Atitudine in functie de bani

by: monita
Atitudinea la serviciu poate fi conditionata de motivatia financiara? Adica, daca esti super bine platit, taci tot timpul din gura si ai o atitudine cat se poate de umila doar pt ca esti platit bine?

leo

leo

lol

13 Feb 2008, 00:28

eu accept destule atat timp cat sunt platit. adica accept amanand pana nu mai sunt platit atat de bine. dup-aia e mai naspa...

panterootza

panterootza

depinde de fiecare in parte...

06 Feb 2008, 13:57

eu sunt genul de persoana care spune lucrurilor pe nume...tocmai pt faptul k relatziile de colegialitate,sau sef-angajat,le percep mai intai,k relatzii intre oameni...asta i-am explicat de la inceput sefului meu,k inainte de a fi angajata,sunt om,si el,la randul lui,inainte de a fi sef,este om...probabil din cauza conceptziei mele,imi este usor sa vorbesc,fara teama,de ceea ce ma deranjeaza,sau ma defavorizeaza...si,in nici un caz,nu ´´as inchide ochii´´si as trece cu vederea anumite lucruri,doar pt k sunt motivata financiar

raluca79

raluca79

asa este..

04 Feb 2008, 13:35

...din pacate cunosc destul de multe persoane care ''inchid ochii'' si pleaca capul la locul de munca daca sunt motivati financiar.Nu mi se pare normal sa-ti calci peste demnitate,personalitate, doar de dragul banilor dar...e optiunea fiecaruia sa faca cum doreste.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!