Am nevoie de un sfat, o incurajare, orice. Va rog.

by: lo0kid
Buna all! Sunt noua pe aici, deci nu stiu daca s-a mai vorbit despre ceva asemanator. Am 18 ani si in urma cu o luna mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu cu care am o relatie de un an. Am folosit prezervativ de fiecare data, dar eu tot sunt speriata. Imi este frica de o sarcina nedorita si parca am devenit paranoica, numai la asta ma gandesc si am in minte 100 de scenarii si temeri. Aceasta frica o am doar pentru ca sunt la inceput, sau chiar exista un motiv? Ma puteti ajuta cu un sfat, o incurajare, orice?

lolitalove

lolitalove

bravo fi precauta

25 Aug 2011, 04:16

ce sa se bucure trebue sa caste ochii ........eu din experienta proprie folosesc prezervativul de ani de zile cu sotul si niciodata nu ne-a dezamagit ........in 10 ani de zile nu am avut nici macar un atac de panica ...si amandoi suntem bine sanatosi putem avea copii ca ne-am verificat ....sa fim siguri :)) .....dar ma bucur sa vad ca esti constienta de riscuri .......esti tanara si copii de obicei iau lejer asta .....nu o lua ca nu sti cand iti cade pocinogu pe cap si ai un copil ....dar cu prezervativul ....nu face oral cu prezervativul pus ca poti sa il gauresti cu dintii .......sau sa il pui tu si sa ai unghii mari ......daca ejaculeaza langa vagin ....spre SOCUL MEU poti sa ramai insarcinata .....si daca baga sperma in vagin cu degetul ......depinde si de cat esti tu de fertila ....da la un corp asa fraged ca al tau ....esti fertila asa ca ai grija . daca urmezi totul nu ai de ce sa te panichezi ......eu am urmat si sunt bine .

semika

semika

nu iti mai face

23 Mai 2011, 10:12

griji atunci cand nu este cazul, trebuie doar sa te asiguri ca te protejezi

eddya

eddya

Buna!

13 Mai 2011, 13:27

nu-ti mai fa tot felul de probleme, savureaza momentele,si o sa vezi cat poate fi de frumos sa fii cu persoana draga intr-o astfel de ipostaza! nu o sa ramai insarcinata atata timp cat folositi prezervativul cum trebuie,asa ca fii linistita si bucura-te! te pup si nu-ti mai fa probleme fara rost!

lo0kid

lo0kid

add

11 Mai 2011, 18:00

La sfarsitul lunii trecute mi-a venit ciclul si am rasuflat usurata, iar dupa ce mi-a trecut am facut-o din nou, de atunci a trecut abia o saptamana, deci mai am de asteptat destul pana la urmatorul ciclu :))

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!