Sfaturi utile

Te confrunti cu o situatie dificila in familie sau pur si simplu ai nevoie de un sfat? Discuta cu ceilalti forumisti despre ce te nelinisteste!

Amintiri dragi din copilarie

Va mai amintiti? Cand eram mici purtam uniforme, cravate de pionieri si matricole la scoala, mancam portocale si banane doar de Sarbatori - dar ne buc...

0 mesaje

Inovatie de la Scholl

Intotdeauna mi-am dorit sa am piciare frumoase si fara bataturi. De aceea am inceput sa folosesc pila electronica Scholl Velvet Smooth cu cristale de ...

0 mesaje

Sfat gradinite Bucuresti

Buna,As vrea sa imi dau baiatul al gradinita si nu stiu ce sa aleg. Eu stau in Drumul Taberei, in sectorul 6. M-am documentat putin pe net si am gasit...

0 mesaje

Curs Micropigmentare

stie cineva un curs bun de micropigmentare? dar sa fie in Bucuresti

16 mesaje mallinasultimul mesaj: 28 Apr 2015
by: mallinas
curs micropigmentare

despre fericirea femeii

Ce ar trebui sa faca un sot pentru ca sotia sa sa se considere fericita alaturi de el Ce inseamna pentru o femeie un barbat responsabil

1 mesaje oanabbultimul mesaj: 14 Mai 2014
by: oanabb
Talis pentru dumneavoa...

Solutie Suifan

Am cautat pe internet si in sexshop-uri o solutie/spray pentru intarzierea ejacularii precoce si am gasit aceasta solutie despre care se spune ca ar f...

1 mesaje skeetoultimul mesaj: 15 Apr 2013
by: skeeto
Rectificare!

Cum trebuie sa te comporti cu un copil rasfatat?

Aveti ceva sfaturi sau experiente? Doresc sa aflu mai multe despre cum ar trebui sa ne comportam cu copiii rasfatati

2 mesaje ultimul mesaj: 19 Oct 2012
by:
depinde cine ii rasfat...

Persoanele in varsta si obiceiurile "invechite"

Cum poti sa dezobisnuiesti o persoana mai in varsta sa faca anumite lucruri? Sa-i explici ca nu este bine ce face, chiar daca traieste cu impresia ca ...

4 mesaje maruskkaultimul mesaj: 01 Oct 2012
by: maruskka
Poti sa le explici log...

Ursitoare de botez

Hello. Bine m-am gasit, dragele mele. In 2 saptamani, imi botez minunea, Dragos. Am vazut niste ursitoare la un botez acum vreo doua luni dar n-as put...

6 mesaje vis_de_catifeaultimul mesaj: 16 Iul 2015
by: vis_de_catifea
Pentru Mamici Noi

Cum va pedepsiti copiii?

Cum va pedepsiti copiii? Il rasfatati, nu va mai asculta? Care sunt metodele pe care le aplicati pentru educarea lui?

2 mesaje floti_madaultimul mesaj: 09 Dec 2010
by: floti_mada
pedeapsa

esti de acord sa joace copilul tau in reclame?

caut copii care sa aiba aptitudini, sa fie talentati si ai caror parinti sa fie de acord cu aparitia tv pt copilul lor cand doresc si cum doresc, fie ...

42 mesaje pelerinul9ultimul mesaj: 25 Nov 2016
by: pelerinul9
Pentru reclame ,filme

pana la ce varsta este sanatos alaptatul?

Am auzit de o mamica care isi alapta fetita cand aceasta avea 8 ani, e vorba de atasarea mamei de copil si de momentul cand acesta mananca de la san, ...

1 mesaje tasiaultimul mesaj: 21 Oct 2008
by: tasia
8 ani?!

Alimentele toxice pentru copii

Cred ca un copil mic nu trebuie sa stie ce este zaharul rafinat(prajituri, bomboane,napolitane, iaurturi cu fructe) grasiminle nesanatoase(carne de po...

2 mesaje tasiaultimul mesaj: 15 Oct 2008
by: tasia
pune fructe proaspete ...

indemnizatia pentru cresterea copilului

ce stiti despre indemnizatia pentru cresterea copilului? in ce conditii se acorda? ma ajuta f mult orice informatie. eu sunt in timpul facultatii...be...

1 mesaje wonderlandultimul mesaj: 27 Mar 2012
by: wonderland
buna

Minore gravide

Ce parere aveti depsre cazurile tot mai dese de in care minore cu varste cuprinse intre 11 si 16 ani raman gravide? Care credeti ca ar fi cauzele lips...

13 mesaje pisiultimul mesaj: 03 Iul 2008
by: pisi
leo,

Menstruatie peste sarcina?

Asi vrea sa ma ajutati cu un sfat sau o parere daca a mai patit cineva ca mine.Am avut CM in data de 5 mai,in data de 27,28,29 Mai am facut in fiecare...

2 mesaje mihaela_marcusanuultimul mesaj: 10 Iul 2008
by: mihaela_marcusanu
buna

sarcina si rana pe colul uterin

SALUT TUTUROR,AM 28 ANI SI SUNT MAMA A UNEI FETITE SUPERBE CARE PE 28 APRILIE 2008 VA IMPLINI 6 ANI,SI TOT DE VREO 5-6 ANI STIU CA AM O RANA PE COL,PE...

1 mesaje simidianaultimul mesaj: 07 Mai 2008
by: simidiana
FELICITARI pentru noua...

Avort?

Ce ai face in cazul in care ai ramane gravida, insa nu simti ca prietenul tau este jumatatea ta, desi aveti o relatie frumoasa dar nu de foarte mult t...

9 mesaje ciuliaultimul mesaj: 30 Ian 2009
by: ciulia
buna

In Romania anului 1966 a intrat in vigoare un decret (faimosul 770) prin care se interziceau avorturile. Efectele acestuia sunt cunoscute de tot roman...

1 mesaje hedonistaultimul mesaj: 17 Apr 2008
by: hedonista
..

Conceperea copilului cu sexul dorit

Ca si multi altii si eu mi-am dorit ca al doilea copil sa fie baiat,primul fiind fata.Cum aflasem deja despre tot felul de "retete",am inceput sa le a...

1 mesaje pisiultimul mesaj: 08 Apr 2008
nu cred

deranjaza ficatul in timpul sarcinii?

inca nu am siguranta ca sunt gravida..am facut 2 teste si sunt negative..in schimb ultmul cm a venit pe 30 dec..si de atunci am inceput sa ma balonez....

1 mesaje felicia_andreescuultimul mesaj: 18 Feb 2008
by: felicia_andreescu
consultatie

Schimbarea testului de sarcina

As vrea sa stiu daca aveti idee cum se poate schimba un rezultat pe un test de sarcina (din pozitiv în negativ sau invers, daca e negativ în pozitiv...

2 mesaje felicia_andreescuultimul mesaj: 18 Feb 2008
by: felicia_andreescu
teste de sarcina

Nu pot ramane insarcinata!!!

Vreau sa stiu daca am probleme...de ce nu pot ramane insarcinata.Viata sexuala mi-am inceput-o anul acesta si nu m-am protejat, el a ejaculat in mine ...

4 mesaje alinaiures185ultimul mesaj: 16 Feb 2013
by: alinaiures185
sarcina

insarcinata peste menstruatzie?

ma refer in cazu in kere menstruatzia e normala,abundenta,nu doar mici sangerari....nu cred k am ramas nu?k se zice k potzi ramane dar atunci ai doar ...

2 mesaje ultimul mesaj: 02 Dec 2007
by:
Imi place despre voi.....

indemnizatie crestere copil pe card

dragilor,e prima oara cand intru pe acest forum, prin urmare, nu prea sunt sigura daca am postat problema mea exact unde trebuie. pe scurt, sunt in co...

1 mesaje pisiultimul mesaj: 28 Nov 2007
Buna, Hellene

Fumatul si sarcina

Este ok ca o viitoare mamica sa fumeze in timpul sarcinii?

1 mesaje pisiultimul mesaj: 06 Aug 2007
Ah nu,Nastea,

sarcina extrauterina

buna fetelor.am o mare indoiala am o intarziere a CM d o sapt si mi-am facut 2 teste d sarcina care au iesit negative.sunt tare speriata k am vazut ar...

1 mesaje nico23ultimul mesaj: 22 Iun 2007
by: nico23
oare sunt sau nu?

Bona CALIFICATA sau bona cu EXPERIENTA?

Am citit si auzit cu toatele fel si fel de experiente ale mamicilor cu bonele.Sunt milioane de intrebari care nu isi gasesc raspunsul , despre cum ar ...

3 mesaje klbodzaultimul mesaj: 10 Sep 2007
by: klbodza
Bona buna este cea car...

un test pozitiv, unul negativ..

Nu mai inteleg nimic. Primul test iese pozitiv, refac testul dupa 48 de ore shi iese negativ. Sa fie calitatea testului de vina? Am avut CM, nu resimt...

2 mesaje dana84ultimul mesaj: 01 Iun 2007
by: dana84
repeta-l

pot sa pastrez sarcina?

Am si eu o intrebare catre mamicile care stiu si vor sa ma ajute, am aflat ca sunt insarcinata si sunt foarte fericita dar stau cu frica pt ca am luat...

1 mesaje dana84ultimul mesaj: 23 Mai 2007
Nu cred ca iti face ra...

sarcina extrauterina

stiti cumva ce simptome are si daca poate fi depistata cu testele de sarcina?

5 mesaje giulia_scumpicaultimul mesaj: 10 Mai 2007
by: giulia_scumpica
multumesc pt raspunsu...

anestezie epidurala

ce parere aveti despre anestezia epidurala? a nascut vreo mamica asa, ma intereseaza foarte mult

3 mesaje dana84ultimul mesaj: 01 Iun 2007
e o adevarata problema...

ecografie

la ecografie, ca sa se vada daca sunt insarcinata sau nu, fatul trebuie sa aiba o anumita varsta, sau se poat vedea oricand, ex 3-4 saptamani?

5 mesaje pisiultimul mesaj: 23 Mai 2007
E prea devreme

probleme in sarcina-hemoroizi

sunt in luna 8a si mi-au aparut hemoroizi. sunt extrem de deranjanti si durerosi. e normal??

2 mesaje annieultimul mesaj: 21 Mar 2007
by: annie
Nely,

La ce spital a-ti nascut?Care sunt

Help...Mai am 4 luni si nasc....Nu stiu exact cat se da la doctor...Voi cat a-ti dat?

1 mesaje annieultimul mesaj: 21 Mar 2007
clinica din giulesti

Alimentatie copii

imi poate spune cineva daca merita sa comanzi de la magazinele online lapte praf sau cereale cu lapte.Multumesc frumos

2 mesaje zyplexultimul mesaj: 16 Dec 2007
by: zyplex
2

sex in timpul sarcinii

sexul in timpul sarcinii poate fi neprotejat sau poate afecta sperma bebelasul?

2 mesaje annieultimul mesaj: 21 Mar 2007
reactie alergica

O gradinita de stat sau o gradinita particulara?

Nu stiu ce alegere sa fac: diferenta dintre gradinita de stat si cea particulara. Voi ce parere aveti?

2 mesaje pisiultimul mesaj: 12 Iun 2007
Bataie

Exista riscul sa nu pot face copii??

Am luat 3 ani de zile,Diane 35(anticonceptionale)si am un an de zile de cand nu mai iau nimic dar ...nu raman insarcinata...a mai fost cineva in situa...

1 mesaje wonderlandultimul mesaj: 27 Mar 2012
by: wonderland
buna

Intarcarea...o problema!

Dragi mamici, daca ati trecut prin aceasta faza, va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. In aceasta perioada imi intarc fetita in virsta de un anisor. ...

1 mesaje andykultimul mesaj: 29 Nov 2006
by: andyk
Intarcarea...o problem...

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!