Cand spunem STOP?

by: soophy
Sefii au pretentii din ce in ce mai mari, colegii te rpoaga sa ii ajuti, prietenii te plimba de la o petrecere la alta...cand stii ca e cazul sa spui staop, sa ai grija de TINE?

qloty

qloty

multumesc fetelor

22 Oct 2007, 13:01

m-am intors si pot sa spun ca am bateriile incarcate. Tare bine mi-a prins pauza asta..... Nici macar pe net nu am mai intrat in concediu. Ce mai... repaus total. As fi vrut sa fac asta mai des dar... din pacate motive cit se poate de obiective m-au impiedicat . sper ca de acum incolo concediul sa fie intradevar de odihna

ya_ya

ya_ya

...

10 Oct 2007, 18:04

bv bv..sa faci asta anual cel putin;)

qloty

qloty

dragelor

04 Oct 2007, 16:43

iata ca am spus si eu STOP si intru in concediu pentru 2 saptamini ( primul concediu de odihna din ultimii doi ani) ....
De luni sint in repaus total, fara sa fac nici un plan de bataie .... ce mai... STOP si gata

ya_ya

ya_ya

e necesar

30 Sep 2007, 00:35

faci un calcul ...cate ore lucrezi, cate ore iesi , cate ore faci altceva, si cate ore dormi ..dintr-o sapt....stii si tu cam pe unde tre sa fie rezultatele..si in functie de ele spui stopp sau nu...
e grav daca nu faci asta pentru ca daca continui asa ai seansa sa-ti distrugi ce ai mai de pret..sanatatea...asa ca tre sa fii un pic egoista

qloty

qloty

eu

19 Sep 2007, 16:44

nu ma pot remonta sau regasi decit acasa, dupa ce am frecat si lustruit tot ce putea fi frecat si lustruit ( imi descarc toata energia negativa in felul asta, cred) cu capul pe umarul sotului, cu pisica torcind in poala si urmarind un film bun!

traistaru

traistaru

jhg

18 Sep 2007, 14:33

mi-ar place sa aflu cu se remonteaza fiecare dintre noi dupa acel STOP. fiind unice unic este si modul in care ne revenim, modul in care reusim sa iesim din pasa proasta sau superprosta in care ne aflam. eu spre exemplu in functie de situatie: DORM,sau ascult muzica la casti, un anumit gen de muzica, data ma maxim in asa fel incat sa simt ca plutesc pe aripile ei, ca ma contopesc, sunt una cu ea, iar sufletul meu plange, plange si iar plange. Muzica ce ma relaxeaza foarte mult este cea cantata de Florin Chilian, in special, Whitney Huston,Celine Dion, Mariah Carey(in ordinea preferintelor).

cioco_bocco

cioco_bocco

:d

17 Sep 2007, 22:26

cand simtca nu mai pot:Dsigur izbucnesc astfel nu ma simt bine;d

traistaru

traistaru

usor???

17 Sep 2007, 18:37

nimic in viata nu este usor. se spune ca dzeu cand i-a creat pe adam si eva (dupa ce ispita a intervenit??)le-a dat acestora liberul arbitru. depinde de noi cum il folosim.(trebuie sa ai si curaj - replica sotului) numai ca dupa acel STOP cel mai important este, cred, cum revenim la linia de plutire, cum ne remontam

qloty

qloty

cred

17 Sep 2007, 13:05

ca nu echiar asa usor sa spui STOP si gata. Nu stiu cum reusesc unii sa se mai opreasca din caruselul asta!!! Eu daca apuc sa spun STOP apoi imi trebuie vreme multa sa ma mai urnesc odata in toate cele. Asa ca... de multe ori prefer sa merg inainte din inertie si sa mai fur ceva ore sau zile ( offf asa de rar zile... ) de odihna.
Cind am zis STOP pentru ceva, nu m-am mai intors nicicum asupra acelui lucru. Cam radical...
Voi cum faceti?

traistaru

traistaru

!!!

16 Sep 2007, 18:12

STOP: cand obosesti psihic nu fizic, STOP: cand vezi ca munca nu-ti este rasplatita pe masura,STOP: cand observi ca devi in ochii celorlalti un obiect, doar un obiect. Sper sa poti face acest lucru inainte ca sufletul sa-ti oboseasca

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!