Am inceput cura XL-S si voi povesti aici despre ea

by: athos.dumas
Uite ca la recomandarea utilizatoarei acestui forum, Daciana D, m-am decis sa incerc capsulele naturale pentru slabit XL-S. Daciana mi-a povestit cum au ajutat-o pe ea si m-am decis sa imi cumpar prima folie de XL-S. Blisterul I pe care mi l-am cumparat miercurea trecuta contine 30 pastile si a costat 75 RON. Eu am decis sa iau 3 pastile pe zi deci ma va tine 2 saptamani si o zi - 15 zile. Sunt acum in ziua a 6-a. Mai am de luat o pastila de seara.

Iau pastilele fix inainte sa incep sa mananc la pranz si seara. Seara mananc la ora 19:00 si nu mai mananc mai tarziu.

ite de 6 zile am inceput - bine, astazi fiind a sasea zi. Pana acum merge foarte bine. Adica... Nu am simtit balonarile despre care ma avertizase lumea pe aici. Ma simt mai usoara, dar nici nu m-am cantarit sa va spun sigur, intrucat am o superstitie cum ca mi-ar aduce ghinion.

alexandraandreeaa

alexandraandreeaa

Silueta de vis cu un singur click!

04 Iul 2011, 15:14

Uita de dietele restrictive! Slabeste RAPID si durabil! http://www.slabut.ro/ iti vine in ajutor si iti ofera cele mai EFICIENTE metode de slabit, fara sacrificii, fara riscuri pentru sanatatea dvs. O gama larga de capsule, comprimate, pastile, ceaiuri, creme anticelulitice iti REDAU SILUETA PERFECTA si FORMELE ATRAGATOARE!
http://www.slabut.ro/ contact@slabut.ro

ellemissela

ellemissela

chiar asa?

01 Iun 2010, 17:46

Chiar am crezut ca acest medicament da rezultate, dar am vrut sa aud mai multe marturii in acest sens. Si uitati ce-am gasit pe alt forum:
http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=74805&forum=14&15

Aceeasi postare, dar sub alte nume. E reclama sau nu? Convingeti-va singure.

athos.dumas

athos.dumas

Pe de alta parte

15 Mar 2010, 15:28

Eu una zic ca depinde si de la organism la organism. Unele slabesc din prima saptamana, la altele rezultatele se vad mai incolo. Depinde de multi factori, eu zic sa nu va lasati si sa tineti amebele luni de cura. Atat la mine cat si la Daciana a dat rezultate!

athos.dumas

athos.dumas

Bunaaaaaaaa fetelor!

15 Mar 2010, 15:25

Ce mult ma bucur ca mi v-ati alaturat. Da, eu una am fost foarte foarte multumita de cura. Eu una am inteles de la nutritionista mea ca in general aceste pastile au efecte maxime daca mananci mai light, nu mananci seara si daca faci sport. Si cum astea mi se par in general sfaturi bune chiar asa am procedat. Si am vazut ca asta a spus si Daciana D ca a facut atunci cand a tinut cura in Franta sau unde era ea.

Eu una zic asa:
- luati musai pastilele inainte de masa;
- nu mai mancati dupa ora 19:00 si mancati echilibrat 3 mese pe zi in care sa mancati mai putine grasimi saturate si mai putini carbohidrati. Ideea este sa aveti o calitate buna a vitaminelor, fibrelor si tuturor lucrurilor pe care le bagati in organism. Ca de obicei cele mai bune sunt fructele si legumele, carnea slaba de paste, niste branzeturi si oua pentru proteine, soia in loc de carne, tofu. Eu una asa am mancat si chiar m-am simtit foarte foarte bine.
- apucati-va sa faceti sport de minim 3 ori pe saptamana. Lasati slabitul, este oricum foarte bine si indicat pentru sanatatea voastra. Urcati scari, faceti sport pe bicicleta medicinala, nu conteaza ce sport

alina_dumitru

alina_dumitru

Buna

13 Mar 2010, 13:04

Eu deja am inceput de cateva zile sa mananc mai light. Sper sa aibe rezultate in combinatie cu pastile..cel putin 1 luna nu ma las sa vad dc chiar da rezultate sau nu. Ramane sa ne consultam amandoua sa vedem cum a evoluat la fiecare. Poate pana atunci mai primim cate un raspuns de la fetele care sustin ca au slabit

aniry25

aniry25

buna

12 Mar 2010, 19:05

Vad ca nimeni nu raspunde,Alina eu zic sa tinem cura cu patilele pana la sf.ce o fi o fi...

aniry25

aniry25

Buna

12 Mar 2010, 12:57

Da si eu sunt curioasa ce cura au tinut cand au inceput pastilele,poate niste simtome ceva acolo sa ne dam si noi seama dak da rezultate.
Orice sa ne zica k suntem prostute si fara dieta si sala nu se paote si gata!!

alina_dumitru

alina_dumitru

Buna

11 Mar 2010, 20:09

Pentru ca nici la mine nu a dat rezultate si sunt in a doua saptmana, m-am hotarat samai citesc o data prospectul.Si am gasit ca pastilele XLS nu actioneaza asupra carbohidratilor si zaharului din alimente.Asadar, trebuie sa tinem o dieta saraca in grasimi si carbohidrati. Poate ne spun si noua fetele care au slabit.ce au mancat in timpul curei si ce au evitat sa manance..multumesc

aniry25

aniry25

buna fetele :*

11 Mar 2010, 18:18

Si eu am inceput cura cu XL-S de o sapt si nimic,iau doua pastile pe zi nu prea iau la aceiasi ora:o fi problama?beau fff... multa apa(inaite nu),nu fac sport(nu am timp),treb neaparat sa tin regim?nu prea mananc noaptea dar tot iau pastila,deja am trecut la a doua tableta si nus ce sa mai fac dak nu da rezultata.Cer seriozitate in lucrul acesa nu reclama.
Pup

alina_dumitru

alina_dumitru

Am inceput cura XL-S in 2 martie

09 Mar 2010, 16:22

Buna. Am nevoie un pic de ajutorul tau Maria. Am inceput si eu cura cu aceste pastile acum o saptamana. La mine nu se simte nimic desi am luat pastilele exact asa cum scrie pe prospect, imediat inainte de masa cu 300 ml de apa. Eu am 1.65 si 60 kg si vreau sa slabesc doar 5 kg. Sport nu am facut deloc, am luat 2 pastile pe zi inainte de masa de pranza si cea de seara. S-a intamplat doar intr-o zi sa nu iau pastila seara pt ca nu mi-a fost deloc foame si nu am mancat nimic. M-am gandit ca nu am de ce sa o iau atunci. Ce as putea sa fac ca vad ca nu da rezultate. A trecut o sapt si n-am dat un gram jos :((

athos.dumas

athos.dumas

Bravo Daniela si cum merge?

09 Mar 2010, 13:02

Eu m-am urcat pe cantar si am slabit deja 7 kg si jumatate. Sunt foarte foarte fericita!!! Chiar a fost aproape fara efort si ma simt atat de bine in pielea mea momentan ca am chef de mers si la sala. Nu ma simt fizic in niciun fel neok, deci chiar sper sa nu apara efecte adverse.

daciana_d

daciana_d

Bravo harnicuto, ma bucur mult

02 Mar 2010, 12:07

Si mai ales ma bucur foarte mult ca ai avut incredere in mine si ca mi-ai ascultat sfatul. Chiar cred ca XL-S sunt cea mai ok solutie si mai ales cea mai naturala pentru a slabi cateva kilograme in plus. Si mai departe crede-ma pe cuvant ca, daca vei urma in continuare un stil de viata sanatos si natural, te vei mentine. Eu dupa cum bine stii am slabit in 2 luni de folosire cam 7 kg si nu le-am mai pus la loc nici pana acum. Am pus cam 1 kg acum de Sarbatori pentru ca am fost in vizita pe la rude din Romania care au o problema pe creier rau de tot cu faza asta si m-au pus la mancat tot soiul de produse din porc. Eu refuzam ce refuzam dar mai grele cu babele care se ataca din orice, asa ca trebuia macar sa gust asa putintel pe peste tot pe unde mergeam.

athos.dumas

athos.dumas

Tot statusul curei XL-S

02 Mar 2010, 11:57

Cam un numar si cred si jumatate am slabit la haine datorita slabirii din talie si solduri si aripioare. Si pe bune ca cel mai mult ma bucur ca am scapat de aripioarele alea complet complet inestetice.

Am inceput sa mananc si mai sanatos, mananac mai putin dulce si sper ca asta sa accentueze rezultatele cel putin in ceea ce priveste analizele de colesterol. Chiar ma simt pe bune foarte foarte bine in corpul meu, ceea ce nu se mai intampla de mult, eram mereu stresata.

ACUM MI_E FOARTE FRICA CA NU VA TINE :-) Asta este cea ce ma preocupa cel mai mult, sa stiu ca sunt si rezultate de durata. Nu doar ca m-am bucurat acum si etc si dupa IAR

athos.dumas

athos.dumas

Statusul curei cu XL-S

02 Mar 2010, 11:55

Am slabit in aproape 4 saptamani de cura cu XL-S 5.8 kg. Sunt extrem de incantata incat serios ca nu am facut niciun efort. De o saptamana am reusit sa ma apuc de aerobic - pilates mai exact - dar nu cred sincer ca a avut asa un efect fulger, deci nu consider ca este ceva legat de asta. Mi-a placut foarte mult faptul ca exact asta si promite produsul. Chiar citind prospectul ieri ma uitam ca fix fix asta mi-a zis : "Eficienta dovedita stiintific: pana la 5.5 kg in 4 saptamani si pana la 8.6 kg in 8 saptamani". Sunt foarte curioasa cat voi slabi pana la sfarsit.

Eu imi propusesem daca va aduceti aminte cam 7 kg in total dar chiar mi s-ar parea super super daca as slabi chiar si mai mult. Eu mai am si o mica mica problema cu colesterolul - este undeva putin peste media normala si chiar ma voi duce la finalul curei de 2 luni sa imi fac din nou analizeele, nu de alta dar XL-S ar trebui sa scada din ce promite pe ambalaj si nivelul colesterolului, in afara de a reduce si mentine greutatea corporala.

Imi place ca simt deja ca am slabit si pe haine. Adica nu sunt 5 kg pe cantar si gata. Chiar am slabit pe solduri si talie, aripioarele de pe coapse (cum imi place mie sa zic).

athos.dumas

athos.dumas

Multumesc Daniela!

02 Mar 2010, 11:49

Chiar imi prind bine rau incurajarile. Eu una dupa o luna am slabit deja 5 kg si sunt in extaz deja.

daciana_d

daciana_d

Adriana

23 Feb 2010, 17:01

Sa stii ca se slabeste chiar ok de la XL-S. Sunt foarte curioasa ce ne va spune Maria, dar ideea este sa si slabesti cu cap si intr-un mod natural si sanatos. Iti dai seama probabil si tu ca este ceva in neregula atunci cand slabesti in jur de 8 kg intr-o saptamana nu? Da-ti seama ce impact poate avea acest lucru asupra organismului tau si trupului tau. Si practic iti dai seama ca nu ma refer doar interior si ca organism ci si exterior. Chiar celulita si vergeturile sunt cauzate sau agravate de acest efect de yo-yo slabire rapida, ingrasare rapida. Eu cand le-am folosit am slabit in jur de 7 kg cu ele. Hai sa iti spun povestea mea. Experienta mea cu pastilele XL-S a fost intr-adevar foarte fericita. Ce ma convinsese pe mine sa le folosesc cand am fost plecata in Franta a fost faptul ca mi-au fost recomandate de o colega din Belgia care le incercase si mi-a placut argumentul cu sunt din ingrediente 100% naturale. Eu sunt impotriva chimicalelor in general. Am tinut 2 luni acest obicei si am ajuns sa slabesc 7 kg fara niciun fel de efort. Am fost foarte incantata.
In orice caz, nu am pus dupa nimic la loc pentru ca m-am apucat de aerobic de 3 ori pe saptamana - Pilates. Si chiar m-

athos.dumas

athos.dumas

@Adriana A

23 Feb 2010, 16:55

Buna Adriana si bine te-am regasit! Eu nu am ami avut de ceva vreme timp sa intru pe aici, dar sa stii ca ma tin in continuare de cura cu XL-S si merge bine. Trec de 3 saptamani curand si pana acum totul decurge conform planului. Ramane cum am stabilit, ca sa zic asa ;-)) !!!

Ideea este in felul urmator. M-am urcat chiar acum 2 zile pe cantarul meu electronic prietenos din baie si am slabit 4.5 kg pana acum. Eu una sunt foarte multumita poate nu este mult dupa scala ta si standardele tale dar mi se pare sincer super ok. Si nu cred ca este natural sa slabesti mai mult.

adriana_a

adriana_a

cat?

22 Feb 2010, 14:38

Deci?
Cat ai slabit?

Probabil ca nu prea mult :)

athos.dumas

athos.dumas

Offf

15 Feb 2010, 13:28

Oare crezi ca ar trebui si eu sa incep sa merg la aerobic? Adica accelereaza asta rezultatele?

daciana_d

daciana_d

@Maria

15 Feb 2010, 13:07

Ma bucur mult de tot draga mea pentru ca mi-ai urmat sfatul.

Experienta mea cu pastilele XL-S a fost intr-adevar foarte fericita. Ce ma convinsese pe mine sa le folosesc cand am fost plecata in Franta a fost faptul ca mi-au fost recomandate de o colega din Belgia care le incercase si mi-a placut argumentul cu sunt din ingrediente 100% naturale. Eu sunt impotriva chimicalelor in general.

Am tinut 2 luni acest obicei si am ajuns sa slabesc 7 kg fara niciun fel de efort. Am fost foarte incantata.

In orice caz, nu am pus dupa nimic la loc pentru ca m-am apucat de aerobic de 3 ori pe saptamana - Pilates. Si chiar m-am mentinut.

Mentionez ca nu eram obeza, aveam inainte 70 kg si am slabit la 63 kg, ceea ce la 1.70 m cat am eu in inaltime a fost super super ok pentru mine.

Apropo de ce zici tu tashulina crezi ca si pastilele bazate pe ingrediente absolut suta in suta naturale pot avea asemenea efecte adverse? :-(

athos.dumas

athos.dumas

@tashulina

15 Feb 2010, 12:33

Multumesc mult pentru sfat, pana acum nu am simtit nimic de genul crampe musculare si ma apropii de doua saptamani. In curand trebuie sa imi iau o noua cutie de XL-S, primul blister ma mai tine inca 2 zile.

Tashulina, spune-mi te rog mult de tot, de ce nu este bine sa elimini apa din tesuturi? Eu credeam ca tocmai acesta este unul dintre principiile pe care poti slabi.

tashulina

tashulina

Ai mare grija

09 Feb 2010, 15:34

sa simptomele organismului tau. Daca ai crampe musculare este semn ca pierzi apa din tesuturi.

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!