Ai o problema sexuala? Discuta cu sexologul Jeni Chiriac.

by: moderator
Viata sexuala iti ridica anumite probleme? Sexologul Jeni Chiriac este aici pentru a raspunde intrebarilor tale.

ropsyrops

ropsyrops

am o problema

20 Mar 2011, 16:48

Buna ziua!am 25 de ani si nu am avut niciodata orgasm.As vrea sa stiu cum pot rezolva problema,va rog mult puteti sa ma indrumati catre un cabinet unde se pot face consultati, analize.daca se poate as dori sa vb cu d-voastra mai mult despre problema.adresa mea de mail: roxana.elena48@yahoo.com Va rog mult sa-mi raspundeti
Va multumesc

ropsyrops

ropsyrops

am o problema

20 Mar 2011, 16:48

Buna ziua!am 25 de ani si nu am avut niciodata orgasm.As vrea sa stiu cum pot rezolva problema,va rog mult puteti sa ma indrumati catre un cabinet unde se pot face consultati, analize.daca se poate as dori sa vb cu d-voastra mai mult despre problema.adresa mea de mail: roxana.elena48@yahoo.com Va rog mult sa-mi raspundeti
Va multumesc

papushica00

papushica00

buna

26 Feb 2010, 00:04

am si eu o mica problema...
am vrut sa fac dragoste ptr prima data cu prietenul meu acum o saptamana dar intre timp nu am mai facut ptr ca imi era prea frica...penisul lui a atins vaginul meu(dar nu a intrat) iar el nu a ejaculat deloc...e vreo posibilitate sa fiu insarcinata???...nu ma simt prea bine si imi este rau de doua zile...poate este doar obsesia mea acum dar imi este frica..va multumesc

moderator

moderator

Pentru 555viktroia

18 Feb 2010, 13:45

Buna ziua! Doamna psiholog a avut niste probleme in ultimul timp si nu a mai putut fi atat de activa. Am vorbit cu dansa si va reveni in cateva zile. Speram din tot sufletul sa gasesti un raspuns la problema ta :)

555viktroia

555viktroia

BUNA TUTUROR..!!Dar pe mine ma ajutati d-na Medic?

03 Feb 2010, 11:42

D-na medic....
am nevoie de un sfat al dv. dat fiin faptulca situatia este una dificila....am postat mai devreme in noiembrie si am vazut ca in decembrie a-ti dat raspuns unor persoane! Va rog mult s nu omiteti intrebarea mea!
Asta de fapt era si sensul pentru care am devenit utilizator al acestui site!
ma descurajati...este deja luna februarie si nici un raspuns?!
Poate ar fi cazul sa nu mai sper si sa-mi lichidez contul?
Probabil mai sunt situri cu medici in direct?!
Merci anticipat!

555viktroia

555viktroia

BUNA TUTUROR..!!

15 Nov 2009, 12:07

D-NA MEDIC AM SI EU O PROBLEMA...MAI BINE ZIS PRIETENUL MEU...IN PRIMUL RIND ARE UN PENIS MARE...PREA MARE PENTRU MINE SHI IN AL DOILEA RIND NU EJACULEAZA...DOAR STIMULAREA ORALA IL AJUTA,SAU MANUALA,I-MI SPUNE CA SE TEME SA NU RAMIN INSARCINATA,IAR CU PREZERVATIV NU ARE ERECTIE,AM INCEPUT SA IAU CONTRACEPTIVE YASMIN,SI ORICUM NU EJACULEAZA,MEREU GASESHTE O SCUZA,DEALTFEL LE INVENTEREAZA..LA MEDIC NU VREA SA MEARGA,MI-A ZIS CA A FOST SINGUR O DATA SI ACELA DIN URMA I-O FI ZIS CA TOTUL E OK,CEEA CE NU CRED CA E NORMAL LA LUNGIMEA DE 24CM SA FACI SEX 45-60 MIN SHI SA NU EJACULEZI? SE ABTINE,CHIAR SIMT SI CIND, SI NU STIU CE SA-I MAI FAC PENTRU CA AM INCERCAT APROAPE TOTUL...
POATE ESTE VRE-UN MEDICAMENT CEVA CARE SA NU TINA SEAMA DE VOINTA LUI DE A SE ABTINE SI APOI TOTUL AR REINTRA PE FAGASUL OBISNUIT?
EU MA SIMT BINE,POT SA AM SI 4-5 ORGASME DAR EL E IN PERMANENTA FARA,DEJA DE 1 AN SI JUMATE,LA INCEPUT CREDEAM CA O SA DISPARA FRICA ASTA,DAR VAD CA SE MENTINE...!!!
AJUTATI-MA VA ROOOG ENORMMM!!!!!

alintush

alintush

Buna

12 Nov 2009, 16:44

as dori sa gasesc un raspuns la situatia care ma deranjeaza.In ultimul timp..am dureri vaginale in timpul contactului sexual..atunci cind sunt penetrara simt cum peretii vaginului iau foc shi nu suport,nu simt nici o placere sexuala.Acest lucru se intimpla cind facem sex des...adica in fiecare zi sau mai multe partide intr-o zi.

hanae

hanae

Cică nu

23 Oct 2009, 18:57

A zis că s-a gândit și el la această posibilitate, și că a ajuns la concluzia că straight... :)) Ar fi fost prea ușor să fie și/sau să recunoască că e... aș fi înțeles și eu ce se întâmplă

hanae

hanae

Nu știu unde tre' să scriu să mi se raspundă :))

22 Oct 2009, 19:16

Cu copy-paste de pe altă temă unde nu mi se raspundea:

„Am și eu o problemă cu prietenul meu, în sensul că libidoul lui este scăzut. Noi comunicăm destul de mult, astfel încât am aflat că pe el îl deranjează această dorință scăzută a sa, și că nici înainte de a fi cu mine nu era mai „activ” din acest punct de vedere.
Eu aș vrea să îl ajut, însă nu știu cum. Picanteriile cum ar fi lenjerie sexy sau orice de acest gen „funcționează” o data, maxim de 2 ori, apoi nu mai au niciun efect asupra lui.

Întrebările mele sunt: ce aș putea face să îl ajut? Ne-ar ajuta mai bine un sexolog, sau un psiholog? Terapie de cuplu, sau doar el? (El spune că nu își poate da seama de ce nu are dorințe, dar mă gândesc că poate nu vrea să le aflu eu.... deși în general vorbim foarte mult despre absolut orice)

Menționez că avem amândoi vârsta de 21 de ani și că facem sex o dată pe săptămână, deoarece nu poate „răspunde” mai des prin dorințe la...orice lucru sexy pe care mă chinui să îl fac eu.”

veronica_v

veronica_v

scuze

21 Oct 2009, 12:15

pt am cipiat mesajul aici dar nu am primit raspuns acolo unde am postat topicul..

veronica_v

veronica_v

re

21 Oct 2009, 12:14

peste tot se lauda cu fetele lui..nimeni nu gateste mai bine decat mine,nimeni nu arata mai bine ca mine,nimeni nu are un copil mai frumoas k al lui..Cand vine vorba de sex se rupe totul..de aceea am scis pe forumul acesta in sparanta k pot gasi un sfat care sa ma ajute..r

si inca ceva..nu stiu dak e depandenta de sex...dar e tot timpul se gandeste la sex ,vrea prea mult si asta ma streseaza cand tot timpul e in erectie 24/24..Scuze pt sinceritate..

veronica_v

veronica_v

va rog,astept raspuns

21 Oct 2009, 12:13

Buna ziua!A Am o problema care mi afecteaza serios casnicia..Sunt casatorita de un an cu prietenul pe care l am avut 7 ani...totul intre noi a fost perfect pana el m a dezamagit ..Am stat despartiti 2 ani dupa care ne am impacat si am ramas gravida..Probelma e ca am nascut de 5 luni o fetita minunata dar nu mai am deloc dorinta sexuala..in timpul actului abia astept sa scap :( El ma doreste enorm de mult,poate asta ar fi o fericire pt altele dar pt mine e un stres..Nu stiu de ce sunt asa si cum sa mi revin pt k ne afecteaza..El munceste si in weekend si ne intalnim numai seara...poate fi si asta un motiv?In rest ne intelegem f bine si nu am ce sa i reprosez in relatia noastra...nu stiu dak eu sunt de vina,nasterea sau e altceva..Problema este k el se enerveaza...dak vrea si nu are parte sau nu are parte cum ar vrea(pt k nu mai sunt f activa )devine irascibil..Nu stiu cum sa l iau...stiu k ar trebui sa vb deschis ,lucru ce din pacate l am evitat..Imi reproseaza k nu mai sunt la fel..si am facut greseala sa i spun k nu ma mai excit...de 2 zile e intors..Ce sa va mai spun..Sunt disperata..vreau sa ma schimb si nu pot! Imi pare atat de rau..as vrea sa fiu asa cum ii place lui..

jonatan

jonatan

am si eu problema mea !!!!!

18 Oct 2009, 23:50

mam exprimat corect in titlu pentru ca eu stiu cel mai bine si voua va cer parerea si sfatul criticile pe mai tarziu va multumesc casatorit de 5 luni si am o viata activa sexula cu sotia mea nu iam cunoscut trecutul la inceput mai tarziu DA , are un vagin foarte larg (la 23 de ani fara nasteri) si la inceput ca la ori si ce inceput nu am pus un oare-care accent pe acest punct crezand ca nu este atat de important dar de pe zi ce trece imi pare tot mai important acest punct aflandui si trecutul ( mai intai din straini nu de la ea si apoi de la ea ) unul care ma face sa ma ingrijoreze .
Eu mi-am inceput viata sexula la 18 ani si acum am 30 si am avut contacte cu diferite femei cu varsta 16 si 57 de ani nu am mai intalnit asa vagine ca la sotia mea de largi , in ultemele 6 luni doar cu sotia si imi pare ca ea imi ascunde inca lucruri Mari din trecutl ei Intrebarile mele se rezuma la : acte sexule la varste fragede ??? acte sexuale cu persoane mature ??? acte sexuale extreme ??? ce au putu duce la asa largime , ce e drept ca mia recunoscut ca afacut sex la 20 ai ei cu barbat de 36 de ani a fost cel mai in varsta barbat cu care a avut o relatie de 2 ani acesta sa fie si motivul

taniushka

taniushka

buna

02 Oct 2009, 16:40

am si eu o problema... am inceput viata sexuala acum jumate de an. problema e ca nu am avut nici o data orgasm. nu stiu cum sa discut cu iubitul meu pe tema aceasta,de fapt nici nu stiu daca el isi da seama ajung eu la orgasm sau nu.
mie frica ca daca ii spun o va lua ca pe o problema personala,si se va simti vinovat de problema mea.
ce trebuie sa fac ca sa ajung la orgasm?
si cum sa vorbesc cu iubitul meu despre aceasta?

uu_mihai

uu_mihai

Dilema

25 Sep 2009, 15:43

Avem o problema, nu stim care dintre noi sau daca este de comunicare, sexuala sau sentimentala. Eu si sotia mea, ne-am casatorit de nici aproape un an. De cand suntem impreuna, eu nu prea am fost multumit de viata noastra sexuala. Cateodata, prindeam curaj si ai spuneam asta, iar ea se supara.Atunci am decis sa nu ai mai spun si sa ma multumesc cu ce am. Dupa casatorie, a aparut din nou problema, care eu o vad esentiala iar ea nu, spune ca pentru ea nu conteaza, este multumita(2-3 ori pe saptamana). Pur si simplu, nu imi vine sa sar pe ea cand o vad si nici invers, cand suntem in pat nu ma excita cu nimic, am orgasm insa nu e din placere, de ce? este o problema de atractie ? este o problema la mine sau la ea ? am inceput sa comunicam despre asta si i-am spus ca poate eu nu o atrag, poate nu sunt barbatul care sa o faca fericita in pat si am ajuns la concluzia ca trebuie sa intrebam pe cineva din exterior despre problema noastra. Multumesc.

my666sins

my666sins

ma excit foarte greu...

23 Sep 2009, 23:26

cam asta ar fi problema mea...ma excit foarte greu daca eu nu fac...nimic....daca problema se pune altfel, adica daca ma joc eu cu el, si vreau sa il excit, iar el nu ma atinge mai deloc, devin foarte excitata. ultima data am avut preludiul destul de lung si aproape ca nu s-a simtit deloc. problema nu e foarte deranjanta, exceptand faptul ca doza mea de rasfat nu vine decat prin faptul ca il vad pe el multumit. si pe langa asta, nu pot atinge orgasmul decat daca conduc eu, pe mine nu ma deranjeaza dar am observat ca el nu se simte tocmai bine...

shivashakti

shivashakti

Buna ziua din nou!

18 Sep 2009, 09:12

Probabil ca nu ati vazut mesajul meu, poate ca vi s-a parut o gluma, eu totusi astept un raspuns de la dnv. Multumesc!

shivashakti

shivashakti

Ajutor!

16 Sep 2009, 13:47

Buna ziua!
O sa trec direct la subiect: ce tratament imi recomandati (terapie sau medicamente ) avand in vedere ca am o problema care ma chinuie de cativa ani: simt nevoia sa fac dragoste zilnic. Partenerul meu nu face fata acestei situatii de aceea cred ca este necesar sa ma gandesc la un tratament altminteri simt ca o sa imi pierd mintile...Multumesc!

micky_m

micky_m

voiai sa definesc sintagma"totul e perfect"

16 Sep 2009, 11:18

dupa ceva relatii esuate cu barbati preocupati doar de satisfactia lor si mai putin de a mea....sau cine stie la ce se gandeau...am gasit persoana careia ii pasa ce simt si cum simt eu si mai ales face tot ce-i sta in putinta sa ne simtim amandoi la fel de bine daca nu se poate eu mai bine...intruchipeaza tot ceea ce eu am cerut vreodata de la un barbat si crede-ma k nu sunt putin exigenta...multumesc inca o data ca ai raspuns...

ada304

ada304

!

15 Sep 2009, 19:27

multumesc pt raspuns dar inca nu sunt lamurita.
trebuie sa studiez psihologie iar apoi sa fac master in sexologie?sau exista o facultate de sexologie!nu am idee cum poti deveni sexolog.
la mine in oras(brasov)exista doar facultate de psihologie si nu stiu pe cine sa intreb si cum sa aflu.

ada304

ada304

?

13 Sep 2009, 19:34

buna! eu nu am chiar o problema dar as dori sa stiu ce trebuie sa studiezi pt a deveni sexolog?
poti doar sa faci master sau trebuie sa si studiezi?
multumesc mult

micky_m

micky_m

Buna

13 Sep 2009, 18:20

ma bucur ca in sfarsit am ocazia sa ii spun cuiva marea mea problema...am un iubit de ceva timp si problema consta in faptul ca in timpul actului sexual lubrifierea scade si vaginul se "strange" dupa cum spune el,insa mare problema e ca ma doare foarte tare si daca continui...se umfla labiile situate la intrarea in vagin,as vrea tare mult sa ma poti ajuta,imi doresc tare mult sa stiu ce pot face pt k placerea actului sexual sa fie placere pana la sfarsit.alta problema e ca desi ma simt excelent pe durata actului sexual,ajung foarte greu la orgasm sau cateodata deloc,desi totul e perfect...astept un raspuns de la tine,multumesc anticipat.

tvasilescu40

tvasilescu40

menage a trois....

11 Sep 2009, 22:23

Bun gasit. Eu si sotul meu, avem 40 ani si de 19 ani suntem casatoriti. Dupa toti acesti ani de casnicie in care .....este adevarat, am facut tot ce ne-a trecut prin minte, sotul meu a venit cu o propunere: -Menage a trois, adica el, eu si inca o femeie. Dupa putina gandire, am raspuns Da. As vrea s-o fac pentru el, pentru mine si pentru ca asa cred ca am avea un mic secret al nostru pentru batranete si pentru ca si eu cred ca ar fi extrem de incitant. Am gresit cand am acceptat? Mentionez ca amandoi am ajuns la concluzia ca dorim o femeie pe care nu am mai intalnit-o si pe care nu o vom mai vedea-o vreodata,pe care s-o alegem impreuna, una care sa nu stie nici macar cum ne numim sau de unde suntem. Am hotarat amandoi sa mergem undeva departe (fara masina) unde sa vina si ea, inchiriem o pensiune si atat. Fara nume, adrese, numere de telefon. Vrem sa stim daca gresim.

ank_nebuna

ank_nebuna

intrebare

11 Sep 2009, 16:14

buna

ma poti ajuta si pe mine cu un raspuns?
am luat anticonceptionale timp de 2,5 an acum in luna a 5 a m-am oprit pt ca vreau sa fac un copilas ....dupa ce perioada pot sa fac acest copil ca sa fie ok ......am inteles ca trebuie sa fac o pauza pt a se curata organismul ....te rog sa ma ajuti astept raspuns

mersi

gaspy

gaspy

buna ziua

10 Sep 2009, 09:40

as avea si eu o mica intrebare... sunt cu un baiat de ceav timop si ne intelegem foarte bine in pat... in afara patului este mai greu. si anume, lui ii place foarte mult sa faca sex in locuri ceva mai... neobisnuite si chiar publice. Dar pe mine ma inhiba oarecum si ma intreb de ce pe el il excita atat de mult.
Este normal? Sau poate sunt eu prea pudica?

mariaanda

mariaanda

yasmin

04 Sep 2009, 13:54

am si eu o problema ... am fost la medic si mi-a spus ca pot lua contraceptivele astea oricand in luna doar ca ar trebui sa folosesc prezervativul timp de vreo saptamana dupa ce incep sa le iau .. credeti ca e asa ..???

multumesc!

egodog

egodog

hmmm... fiecare cu problemele lui...

04 Sep 2009, 10:43

Rhodia spunea ca se umezeste prea mult... eu am alta problema: uneori ma umezesc prea putin. Ceea ce este ok cu actualul meu prieten, dar cu fostul chiar aveam o problema - trebuia sa petreaca mai mult timp stimulandu-ma pentru a ma uda deoarece... eh... era destul de mare. Sa fie oare si pentru ca eu nu eram tot timpul cu gandul acolo? Pentru ca nu se intampla de fiecare data.

anaid1686

anaid1686

poate te ajuta

26 Aug 2009, 23:51

Acest virus se transmite foarte usor chiar si prin simplul contact cutanat. De asemenea se poate transmite si prin contact sexual si este discutabila transmiterea acestui virus prin folosirea lenjeriei unei persoane infectate. Infectarea prin contact este favorizata de micile leziuni ale pielii, leziuni de grataj (ce se dobandesc in urma scarpinarii), de uscarea pielii etc. O alta cale de transmitere a virusului o reprezinta cea materno-fetala, atunci cand mama, la nastere, transmite virusul nou-nascutului daca aceasta prezinta veruci genitale.
by

seagull

seagull

Buna ziua,

25 Aug 2009, 10:08

Nu imi place sa o numesc 'problema' pentru ca nu o vad asa... dar imi este foarte greu, si aproape imposibil sa ating orgasmul doar prin contact sexual... adica am nevoie si de stimulare a clitorisului in acelasi timp. Este oare ceva ce as putea face? Poate antrenarea muschilor Kegel de care am auzit atat de mult...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!