anestezie epidurala

by: leny
ce parere aveti despre anestezia epidurala? a nascut vreo mamica asa, ma intereseaza foarte mult

dana84

dana84

e o adevarata problema

01 Iun 2007, 14:55

cu maternitatile din romania. toti sunt niste indiferenti.

am auzit ca s-a deschis si la noi o clinica precum in occident, dar evident este foarte scump (cam 50 de milioane ca sa nasti acolo, dar au mare grija de mama si de copil, le dau toate info, le dau hainutze si tot ce au nevoie. la banii astia e si normal... :P )

dimitrova

dimitrova

buna

03 Mai 2007, 01:29

eu am nascut prin cezariana si la mine sa folosit metoda epidurala ca de altfel si la alte mamici care nasc pe cale normala.baietelul meu nu sa nascut in tara si aici medicii au cu totul o alta atitudine fata de pacienti.mi sa explicat pe indelete ce se va intampla pas cu pas si intradevar cum mi sa spus nu am simtit nici o durere pe parcursul operatiei si nu am avut probleme dupa.

nikita37

nikita37

da

12 Mar 2007, 10:48

Eu am nascut la Elias si aproape toate mamicile care au nascut normal au avut anestezie epidurala. Unele nu au simtit nici o durere, erau f. incantate. La mine mi-a atenuat durerile travaliului, dar am avut ceva dureri la nastere ca nu mi-au bagat decat o fiola pt. ca eram cam lesinata, nu mancasem si nu dormisem 2 zile.
Am inteles ca singurul risc ar fi ca daca nu e bine facuta, poti ramane cu dureri de spate. Eu n-am avut nimic.
Se plateste pt. ca se face la cerere.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!