Calitatile unui lider

by: pisi
Care ar fi calitatile pe care un lider ar fi necesar sa le intruneasca pentru a fi un lider desavarsit?

ioio

ioio

Oricine poate fi un lider

07 Mai 2007, 10:00

Ma bucura ca exista astfel de subiecte de discutie! E domeniul meu preferat si nu m-am putut abtine sa intervin:) Si eu sunt de parere ca nu exista lider desavarsit, asa cum nimeni nu este perfect, ci perfectibil, si mai cred ca lider poate fi oricine in domeniul lui...

filofteia

filofteia

calitatile unui lider

05 Mai 2007, 21:36

Nu stiu daca se poate spune ca un lider poate fi desavarsit.In primul rand trebuie sa fie sincer,onest,diplomat,sa fie pregatit ,sa fie el insusi si sa puna pe primul loc rezolvarea problemelor celor pe care-i conduce.

filofteia

filofteia

calitatile unui lider

05 Mai 2007, 21:36

Nu stiu daca se poate spune ca un lider poate fi desavarsit.In primul rand trebuie sa fie sincer,onest,diplomat,sa fie pregatit ,sa fie el insusi si sa puna pe primul loc rezolvarea problemelor celor pe care-i conduce.

cesiana

cesiana

lider

02 Mai 2007, 18:54

Dupa parerea mea un lider ar trebui sa fie sociabil,sa stie sa adopte deciziile care sa-i aduca productivitate maxima in domeniul sau de activitate.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!