10 metode de a te apropia de ...

by: rasfatzata
10 metode de a te apropia de
baiatul care iti place fara a-l
invita in oras...

vanghelis007

vanghelis007

El..

20 Apr 2008, 08:48

Directorul,mi-a spus ca am un talent nativ la cantatul din flaut.
Ce sa-ti mai zic? Eu cred ca numai ticaloasa aia de Atlantida, imi strica toate socotelile.Daca am s-o prind, jur pe ce am eu mai sfant, ca am sa-i smulg parul din cap.Nu tot odata, ci o epilez, fir cu fir, sa ramana ca van Dame, cand era copil, fara podoaba capilara.Asa ca nu stiu ce sa mai fac, da-mi tu o ideie, ca altfel mor fata batrana.Ce zici, daca folosesc vitriolul, cum a facut Piri Rais cand a scris hartile acelea ale lui, este bine?Sau sa ma las deocamdata de baieti si sa ma apuc de brodat?L-as face pe el pascand oile, si eu sa stau sa ma zgaiesc la el, ca Mioritza,la ciobanelul acela meteoritic, sau mitzoritic, de la care s-a luat in mod contagios numele baladei.

vanghelis007

vanghelis007

Draga mea Rasfatata

20 Apr 2008, 08:38

Am incercat sa aplic ceea ce m-ai invatat, si iata ce s-a intamplat:
1) Nu stie limba engleza.Dupa ce l-am intrebat de Fred si Barney, a trebui sa adaug:
-De ce te uiti la mine, cu ochii mari si goi?
Iar el mi-a raspuns:
-Querida, yo se espanola.
2)Am mers cu prietenele mele, si la sfarsit, a plecat cu una dintre ele.
3)M-am bagat si in jopcul lui on-line, dar acolo o tot cauta pe una Atlantida, pe care daca am s-o prind, jur ca am sa-i rup gatul.
4)Cu prietenele este imposibil.Vorbeste cu ele pe net numai in limba spaniola.
5)N-am simtul umorului.Intr-o zi l-am intrebat:
-Vrei sa te fac sa razi?
-Da,-mi-a raspuns elSi am tabarat pe el, incepand sa-l gadil.Cand a scapat din mainile mele, mi-a spus ca nu sunt prea sanatoasa.
6)Nu se pricepe la matematica si nici lka sculptura.Are cateva cunostinte de chimie, dar dupa ce a aruncat casa in aer, parintii mei au fost categorici:ori el, ori noi.
7)Am cumparat si bilete la concert, unde lui ii place foarte mult. Dar pe mine muzica ma adoarme.Cand m-am trezit,toata lumea statea cu fata spre mine si ma aplauda ca pe Costel Busuioc.Nu-ti mai spun ca dupa spectacol, m-a cautat chiar directorul, care mi-a propus un contract.

rasfatzata

rasfatzata

...

11 Ian 2008, 07:48

6. Cere-i sfatul in legatura cu ceva. Daca este bun la matematica, roaga-l sa te ajute cu o anumita problema. Sau daca se pricepe sa lucreze in lemn, roaga-l sa te ajute sa faci o cutie de bijuterii sau ceva de genul asta. Baietilor le place sa isi etaleze aptitudinile, asa ca va profita de ocazie!
7. Fa echipa cu el intr-un proiect de la scoala. Este intotdeauna mai usor sa cunosti pe cineva daca va concentrati atentia asupra unui alt lucru. In curand nu va mai putea sa se concentreze decat asupra ta!
8. Intalneste-te cu el „din intamplare” pe drum catre scoala. Metoda asta chiar da roade daca locuiesti aproape de el. Daca insa locuiesti la cinci km, in directia opusa si te vede mergand pe strada lui la 8.30 dimineata, ar putea deveni putin cam suspicios!
9. Cumpara bilete la concertul formatiei lui preferate (dar doar daca iti plac si tie!). Daca sunteti deja amici, ai putea vedea daca i-ar face placere sa vina cu tine. Altfel ia-ti prietenele si intalneste-te cu el „intamplator” la concert.
10. Organizeaza o petrecere si invita-l. Sau daca inca nu ai reusit sa te imprietenesti cu el, invita-i gasca si fii sigura ca va veni si el.

rasfatzata

rasfatzata

...

11 Ian 2008, 07:47

1. Afla care este serialul lui favorit si intreaba-l despre el. Daca nu stii, afla intrebandu-l ca din intamplare „ai vazut Pimp my ride/Simpsons/South Park/Cribs/Punk’d/ etc.”
Strategia asta functioneaza foarte bine si pentru filme si jocuri!
2. Daca joaca fotbal, mergi sa il vezi jucand. Imbraca-te pentru vreme rece, ia cu tine o parte din prietene si aclamati de pe margine!
3. Fii unul dintre jucatorii secreti in jocul lui online preferat. Mai intai va trebui sa afli care-i personajul lui de la unul dintre colegi. Apoi inscrie-te si tu si vezi ce se intampla. Ar putea fi inceputul a ceva special!
4. Imprieteneste-te cu cateva dintre fetele din gasca lui. Astfel veti avea prieteni in comun si motive sa fii in preajma lui. Restul depinde de tine!
5. Fa-l sa rada. Baietii sunt innebuniti dupa fetele cu simtul umorului. Le face sa para mai umane si mai usor de abordat. Si e o metoda extraordinara de a-l face sa te remarce si sa nu te uite!

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!