buna...

by: doe
Din nou.
Ce parere aveti de Codul lui Davinci?

doe

doe

Katy...

23 Aug 2006, 13:04

A luat maicata pana la urma un copil in plasament?

doe

doe

trebuie...

23 Aug 2006, 13:03

Sa o citesti astfel nu vei putea sa iti dai seama.
Cred ca poate de ace-a nu ai citit-o ca tare multa reclama se face si pe deasupra probabil esti crestina, si asa ai fost informata ca cartea nu e adevarata.
Eu am citito dar nu pot sa fiu de acord cu to de acolo, dar spune multe adevaruri.
Si fii atenta cand erai mica ti s-a intamplat sa aperi un lucru care era adevarat dar daca aflau ceilalti tu puteai sa o patesti?
Ce ai facut?
Asa se intampla si cu Biserica catolica isi apara adevarul, care ii poate face sa sufere.

katy

katy

filmul

13 Aug 2006, 12:37

Iar filmul, nu m-a incantat cu nimic :)... l-am privit k orice film vazut din cauza publicitatii extra facuta! Nu m-a facut sa meditez la nimic si nici macar nu mi-a ramas nimic intiparit in minte din el :))...

Am auzit ca a fost interzis d catre Biserica Romano-Catolica park... Daca tot esti in tema :D... poate imi faci si mie putina lumina in ceea c priveste aceasta carte c se vrea a fi genul "dezvaluiri senzationale" :))...

Take care :D.... !

katy

katy

cartea

13 Aug 2006, 12:33

Am imprumutat-o de la o prietena, am inceput-o, am citit 10 pagini cu chiu cu vai, am inchis-o si am dat-o inapoi! :D Ma plictisea si am considerat ca timpul meu e mult prea pretios pt niste aberatii. Am asteptat filmul si am vazut intre timp mai multe documentare. Dar nu stiu din c cauza le-am privit cu sceptimisn... nu prea ma interesau si parca informatiile c le vedeam nu ma incantau si nu ma faceau sa cred in ele... Oricum totul e posibil :), cand voi avea mai multa tragere d inima poate ca-mi voi da si eu seama unde se opreste linia dintre realitate si fictiune in opera lui D. Brown. Momentan cred ca este o carte mult prea comerciala...

katy

katy

:D

13 Aug 2006, 12:26

filmul sau cartea? :D

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!