ajutor

by: dona25
buna ,am 24 de ani si am 6 ani de cand mi-am inceput viata sexuala , si de atunci ma confrunt cu o problema . Pe toata durata preludiului totul este in regula numai ca odata ce incepe actul sexual eu ma blochez cu alte cuvinte nu mai stiu sa ma misc,sunt ca de gheata si foarte rar simt placere .Sotul meu de asemenea imi spune ca este o problema si ca nu ma pot misca corespunzator unui act sexual.va multumesc astept un raspuns !!

eva31

eva31

Auzi, tu te mai simti atrasa de sotul tau?

25 Apr 2011, 02:02

Probabil ca v-ati saturat unul de altul. Chiar ai nevoie de consiliere psihologica.

dona25

dona25

......

12 Apr 2011, 18:33

problema este numai de natura psihica ,tin sa precizez ca sunt excitata numai ca ceva se intampla dintr-o data si efectiv nu stiu ce sa mai fac si devin ca un copil.am problema asta din momentul inceperii vietii sexuale la varsta de 18 ani ,dar am lasat-o pe seama lipsei de experienta ,trebuie sa spun ca este un barbat rabdator numai ca problema este aceeasi.Mai este o problema si cred ca asta e inceputul , odata mutata cu el la varsta de 17 ani un an de zile nu am putut face sex ,motivul cred ca este o retinere care nu poate fi explicata iar prima experienta sexuala a inceput dintr-o joaca mai mult fara sa fie incununata de vren succes.va spun cu mana pe inima ca nu stiu in adevaratul sens al cuvantului ce inseamna placerea oferita de actul sexual :(((

dona25

dona25

....

12 Apr 2011, 18:26

am un sentiment de retinere si dintr-o data ma pierd fara vreun factor anume .:((((( imi dispare interesul atat fizic cat si psihic .nu stiu sa ma misc in nici un fel si el este de aceeasi parere.sunt o ca o stana de piatra :(( ce parere aveti ? vi s-a intamplat vreodata ?

scorpion_girl

scorpion_girl

poate

12 Apr 2011, 10:59

ar fi bine sa mentionezi in ce fel "te blochezi".

Este de natura psihologica, adica te blochezi psihic si nu stii cum sa te misti sau este de natura fizica si organismul tau refuza actul sexual in sine?

ynna000

ynna000

...

12 Apr 2011, 09:11

poti da mai multe detalii? ce simti in momentul ala? frica deoarece nu stii ce trebuie sa faci?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!