am o mica nelamurire...

by: arina90
Fetelor va rog mult sa ma ajutati...in septembrie trebuie sa ma duc la o nunta si am o mica nelamurire: daca rochia este alba dar in rest am accesorii rosii(sandale,margele,cercei,geanta etc)este vreo problema???

arina90

arina90

o sa caut alta combinatie pana la urma...

16 Aug 2007, 15:22

M-am gandit si eu mai bine si am ajuns la concluzia ca o sa caut alta rochie si alte accesorii.
Rochia am cumparat-o deja...dar o pot purta la alte ocazii.
Multumesc pt idei.
O sa va anunt cum am hotarat sa ma imbrac pana la urma.
Va pup

simona_const2005

simona_const2005

nu e prea indicata o rochie alba

16 Aug 2007, 15:07

cum zicea si pisi, daca esti invitata la o nunta, nu alege o rochie alba. albul este rezervat miresei, si nu este depasita aceasta afirmatie.

pisi

pisi

Rochia alba

13 Aug 2007, 12:18

Arina,de la bun inceput mi s-a parut ciudat ca vrei sa te duci la o nunta imbracata in rochie alba,dar mi-am zis ca poate urmezi noul trend,in care si invitatele vin imbracate in alb la nunta.
Nu stiu ce sa zic despre acest trend,am fost mireasa de curand si nu stiu daca mi-ar fi picat bine sa-mi vina vreuna dintre invitate in alb sau total in negru imbracate.
Se spune ca la nunta cand esti invitat nu trebuie sa eclipsezi mireasa,dar poate ca e deja depasita aceasta afirmatie.
Tu ti-ai cumparat deja rochia?

arina90

arina90

nu e asa mult rosu

10 Aug 2007, 12:08

nu e prea mult rosu pentru ca margelele sunt finute, cerceii micuti, iar sandalele au buline albe.geanta de asemenea este mica.
deci tu zici sa nu-mi fac griji daca rochia este alba??
Te pup si merci mult

pisi

pisi

Cam mult rosu

10 Aug 2007, 10:58

Parerea mea e ca destul de mult rosu in accesorii,incearca sa renunti ori la cercei,ori la margele sau si mai bine incearca un brau de satin rosu in talie,cercei rosii,pantofi albi,iar poseta sa fie ceva mic si discret.
Parerea mea ca la alb ar merge foarte bine si negrul(sa ai accesorii negre).
Acum daca tie iti place combinatia asta,rosu+alb,poti opta pt ea desigur,dar nu exagera cu rosul.
Sa ne spui si noua cum te-ai hotarat pana la urma.
Te pup!

arina90

arina90

pai...

10 Aug 2007, 01:26

e simpla...alba....putin sub genunchi,decoltata(nu decoltata vulgar) si cu fermoar la spate...si bretele

pisi

pisi

Model

08 Aug 2007, 12:13

Cum arata rochia,poti s-o descrii,te rog?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!