Am tinut 2 sapt dieta ruseasca si acum nu stiu ce sa aleg

by: catalina16
Buna tuturor.Am tinut o saptamana si un pic dieta ruseasca... am avut 1,71 si 72 kg. Am inceput martea trecuta(deci in 27 mai),si acum este miercuri(4 iunie)deci mai am un pic. Dieta promite scaderea in greutate cu pana la 7 kg in 2 sapt.Eu am slabit pana acum 4 kg.Am 68kg momentan dar nu sunt deloc multumita de felul in care arat.Am si burtica mare. Deci martea viitoare termin dieta. Dar apoi nu stiu de ce sa ma apuc? sa continui cu o noua dieta? sau sa incerc una de mentinere? mai am de slabit aprox 10kg pt a ajunge la greutatea dorita. Va rog frumos sa ma ajutati.As dori niste sfaturi si raspunsuri cat mai bune.Sunt disperata ca a venit vara si eu nu pot merge la plaja sau undeva. Va multumesc. pupici

crislina

crislina

re'

02 Iul 2008, 09:39

buna fetelor...am intrat si eu la "dieta" ati incercat produsul forever ???eu il iau de 5 zile de 2 ori pe zi sa pot inlocui 2 mese dar am si una "principala" piept de pui pe gratar si legume..si daca stomacelul meu mai vrea ceva de papa peste cateva ore imi fac o salata de fructe in mod surprinzator pe 28/06 aveam 72 azi 2/07 am 67,5:d apa 2 l plus 30 min sala vad ca functioneaza baftuta la slabit

catalina16

catalina16

pt denisa18

15 Iun 2008, 23:02

Nu am incercat-o pe aia... am sa vad poate cum e,candva.
Ma bucur mult pt rezultatele tale.Tine-o tot asa:)
Ms si succes si tie!

catalina16

catalina16

reply pt ellieparker 2 :)

15 Iun 2008, 23:00

Oh ms mult din nou pt raspuns.Da sunt de acord cu tot ce spui, ca si eu am citit foarte mult despre asta ca sa nu fac ceva gresit.Nu imi pierd energia ca inlocuiesc prin extremevit,sper:))(depinde cum le asimilez)eventual imi pierd energia ca nu dorm cu program si sunt obosita totdeauna.seara ce mai am energie.Am incercat si exercitii acasa,dar problema e ca nu gasesc timp pt ca lucrez si acasa.si nu ma tin de ele.Ma bate gandu sa incerc o crema anticelulitica poate de la dove.Chiar am sa fac asta,sa aleg.Si voi tine la fel dieta,si multa apa,ceai verde,si celelalte.De obicei urc scarile,oriunde,din obisnuinta cred:))S-asa nu am mult de urcat.Deci imi puteti recomanda ceva crema anticeluliticava rog?pt burtica imi trebuie si coapse.Promit ca am sa ma apuc de exercitii,aproape zilnic:D.Ok am sa ma bazez pe fructe si legume.Nu mai mananc grasimi,produse fainoase,paine,si multe altele mai daunatoare de ceva vreme.Si mi-e foarte bine,si pielea arata mai bine,si m-am obisnuit.Cam cata miere pot manca pe zi?de ex la ceai.
Ms mult pt sfaturi,sunt foarte bune.
Va rog daca se poate,astept raspunsuri.
Multumesc :)

denisa18

denisa18

Aceeasi situatie

09 Iun 2008, 13:31

Si eu am inceput de curand dieta disociata...3 zile carne,3 lactate,3 fructe...Stiu ca nu este cea mai sanatoasa dar am vazut ca pentru mine a functionat fara sa imi dauneze,si spun asta pt ca mi am facut analizele chiar ieri si sunt perfect sanatoasa...Am slabit cu ea 7 kg pana acum,si am de gand sa o mai tin...Te as sfatui sa o incerci macar pt 12 zile.
In acest timp incearca si 50 de abdomene pe zi,nu mai mult,ceai verde cam 3 cani sau ideal consuma l in loc de apa,si chilli,boabe de mustar sau ananas,pe care eu le consum zilnic pentru a scapa de celulita,care vad ca s a redus consistent.
Mult succes!!!!

ellieparker

ellieparker

hello

07 Iun 2008, 20:45

Draga mea cred ca 16 e varsta ta...am dreptate?oricum nu conteaza...ideea este sa nu te infometezi ...putina paine nu-ti aduce niciun kg in plus...dar fiind vara incearca mai multe fructe si legume .
*incearca sa mananci o zi doar cirese de exemplu!
*important ar mai fi consumi portii mici ,sa elimini complet grasimile animale,zaharul si produsele fainoase cum ar fi biscuiti,cornulete,prajituri,pateuri,placintele;
*inteleg ca nu ai timp de sport ...dar poti opta pentru mersul pe jos 20min pe zi ,urcatul scarilor tot pe jos:)si oricum daca nu ai timp de sport inseamna ca esti foarte ocupata ceea ce mai inseamna ca ai nevoie de multa energie ...pe care tu o pierzi prin diete necorespunzatoare stilului tau de viata!
Concluzia mea ar fi ca daca vrei sa faci un pic de miscare sigur gasesti tu o modalitate..........da poate ca nu ai timp sa mergi la bazin sau la sala de fitness atunci poti sa incerci acasa cateva exercitii ....gasesti in reviste si pe net exemple!
Bafta!

catalina16

catalina16

reply

07 Iun 2008, 19:55

ms shop_girl... da chiar planuiam sa merg in curand la inot.deocamdata cum am zis,nu am timp de sport.

catalina16

catalina16

Reply pt ellieparker

07 Iun 2008, 19:53

Buna.. multumesc mult pt mesajul postat...
am sa spun mai incolo cam in ce consta dieta ruseasca si cum am personalizat-o astfel incat sa mi se potriveaca mie... pana atunci.. Problema la mine este ca nu am timp sa fac sport. si de aceea voiam sa ma bazez mai degraba pe o dieta; da ma hidratez foarte bine, aproape 2 litri de apa pe zi. Folosesc si ceaiuri de slabit pe baza de plante: Good shape si body slim, la care mai adaug menta, si fructe de padure (pt gust, ca nu adaug zahar, eventual cateodata miere), si urzica (efect diuretic)...Am citit destule,si chiar stiu acum multe in domeniul asta.Si ce e sanatos si ce trebuie sa consum.Dar voiam si parerea voastra. Acum am intrerupt din pacate dieta ruseasca, din cauza aparitiei perioadei menstruale, pt ca stiu ca nu e indicata dieta acum. Si mi-e teama sa nu ma ingras.Am cum?ca am mancat putina paine,si un sandvis la pranz si dejun, 2 zile la rand. Apoi poate continui saptamana a 2-a a dietei.Deci in principal,nu am timp sa fac sport,de aceea am apelat la o dieta. Multumesc :)

shop_girl

shop_girl

sal

06 Iun 2008, 18:22

incearca si putina miscare. mergi la sala sau alearga. e foarte benefic. si dietele sunt bune (unele) dar mai bine mananca sanatos si fa miscare. eu asa fac si e super! succes

ellieparker

ellieparker

cea mai buna dieta

05 Iun 2008, 12:15

hello hello
vin si eu cu o informatie simpla dar atat de complicat de urmat:cea mai buna dieta este combinatia echilibrata intre sport si mancat putin!
Pentru tine draga Catalina16 fara sa stiu in ce consta dieta ruseasca as recomanda sport ...mersul pe jos,alergatul sunt foarte bune pt a scapa de burtica,inotul ...depinde ce iti place:avand in vedere ca nu depasesti cu mult greutatea ideala dietele restrictive nu-si au rostul.
incearca deasemenea sa elimini masa de seara...sau inlocuieste-o cu un iaurt,ceai,cativa biscuti;si asigura-ti hidratarea zilnica adecvata...insemnand minim 2 l apa.....poti incerca si ceaiurile de slabit...actioneaza si ele dar nu in modul spectaculos pe care il doresti tu.
deci cuvantul de baza daca vrei sa si arati bine nu doar sa fii slaba ar fi SPORTUL!!!
succes

Diete pentru adolescenti
Diete pentru adolescenti
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!