A ceda sau a nu ceda?

by: raluk
Atunci cand esti atrasa irezistibil de cineva, iar tu esti deja intr-o relatie cum faci sa nu cedezi si sa ramai in continuare fidela.

pisi

pisi

Mihaelo,

15 Feb 2006, 22:15

esti culmea ! Esti ca raia, ca ciuma , ca scaiul, ca umbra, iarasi aparusi cu spamul tau ?

Nu mai prostii, mai, oamenii !
P.S. Sunt convinsa ca esti baiat ! Sper ca nimeni sa nu cada in plasa ta si a gastii din spatele tau !

pisi

pisi

Buna, Raluca

13 Feb 2006, 18:33

Cred ca un flirt nevinovat n-are cum sa strice relatia ta cu actualul ! In felul asta, vezi si cat de mult mai tii la el, gasesti noi motivatii pt a aduce un plus de culoare relatiei tale , si toate astea datorita flirtului !
Daca imi permiti, am o mica remarca de facut, daca esti " f fericita " in relatia actuala, de ce te simti atrasa de celalalt ?
Sa stii ca nu e o jena sa te simti atras si de alte persoane decat partenerul, dar totul pana la o anumita limita ! Tu decizi care sunt limitele tale, insa gandeste-te si la consecinte !
Si eu sunt in aceeasi postura cu a ta, dar incerc sa rezist, si sa aduc un suflu nou relatiei actuale ! Ma gandesc ca flirtul cu celalalt nu poate fi de durata, ce rost are sa ma implic mai mult ? Deja ceea ce vreau am acasa, poate e doar dorinta de nou, sau ca rutina incepe sa intervina !
Si inca ceva, gandeste-te ca , tindem, ca la inceput, sa idealizam o persoana pe care o placem, tocmai pt ca nu o cunoastem prea bine!
Te-am pupat, esti o fata inteligenta si simpatica, ai grija ce hotarari iei !

meonlyme

meonlyme

trist..dar adev. :D

04 Feb 2006, 12:45

moama,ma intreb oare dc nu .. am deschis eu subectul asta,si eu is in aceiasi situatie :D ..dar putzin mai complicata.Are dreptate,cine a spus, k dak .. chear te simtzi bine cu actuala ta relatie,si actualu partener..nu duci lipsa...sau nu est iatras de alcineva,... cand se intampla asta...inseamna k rel.cu partenerul actual scartie,dupa parerea mea,pls sa nu imi saritzi in cap.. :P e doar o parere.
Si eu ma simt atrasa de cineva,desi am o rel .. de lunga durata pot sa zic,si recunosc,mult prea tarziu mi-am dat seama k ..chear relatia care o am ..scartia de mult,si trebuia sa o las..dar tot am sperat k va fi bine,si tot asa ..voi spera.. dar nu stiu unde voi ajunge.
Ralu,eu itzi uresc succes ...vezi tu cum te descurci .. :P }{

doe

doe

andra nu e nimic cu...

04 Feb 2006, 11:20

tine esti perfect normala.In viziunea mea Iubirea e libertatea totala.
Raluk daca tu simti ceva pt el,de ce sa nu teristi dupa aceea sa spui ca de ce nam incercat.Dar daca tu incerceri atunci o faci pe propria-ti raspundere.Dar daca actualul prieten va afla si va vrea sa faca si el asa ceva sa nu ii interzici,na-r fi corect nu-i asa?Vezi asta este Libertatea,risti,ori pierzi ori castigi.Daca pierzi bucurate ca ai trait din plin acel eveniment.Eu nu iti spun sa o faci.Sti ce sa faci atunci cand te apropii de el fi atenta la ce se petrece cu interiorul tau si ce iti va spune interiorul sa alegi.ATENTIE NU MINTEA,CI INTERIORUL TAU.bafta

pinky

pinky

aha

04 Feb 2006, 00:25

dap... mie mi s-a intamplat... pur si simplu nu poti sa rezisti, eu m-am dus si am inceput sa intru "in actiune", sa zic asa... dar e f misto senzatia... nu eram in nici o relatie la momentul respectiv... dar cu trecerea timpului mi se intampla din ce in ce mai des... hihi... sa fie oare o problema cu mine?

raluk

raluk

Nimic de genul

04 Feb 2006, 00:04

Tocmai sunt foarte fericita in relatia mea. Pur si simplu exista un tip care ma place de ceva vreme si imi tot bate apropouri... Si faza este ca ma intriga tipul dar in nici un caz suficient ca sa fac ceva...

Intrebarea mea initiala era pur si simplu daca ati experimentat vreodata ceva gen atractie fatala. tot aud aceasta expresie si mie nu mi s-a intamplat. exista?

doe

doe

mersi...

01 Feb 2006, 12:02

andra

pinky

pinky

dap

01 Feb 2006, 11:48

doe a pus punctul p I... imi place cum gandesti :)

doe

doe

iubirea,bat-o vina

29 Ian 2006, 15:29

atrasa irezistibil de alticineva ,atunci este vorba de sex.nu esti implinita pe plan sexual,sau nu ai afectiune din partea iubitului.sau stai cu el de dragul vremurilor bune,si hopa cand apare ceva la orozont sari si musti.depinde de la caz la caz

hedonista

hedonista

.....

24 Ian 2006, 12:45

vad ca tu ai o problema cu cei care nu se pot abtine...asta e!!o sa ti acordam tie un premiu pt abstinenta de durata!!nu toti oamenii sunt ca mine sau ca tine..stam acum sa ne intrebam de ce s a subtiat stratul de ozon, de ce nu m a facut si pe mine mama cu ochii verzi??...simplu...just because!!

raluk

raluk

Mie mi se intampla

24 Ian 2006, 00:18

Cu o persoana de ceva mai multa vreme si totusi nu am facut nimic in legatura cu asta. De ce unii nu pot sa se abtina? Eu nu ma simt neimplinita din cauza asta. Si nu are legatura cu un schimb de priviri. Hmm, nu prea e ceva ce sa pot explica.

hedonista

hedonista

tema noua, poveste veche

23 Ian 2006, 14:22

ideal ar fi sa ai o relatie echilibrata si care sa te implineasca din toate punctele de vedere astfel incat sa nu ti doresti sa fii cu altcineva decat cu partenerul tau..consider ca inmomentul cand iti pui problema..sa cedez, sa nu cedez..nu este tocmai bine..pt ca nu te trezesti in lift ca l doresti pe vecinul de la 2 asa, instantaneu..sunt schimburi de priviri, bineinteles cu subinteles:)..iar astea sunt semne ca nu esti implinit(a)in relatia ta..si cu riscul sa ma repet, ca subiectul asta a mai fost discutat dar sub alta forma, n are nici un rost sa ti interzici o chestie, dupa aia devii un frustrat si iti refulezi insatisfactia tot pe partenerul(a)ta..si lasand moralitatea la o parte, stiu ca nu e bine,k bla bla bla, vine si kavajava dupa aia si mi spune ca sunt cimpanzeu:))eu as face o..nu mi se intampla sa ma simt irezistibil atrasa de cineva..

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!