alt banc

by: leo
Fiul se intoarce de la scoala cu tema de referat "politica". nestiind ce sa scrie il intreaba pe tatal sau:
- Tata imi spui si mie ce inseamna politica?
- Pai sa luam un exemplu. Eu care muncesc si conduc familia sunt Tariceanu, mama este Basescu, clasa muncitoare este servitoarea, tu esti poporul, iar fratele tau mai mic este viitorul.
Seara copilul pleaca sa mai intrebe ceva. Intra in camera mamei si o vede dormind, merge la camera bebelusului si il aude scancind. Intra si observa un miros greu de suportat in camera. Merge la camera servitoarei si vede pe tatal sau in at cu ea. Se intoarce in camera si se apuca de scris. Dimineata:
- Tata cred ca stiu ce este politica acum...
- Spune-mi si mie atunci.
- Pai, in timp ce Basescu doarme, Tariceanu exploateaza clasa muncitoare, poporul este ignorat, iar viitorul este plin de rahat...

skumpika_dp

skumpika_dp

Fooooarte tareeeeee!!!

14 Sep 2006, 10:38

Draga Leo sa stii k niciodata nu am mai citit un asa bank...a fost super de ce sa mint....am ras de m-am prapadit;))...foarte nostim..te mai ast si cu alte bancuri!

ahahahha

13 Sep 2006, 16:51

Super tareeeeeeee :)) !!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!