje tashulinaultimul mesaj: 08 Mai 2009
Bafta

Cele mai frumoase povesti pentru copii

Cele mai frumoase povesti cu talc pentru copii postate de Dvs vor fi publicate. Cititi-le aici.

6 mesaje aurelnaneultimul mesaj: 06 Aug 2010
by: aurelnane
http://www.sokker.org/...

Cum va incurajati copiii?

Spuneti-va parerea sau aduceti completari articolului 5 idei despre cum sa iti incurajezi copilul sa invete bine.

2 mesaje angela2010ultimul mesaj: 22 Iun 2010
by: angela2010
sfaturi bune

Varsta potrivita pentru a merge la scoala

Sunt mamica unei fetite de 6 ani si sunt fff dezorientata pentru ca nu stiu ce hotarare sa iau legata de varsta la care ar fi cel mai bine ca piticut...

3 mesaje raluca28ultimul mesaj: 13 Oct 2009
by: raluca28
varsta potrivita este ...

Cat de eficienta este lectura pentru copiii scolari?

adica...cu atata tehnologie, oricum nu mai au timp de altceva.....dar faptul ca nu mai citesc scrieri vechi si povesti de demult ii afecteaza in vreun...

1 mesaje sunshine84ultimul mesaj: 27 Mar 2012
by: sunshine84
lectura pentru copii

Concurs de matematica pentru copii

Pentru persoanele interesate...S-a lansat primul concurs KRPKR, destinat elevilor de clasa a III-a care vor sa-si recapituleze cunostintele de matemat...

1 mesaje tashulinaultimul mesaj: 12 Aug 2008
@Marrad

probleme scolare

Am un baiat de 11 ani. Orice fac, Il meditez stau si eu cu el si facem lectiile impreuna , invat cu el , degeaba... Cu mine sau cu meditatorul stie, a...

2 mesaje andreeameultimul mesaj: 21 Iun 2007
by: andreeame
probleme

capacitatea (cls.viii)

sunt mama unei eleve de clasa a VIII-a. problema mea este ca din cauza stresului este mereu obosita, invata cu dificultate si nu se poate concentra. a...

4 mesaje doooultimul mesaj: 07 Iul 2006
by: dooo
...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!