Buna ziua!

by: radulescu_m
Am si eu cateva probleme si as avea nevoie de un sfat:am o relatie cu un baiat,de 1 an,dar in tot acest timp eu nu am luat initiativa niciodata...vreau,dar nu pot...mi-e teama de un refuz oare?o alta problema ar mai fi faptul ca am probleme cu greutatea (am luat cam 20 de kg in plus in ultimul an din cauza unor probleme de sanatate)si mi-e rusine cu corpul meu...mi-e jena sa ma vada dezbracata,am impresia ca arat hidos...merg zilnic la aerobic,sunt foarte atenta in privinta alimentatiei,dar kilogramele nu se duc...nu sunt multumita de aspectul meu fizic si asta ma inhiba foarte tare in pat si incepe sa-mi afecteze relatia de cuplu...ce pot sa fac?am nevoie de sfatul dumneavostra!inca o problema ar mai fi aceea ca foarte rar am orgasm vaginal!si inca o problema ar fi faptul ca in ultima jumatate de an facem dragoste din ce in ce mai rar,trec uneori si cate 2 saptamani de la ultimul contact sexual...e normal?ce-i drept avem,atat eu cat si el,niste servicii extrem de stresante,mai ales in ultimul an...si stresul poate cauza aceste probleme?va rog sa-mi dati un sfat!va multumesc!astept raspunsul dumneavoastra!

tashulina

tashulina

Din cate

16 Mar 2010, 12:02

vad eu, ai mai multe "probleme", daca se pot numi asa:
-din cauza surplusului de greutate, ti-ai dezvoltat complexe in ceea ce priveste aspectul fizic
-din cauza complexelor te simti neatragatoare si nu iti vine sa iei initiativa in pat
-probabil din cauza lipsei initiativelor partenerul simte ca nu te mai atrage si a rarit si el initiativele
-initiativele rarite duc la contacte mai rare
-contactele mai rare iti maresc tie si mai rau complexele

Esti intr-un cerc vicios din care trebuie sa iesi urgent!
Discuta cu partenerul deschis, intreaba-l daca te mai considera atragatoare si daca stresul din ultimul timp este responsabil de sexul mai rar, sau este altceva.

TOTUL SE REZOLVA CU SINCERITATE!
Insa cel mai important este ca tu sa fii pregatita sa accepti aceste adevaruri!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!