Am nevoie de un sfat

by: pisoiu
Dragi Doamne si Dominsoare,
Nu cred ca pot gasi un loc mai bun pentru a cere un sfat competent. Problema ar fi cam asa: in pauza de masa de la amiaza ma duc de obicei la un restaurant de langa firma unde lucrez ca sa iau masa. Acolo lucreaza o domnisoara care imi place in mod deosebit. As vrea sa o invit sa iesim impreuna, insa mi-e teama de un refuz de genul "nu ies cu clientii". Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc.

mi_re_la18

mi_re_la18

succes

01 Feb 2007, 00:36

-in primul rand nu-i face propunerea la locul de munca pentru a nu putea invoca motivul de mai sus;
-apoi o poti intreba la ce ora termina programul si o poti astepta cu un buchet frumos cu flori si o invitatie la o cafea,pastreaza insa distanta pentru a nu crea impresia vreunui obsedat care o urmareste;

pisoiu

pisoiu

Multumesc

31 Ian 2007, 20:59

Multumesc pentru idee, nu m-am gandit la faza cu biletelul. Mai mult decat un refuz e clar ca nu se poate intampla, insa tocmai asta nu vreau sa se intample, cel putin nu din motivul care l-am zis. Va tin la curent, daca am cu ce :)

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!